Husqvarna Automower 420 robotická sekačka – recenze

Pohráváte si s myšlenkou, že si pořídíte robotickou sekačku? Uznáváme, že předchozí model Husqvarna Automower 535 AWD asi není pro každého. Pro srovnání vám přinášíme další model robotické sekačky, který je již cenově dostupnější, a je jím Automower 420. Oproti předchozímu modelu má o něco slabší parametry, ale z hlediska kvality a výkonu stále zaujímá přední místo.

Publikované: 31.08.2022
Aktualizované: 26.01.2023
Obsah článku:

Husqvarna Automower 420

Robotická sekačka s kapacitou akumulátoru 4 Ah, šířka záběru 24 cm, max. pracovní kapacita 2 200 m2, max. sklon 45 %.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pracovní kapacita

Chytré technologie přizpůsobí délku a rozsah sečení podle přírůstku trávy. Za hodinu sekačka poseká plochu velkou 92 m2. Je vhodná k sečení velkých travnatých ploch o rozloze až 2 200 m2. Průměrná doba sečení na jedno nabití dosahuje 75 minut a samotné nabíjení netrvá déle než 50 minut. Tady se nám intervaly o něco zhoršily. V případě potřeby dokáže sekačka automaticky vyhledat nabíjecí stanici. Model Automower 420 je poháněn akumulátorem Li-Ion s kapacitou 4 Ah.

Husqvarna Automower 420 recenze

Jednoduché ovládání

Disponuje čtyřmi systémy hledání a automatickým systémem nabíjení. Sekat může začít z pěti různých startovacích míst. Zvládne i strmější svahy se sklonem do 45 %. Rozpozná i úzký průchod. Za výhodu považujeme její nízkou hmotnost 11,5 kg a tichý chod. Její menší rozměry jsou výhodou i nevýhodou, jelikož šířka záběru je oproti klasickým sekačkám o dost menší, činí jen 24 cm. Pomocí elektrického nastavení výšky sečení si můžete nastavit výšku od 20 mm do 60 mmOvládání prostřednictvím displeje nebo aplikace umožní vlastní nastavení vašich požadavků. Pomocí bluetooth ji můžete ovládat do vzdálenosti 30 m. Tato robotická sekačka má alarm, senzor zvednutí a senzor náklonu. Jako volitelné příslušenství je k dispozici kryt v polární bílé barvě.

Zkušenosti s Husqvarna Automower 420

Silnou stránkou tohoto modelu je výkonnost, spolehlivost, jednoduché používání i tichý chod. Negativa jsme žádná nenašli. Náš názor na tuto testovanou robotickou sekačku je čistě pozitivní.

Recenze a zkušenosti se sekačkou Husqvarna Automower 420
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduché ovládání
Tichý chod
Kvalita sečení

Negatíva

Žádné jsme nenašli

Typ sekačky: robotická ● Pracovní kapacita: 2 200 m2 ● Šířka záběru: 24 cm ● Kapacita akumulátoru: 4 Ah ● Doba sečení na jedno nabití: 75 min. ● Standardní doba nabíjení: 50 min. ● Maximální sklon: 45 % ● Maximální aktivní doba: 24 h ● Hmotnost: 11,5 kg ● Hlučnost: 58 dB ● Systém pohonu: všechna kola ● Ovládání: prostřednictvím aplikace / klávesnice a displej

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)