Fiskars PowerGear X UPX86 zahradní nůžky – recenze

Nastavitelné nůžky Fiskars s teleskopickou technologií umožňují stříhat v zahradě i na hůře dostupných místech. Díky průměru střihu až 32 mm si navíc poradíte i s tlustšími větvemi ovocných stromů nebo hustých keřů. Nůžky mají rozsah 2,4 až 4 metry.

Publikované: 01.07.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Fiskars PowerGear X UPX86

Teleskopické zahradní nůžky s průměrem střihu 32 mm, ocelová čepel, max. dosah 600 cm, použití – ovocnářství, okrasné zahrady, parky, keře.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Teleskopické nůžky s pořádným dosahem

Fiskars PowerGear X UPX86 jsou víceúčelovým nářadím, které slouží především ke stříhání na hůře dostupných místech. Primárně najdou své využití v ovocných sadech, okrasných zahradách, ale i při stříhání hustých keřů a popínavých rostlin. Bez nutnosti využívat žebřík můžete díky výsuvné konstrukci dosáhnout až do výšky šesti metrů. Díky dvěma způsobům střihu máte možnost skutečně maximální dosah využít. Rozevření čepelí až 32 mm navíc umožňuje řezání odolnějších a tlustších dřevin. Hmotnost nůžek i s násadou je přibližně 1,9 kg.

Fiskars PowerGear X UPX86 recenze

Otočná hlava a snadné používání

Použití je velmi jednoduché. Stříhat lze přímo na konci násady, stačí zatáhnout za oranžovou část směrem dolů. Používání je opravdu nenáročné i pro začátečníka. Stříhací hlavu lze navíc natáčet v rozsahu 230°. Nemusíte se tak na zemi otáčet vy, ale jednoduše můžete natočit stříhací hlavu. Rukojeť je vyrobena z kombinace plastu a kovu. Nechybí povrchová úprava SoftGrip. Protiskluzová patka zamezuje klouzání. Střih je poměrně přesný a zákazníci si pochvalují ostrost čepelí a efektivitu střihu.

Zkušenosti s Fiskars PowerGear X UPX86

Obrovské množství pozitivních recenzí napříč českým trhem je jedním z důvodů, proč si tyto teleskopické zahradní nůžky vysloužily místo v našem testu. Nejvíce spotřebitelé chválí účinnost střihu a fakt, že díky dosahu 6 metrů není nutné používat žebřík. Velký dosah teleskopické hliníkové rukojeti má navíc velmi praktický mechanismus střihu. Některým zákazníkům se však plastové části nezamlouvají a konstatují, že jejich odolnost je při větší zátěži sporná. Jinak však nelze nářadí Fiskars upřít kvalitní zpracování.

Recenze a zkušenosti se zahradními nůžkami Fiskars PowerGear X UPX86
Zdroj: Heureka.cz

Velmi pozitivně je hodnocena i ostrost čepelí a přesnost střihu. Otočná hlavice má své výhody, protože se dokážete lépe dostat k větvím v korunách stromů. Hmotnost 1,9 kg je poměrně nízká. Může za to právě kombinace hliníku a plastových dílů. S nůžkami se dobře manipuluje a podle referencí zákazníků je ovládání maximálně jednoduché.

Recenze a zkušenosti se zahradními nůžkami Fiskars PowerGear X UPX86 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Perfektní dosah
Ostrost a přesnost střihu
Kvalitní zpracování

Negatíva

Odolnost plastových dílů

Typ: teleskopické zahradní nůžky ● Max. průměr střihu: 32 mm ● Materiály: plast + hliník ● Materiál čepele: nerezová ocel ● Hmotnost: 1 900 g ● Max. dosah: 600 cm ● Délka: 240–400 cm ● Použití: ovocnářství, okrasné zahrady, parky, keře

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)