Fitbit Versa 2 smart hodinky – recenze

Smart hodinky Fitbit Versa 2 potěší praktickými funkcemi. Na výběr nabízí více než 15 sportovních režimů a celodenní měření srdečního tepu. Disponují 1,39palcovým displejem, který má dobrou čitelnost i na slunci. Potěší integrovaný mikrofon, avšak na reproduktor výrobce nemyslel. Hovory přímo z hodinek nejsou možné, ale mikrofon využijete při zadávání hlasových příkazů, ovšem pouze v angličtině. Největším benefitem je podpora NFC, a tedy bezkontaktní placení. Příjemným bonusem je možnost přidat si více karet. Zklame absence GPS, průměrná výdrž baterie i nepřesné měření ujetých kroků.

Publikované: 15.12.2022
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Fitbit Versa 2

Vodotěsné smart hodinky, AMOLED displej, úhlopříčka 1,39", hmotnost 41 g, kapacita baterie 165 mAh, podpora NFC.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky mají oblejší tvary a tím působí moderněji. AMOLED displej je velmi dobře čitelný za jakýchkoli světelných podmínek, i na přímém slunci. Jeho velikost 1,39 palců je dostatečná, ale škoda, že výrobce přidal kolem displeje tlusté rámečky. Plusem je integrovaný mikrofon a majitelé Androidu se mohou těšit na odpověď na SMS zprávy pomocí hlasového příkazu. Ti, kdo vlastní iPhone, však tuto funkci musí oželet.

Plusem hodinek je propojení s aplikací Spotify, která je předinstalována a díky ní si můžete pouštět svoji oblíbenou hudbu kdekoli. Za největší benefit hodnek považujeme integrované NFC a funkci Fitbit Pay, díky níž jsme mohli provádět bezkontaktní platby bez použití platební karty. Plusem je, že si do hodinek můžete přidat více karet.

Fitbit Versa 2 recenze

Za zmínku stojí i funkce Sleep Score, ta nám poskytla přehled o kvalitě spánku a rovněž nechybí funkce inteligentního buzení. Dokáže rozpoznat, kdy je optimální uživatele probudit. Klidová tepová frekvence je měřena celodenně, díky tomu jsme měli neustálý přehled o kardiovaskulárním systému. Pomocí aplikace lze dále sledovat ujeté kroky, spálené kalorie nebo čas, které jsme věnovali konkrétní pohybové aktivitě.

Výdrž baterie nepatří k nejlepším, ale ani k nejhorším. Průměrně vydrží bez nabíjení 5 dní, ale vše závisí na intenzitě používání. Sportovci ocení funkci SmartTrack, která dokáže rozeznat, kdy jste začali trénovat nebo cvičit. Tréninkové hodnoty se pak automaticky zaznamenávají do mobilní aplikace.

Nevýhody produktu

Hodinky mají zabudovaný mikrofon, ovšem na reproduktor již výrobce nemyslel, proto nejsou hovory přímo z hodinek možné. Mikrofon slouží například k ovládání hlasovými příkazy pomocí asistenta. Alexa však nerozumí češtině, proto je nutné ovládat alespoň základy angličtiny.

GPS lze používat pomocí bluetooth po spárování s mobilním telefonem, přímo v hodinkách GPS není integrováno. Zklamalo nás také nepřesné měření ujetých kroků, malá kapacita interního úložiště (2 GB) a fakt, že v balení nebyl žádný návod k obsluze. Přestože jsou hodinky vodotěsné do 5 ATM, řada dlouhodobých uživatelů je nedoporučuje k plavání. Někteří se setkali totiž s tím, že hodinky se po používání v bazénu pokazily.

Smart hodinky Fitbit Versa 2

Parametry

Úhlopříčka displeje1,39 palce
Rozlišení displeje300 x 300 px
Sklíčko displejeGorilla Glass 3
Typ displejeAMOLED
Tvar displejehranatý
Konektivitawi-fi a bluetooth
Podpora NFCano
Vestavěné GPSne
Snímání pulsuano
Monitoring spánkuano
Integrované úložištěano
Integrovaný mikrofonano
Integrovaný reproduktorne
Notifikace z mobiluano
Slot pro SIMne
Vodotěsnostano (do 5 ATM)
Kapacita baterie165 mAh
Hmotnost41 gramů

Zkušenosti s Fitbit Versa 2

Hodinky se setkaly s rozporuplnými reakcemi. Někteří uživatelé je chválí a jsou s nimi spokojeni, jiní je zase kritizují a už by si je podruhé nekoupili. Spotřebitelé vyzdvihli dobré vyhodnocování spánku, notifikace SMS zpráv, hovorů, emailů apod. Výdrž baterie se jim zdála průměrná, podle způsobu používání vydrží hodinky bez nabíjení cca 7 dní. U Always-On displeje je výdrž 3 až 4 dny. Ocenili pěkný design, nízkou hmotnost, spolehlivost i vodotěsnost. Vadilo jim, že v balení nebyl žádný návod k obsluze a přestože jsou hodinky vodotěsné, nedoporučují jejich používání v bazénu. Mnozí uživatelé se totiž setkali s tím, že po použití v bazénu přestali fungovat. Za největší výhodu považují podporu NFC, a tedy možnost bezkontaktně platit. Plusem je možnost přidat si více platebních karet. Některým se nelíbí široký rámeček kolem displeje a vadila jim také absence GPS. Minus dostali za malé úložiště, chybějící reproduktor či nepřesné měření kroků.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Fitbit Versa 2
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Hodinky Fitbit Versa 2 se pyšní velmi dobrým vyhodnocováním spánku. Přejeté kroky však měří nepřesně, a proto se nehodí k tomu, abyste je využívali jako krokoměr. Přesné měření dat nabízí například Amazfit GTR 3 Pro, případně Apple Watch SE. S hodinkami Fitbit umíte platit v obchodech bezkontaktně. Tuto výhodu naleznete i u hodinek Samsung Galaxy Watch 5 Pro, jedná se však o dražší model. Ocení jej zejména náročnější uživatelé, jelikož tyto hodinky jsou odolné a splňují vojenské standardy MIL-STD 810G. Pokud hledáte spíše levné hodinky a na měření ujetých kroků vám nezáleží, sáhnout můžete po Carneo Heiloo HR+. Zaujmou pěkným designem nebo nízkou váhou pouhých 20 gramů, chybí jim však několik funkcí. Za zmínku stojí také novější model Fitbit Versa 3.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Možnost platit bezkontaktně hodinkami
Velmi dobré vyhodnocování spánku
Funkce inteligentního buzení
Notifikace a hlasové odpovědi
Neustálé snímání srdečního tepu
Předinstalovaná aplikace Spotify

Negatíva

Bez integrovaného GPS
Nepřesná měření ujetých kroků
Absence návodu v balení

Velikost displeje: 1,39 palce ● Typ displeje: AMOLED ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ne ● Velikost úložiště: 2 GB ● Odolnost vůči vodě: do 5 ATM ● Podpora NFC: ano ● Kapacita baterie: 165 mAh ● Výdrž baterie: cca 5 dní ● Hmotnost: 41 gramů

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)