Husqvarna LC 356VP benzinová sekačka – recenze

U spotřebitelů je oblíbená benzinová sekačka Husqvarna LC 356VP. Její výkon dosahuje 3,1 kW a pracovní kapacita 1 000 m2. Je vybavena lehce startovacím motorem s variabilní rychlostí pojezdu. Maximální rychlost dopředu je 4,5 km/h. Jejím plusem je velkokapacitní, 75litrový sběrný koš a široký, 56cm záběr střihu. Naopak za nevýhodu považujeme vyšší hmotnost, a sice 37,5 kg.

Publikované: 31.08.2022
Aktualizované: 26.01.2023
Obsah článku:

Husqvarna LC 356VP

Benzinová sekačka s výkonem 3,1 kW, šířka záběru 56 cm, nastavení výšky sečení, 75litrový sběrný koš, zadní kola s pohonem.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Další model, který je u spotřebitelů oblíbený, doporučuje i naše redakce. Jedná se o benzinovou sekačku Husqvarna LC 356VP. Je srovnatelná s vítězem testu Husqvarna LC 353AWD, se kterým má podobné technické parametry a blízké si jsou také cenově. Každý ze zmíněných modelů však vyniká v něčem jiném.

Výkonný motor

Tato robustní sekačka dosahuje výkonu až 3 100 W. Její pracovní kapacita je 1 000 m2. U takto velkých zahrad určitě oceníte vlastní pohon, kterým naštěstí disponuje. Je vybavena snadno startovacím motorem s variabilní rychlostí pojezdu. Maximální rychlost vpřed činí 4,5 km/h. Ovládání plynu není možné. Co však sekačka umožňuje, je nastavení poloh sečení. Výšku sečení můžete nastavit výběrem ze sedmi poloh. Maximální výška činí 75 mm a minimální 25 mm.

Husqvarna LC 356VP recenze

Velký objem sběrného koše

Šířku záběru má tento model dokonce větší než vítěz testu. Celkem 56cm ocelové žací ústrojí nabízí i možnost bočního vyhazování posečené trávy. Vyzdvihujeme také velký objem sběrného koše, který má kapacitu až 75 litrů. Díky tomuto velkému koši a kvalitnímu sběracímu žacímu noži sekačka zanechává na trávníku méně ústřižků a posečený trávník má úhledný, profesionální vzhled. Práce se sekačkou je až na vyšší hmotnost jednoduchá, a to díky ergonomické a sklopné rukojeti. Pohodlné vyprázdnění sběrného koše a snadno nastavitelná výška sečení usnadňují manipulaci se sekačkou.

Zkušenosti s Husqvarna LC 356VP

Nevýhodou je, že nemá spojku. Chybí jí také mulčovací souprava, kterou si však můžete dokoupit. Zmíněná vyšší hmotnost dosahuje 37,5 kg, což je u benzinových sekaček častou nevýhodou. I když má každý model určité nedostatky, pozitivních vlastností má mnohem víc. Konkrétně tento model se pyšní mnoha pozitivními ohlasy ze strany spotřebitelů. Ti vyzdvihují výkonný motor, velký koš i kvalitu použitého materiálu. Za vyšší cenu si pořídíte pomocníka na velké plochy, který vám bude sloužit dlouhá léta.

Recenze a zkušenosti se sekačkou Husqvarna LC 356VP
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon
Vlastní pohon
Velký objem sběrného koše

Negatíva

Chybí spojka
Vysoká hmotnost
Bez mulčovací soupravy

Typ sekačky: benzinová ● Výkon: 3,1 kW ● Šířka záběru: 56 cm ● Počet výšek sečení: 7 ● Systém pohonu: zadní kola s pohonem ● Objem sběrného koše: 75 l ● Hmotnost: 37,5 kg ● Hlučnost: 87 dB ● Materiál skeletu: ocel

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)