Linder Exclusiv zahradní přenosné ohniště – recenze

Pokud hledáte naprosto obyčejný typ ohniště do zahrady, které splní svou funkci, ale nic navíc nenabízí, levná ohnisková mísa z litiny o průměru 50 cm je tou správnou volbou. Je využitelný jako páleniště, ohniště pod trojnožku s kotlíkem, ale také jako jednoduchý gril. Jako palivo lze využít dřevo, dřevěné uhlí a brikety. V případě, že chcete pohostit a zahřát větší společnost, dostupné jsou modely ze stejné řady, ale s větším průměrem 58, 70 nebo 80 cm.

Publikované: 05.12.2022
Aktualizované: 19.07.2024
Obsah článku:

Linder Exclusiv

Zahradní ohniště z litiny a oceli o hmotnosti 3 kg, jako palivo lze použít dřevo, dřevěné uhlí a grilovací brikety, využitelné jako gril, bez příslušenství

Prohlédnout nejlepší nabídku

Stabilita i přes nízkou váhu

Litinové ohniště do zahrady je dostatečně pevné a odolné vůči korozi a jiným vnějším vlivům. Ocelový podstavec dodává ohništi dostatečnou stabilitu, aby se během používání neknísal, ani nepřevracel. Ve srovnání s přenosnými ohništi podobného mísového designu tvarovaných do šířky, jako je Nabbi MIR-082 nebo Blumfeldt Pentos, váží tento produkt podstatně méně, a to přesně 3 kg. I přes svoji hmotnost však obstojí v jakémkoli počasí, a to zejména díky dostatečně kvalitnímu provedení.

Linder Exclusiv recenze

Zkušenosti s Linder Exclusiv

Na rozdíl od ohniště do zahrady pro náročné Blumfeldt Savage 2.0 ohnisková mísa tohoto modelu ani na pohled nedisponuje takovou hloubkou, ale stále je dostatečně hluboká na to, aby zůstal oheň chráněn před větrem. Další výhodu lze nalézt ve výšce 23 cm, která zajistí, že terén pod ohništěm zůstane nepoškozený i přes absenci jakéhokoli ochranného štítu pod samotným zařízením. Nicméně, jak už to u některých produktů zvykne být, cena odpovídá kvalitě, a při nepozorném zacházení se může po několika použitích zlomit podstavec. Tento model splní svůj účel, ale nic navíc nečekejte.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Víceúčelová využitelnost
Dobrý produkt za férovou cenu
Snadno přenosné

Negatíva

Bídné provedení
Tenký materiál (dříve ocelový plech než litina)

Materiál: litina, ocel ● Průměr ohniště: 50 cm ● Hmotnost: 3 kg ● Využitelné palivo: palivové dřevo, dřevěné uhlí, brikety ● Tvar: mísa ● Využití: zdroj tepla, světla, gril, pod trojnožku s kotlíkem ● Příslušenství: žádné (v balení pouze podstavec a ohnisková mísa)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)