Belatrix Vista V infrasauna – recenze

Přestože je infrasauna poměrně dostupným zbožím, najdou se i modely, jejichž cena se pohybuje řádově v desítkách tisíc korun. Pokud si ovšem chcete dopřát skutečný luxus a saunování pro celou rodinu, Belatrix Vista V je vhodná pro 5 lidí. Disponuje vysokým výkonem a kombinuje dva druhy infrazářičů. Kromě toho nabízí světelnou terapii a disponuje také vestavěnou audiosoustavou.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Belatrix Vista V

Infrasauna pro pět osob, teplotní rozsah 45–60 °C, 14 karbonových a fullspektrálních infrazářičů, materiál: hemlock.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Belatrix se může pyšnit certifikáty řady EMC, EMF, RoHS nebo CNAB. Její používání je bezpečné a kontrolovaná je také hladina hodnot elektromagnetického pole. Skutečným znakem luxusu je například vestavěná reprosoustava. Zvuk je kvalitní, a při saunování tak můžete poslouchat oblíbené rádio nebo vámi zvolenou hudbu z USB flash disku. K dispozici máte ovládací panel s LCD displejem. Velmi oceňujeme možnost nastavení požadované teploty nebo dobu ohřevu.

Dva druhy infrazářičů

Belatrix Vista V kombinuje dva druhy infrazářičů, celkem jich je 14. Jedná se o plnospektrální ohřívače, které vyzařují účinné infračervené paprsky a mají i světelný efekt. Druhým typem jsou standardní karbonové zářiče. Celkový výkon činí 3 550 W. Zářiče jsou ideální kombinací pro tepelný komfort i léčebné účely. Regulovat můžete také intenzitu jednotlivých zářičů, nožních nebo zádových. K dispozici jsou tři úrovně výkonu. Plnospektrální zářiče lze dokonce úplně vypnout.

Belatrix Vista V recenze

Sauna pro celou rodinu

Skutečným znakem luxusu je prostor, který sauna nabízí. Jedná se v zásadě o jednu malou místnost. Vysoká je 190 cm a široká až 200 cm. Kromě místa k sezení můžete lavici rázem proměnit v lehátko a vedle sezení se můžete saunovat i vleže. Opomenout nemůžeme ani kvalitní materiály. Kabina je vyrobena z kanadského jedlovce – hemlocku. Všechny části jsou kvalitně opracované. Dřevěný obklad je tlustý až 7 mm. Čelní stěna je prosklená. Sklo je čiré a má speciální, termoizolační vlastnosti. Dveře jsou dobře utěsněné i v okolí pantů.

Infrasauna je vybavena ionizátorem a generátorem ozonu. Čištění a dezinfekce vzduchu jsou tak zárukou. Současně je vzduch obohacen o záporné ionty a připomíná horský či mořský vzduch. Sauna je vhodná pro astmatiky a alergiky. Nechybí ani střešní ventilace za účelem proudění čerstvého vzduchu. Velmi dobrých relaxačních účinků dosáhnete i za pomoci světelné terapie. Součástí konstrukce je panel s RGB LED diodami a dále jsou to LED pásy nad lavicí. Vybírat můžete ze 7 barevných odstínů. Puštěná hudba, příjemné světlo a léčivé teplo jsou zárukou maximálního komfortu a odpočinku.

Zkušenosti s Belatrix Vista V

Vzhledem k vyšší ceně není k dispozici mnoho referencí zákazníků, vycházejme však z vlastností produktu i názorů zahraničních zákazníků. Hlavní výhodou infrasauny Belatrix Vista V je její velikost a štědrý prostor. Z výbavy nic nechybí. Mile překvapí výkon vestavěných reproduktorů. Zařízení disponuje vícero mezinárodními certifikáty. Velice oceňujeme také přítomnost světelné LED terapie.

Recenze a zkušenosti s infrasaunou Belatrix Vista V
Zdroj: Heureka.cz

Kombinace tepelných zářičů (plnospektrální a karbonové) je rovněž zdařilým konceptem. Navíc je unikátní výhodou, že lze konkrétní zářiče vypnout nebo snížit intenzitu jejich výkonu. Můžete tak dokonce ušetřit. Vzhledem k výkonu je spotřeba energií vyšší. Jen stěží však lze tomuto modelu hledat konkurenci.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní a masivní konstrukce
Kombinované typy infrazářičů
Světelná terapie – RGB LED osvětlení

Negatíva

Vysoká pořizovací cena

Příkon/výkon: 3 550 W ● Kapacita sauny: 5 osob ● Typ zářičů: karbonové + fullspektrální ● Počet zářičů: 14 ● Teplotní rozsah: 45–65 °C ● Ionizátor: ano ● Osvětlení: ano ● Rádio/MP3: ano ● Šířka: 200 cm ● Hloubka: 120 cm ● Výška: 190 cm ● Materiál: hemlock – jedlovec kanadský ● Hmotnost: 180 kg


Testované produkty

Hodnocení:
(82%)