Suunto Core sporttester – recenze

Sporttester Suunto Core ocení uživatelé, kteří nepotřebují extrémní odolnost. Vzhledem k použitým materiálům tyto hodinky vydrží méně než jejich dražší konkurenti. Potěší skvělá výdrž baterie, která při běžném používání vydrží cca rok. Hodinkám nechybí kompas, barometr, výškoměr, hloubkoměr, bouřkový alarm nebo teploměr. GPS byste zde však hledali marně. Za chytrou funkci považujeme informace o východu a západu slunce nebo vodotěsnost do 30 metrů, díky čemuž lze s hodinkami plavat a šnorchlovat. Minusem je nutnost manuálního nastavení nadmořské výšky i atmosférického tlaku.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Suunto Core

LCD displej, vodotěsnost do 30 m, Max. výdrž baterie 1 rok, kompas, výškoměr i barometr, bouřkový alarm.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Outdoorové hodinky mají výdrž baterie celý rok, s nabíjením nemusíte mít žádnou starost. Hodí se hlavně pro turisty, ale i na skialp, expedice či jiná dobrodružství venku. Potěšil nás zabudovaný kompas, výškoměr i barometr. Hodinky mají černobílý displej s možností podsvícení. I díky tomu je výdrž baterie skvělá. Plusem je bouřkový alarm a hloubkoměr do 10 metrů.

Sporttester umí zaznamenávat nadmořskou výšku v minutových až vteřinových intervalech a zobrazuje i výškový rozdíl, graf nadmořské výšky či celkové stoupání a klesání. Podobně je to s tlakem nad hladinou moře. Oceňujeme čas východu a západu slunce i provozní teplotu přístroje, která je od -20 °C do +60 °C. Voděodolnost je do 30 metrů, proto s nimi můžete bez problémů plavat nebo i šnorchlovat. Ovládání je snadné pomocí pěti tlačítek.

Suunto Core recenze

Nevýhody produktu

Hodinky mají teploměr, ten je však při nošení na ruce nepoužitelný, protože měří i teplotu kůže, které se dotýká, proto je naměřená hodnota zkreslená. Hodinky je třeba sundat a položit někde do prostoru, tehdy jsou naměřené hodnoty přesnější. Přestože hodinky zaznamenávají nadmořskou výšku i atmosférický tlak, ty je nutné nastavit si manuálně. Materiál těla sporttesteru je vyroben z kompozitu, luneta ze slitiny hliníku a sklíčko z minerálního krystalu. Z tohoto důvodu nejsou hodinky natolik odolné jako dražší konkurenční modely. Menu hodinek není dostupné v češtině a zamrzí i fakt, že není integrováno GPS.

Sporttester Suunto Core

Parametry

Typ displejeLCD
Materiál puzrdakompozit
Materiál sklíčkaminerální krystal
Vodotěsnostdo 30 metrů
Hloubkoměrdo 10 metrů
Měření tepune
Integrované GPSne
Výškoměrano
Kompasano
Barometrano
Teploměrano
Bouřkový alarmano
Max. výdrž baterie1 rok

Zkušenosti se Suunto Core

Mnozí uvedli, že se jedná o kvalitní hodinky za výhodnou cenu, která je nižší než u konkurenčních produktů s podobnými parametry. Vyzvedli pěkný design, ale některým se zdál řemínek nekvalitní. Ocenili nízkou hmotnost hodinek, nabízené funkce, ale zkritizovali odolnost, slabý alarm či teploměr, který je při nošení na ruce nepoužitelný. Hodinky jsou praktické i pro turistiku, protože poslouží jako kompas a měří nadmořskou výšku. Za užitečné funkce považují spotřebitelé bouřkový alarm nebo čas východu a západu slunce. Vadilo jim však, že nadmořskou výšku a atmosférický tlak je nutno nastavit si manuálně. Displej je dobře viditelný a přehledný, ale některým uživatelům časem odešlo podsvícení hodinek.

Recenze a zkušenosti se sporttesterem Suunto Core
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Suunto Core pohání klasická baterie, proto je jejich výdrž až jeden rok. Mají bouřkový alarm, hloubkoměr do 10 metrů a nechybí jim ani kompas, barometr nebo výškoměr. Minusem je absence GPS či slabší odolnost konstrukce hodinek oproti konkurenci. Pro alternativu nemusíme chodit daleko, sáhnout můžete po modelu Suunto 5. Tento sporttester má velmi dobrý poměr ceny a funkcí. Dokáže zobrazovat notifikace z mobilu, jednoduše se ovládá, má slušnou výdrž baterie a vodotěsnost do 5 ATM. K jeho neduhům patří hůře čitelný displej. Na trhu narazíte také na verzi Suunto 5 Peak. Jedná se o lehké hodinky o hmotnosti pouhých 39 gramů a pěkným unisex designem. Uživatelům nabízí intervalový trénink, měření srdeční frekvence, GPS, bluetooth nebo vodotěsnost do 50 metrů. Levnou alternativou k hodinkám Suunto mohou být například Sigma iD.TRI Basic. Tento sporttester ocení zejména triatlonisté. Verze Sigma iD.Run HR zase potěší běžce.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dlouhá výdrž baterie
Bouřkový alarm
Kompas, barometr a výškoměr
Východ a západ slunce
Hloubkoměr do 10 metrů

Negatíva

Slabší odolnost proti konkurenci
Bez integrovaného GPS
Manuální nastavení nadmořské výšky

Typ displeje: LCD ● Velikost displeje: neuvedeno ● Vodotěsnost: do 30 metrů ● Měření tepu: ne ● Integrované GPS: ne ● Výškoměr, kompas a barometr: ano ● Maximální výdrž baterie: 1 rok ● Hmotnost: 64 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)