Marimex Popular 3001 L infrasauna – recenze

Nepochybně dobrou volbou pro odpočinek a relax může být právě tato dvoumístná infrasauna vybavená osmi karbonovými infrazářiči. Příkon dosahuje hodnoty 1 920 W. Ohřev je relativně rychlý. Plusem je ionizátor, který se stará o svěžest vzduchu v kabině. Vestavěný je také audiopřehrávač s USB vstupem. Kabina je vyrobena z kvalitního jedlovce kanadského. Montáž je maximálně nenáročná, k dispozici je videonávod.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 18.07.2024
Obsah článku:

Marimex Popular 3001 L

Infrasauna pro dvě osoby, teplotní rozsah 45–60 °C, 8 karbonových infrazářičů, materiál: hemlock.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Saunovací zařízení od renomovaného českého výrobce Marimex. Infrasauna je svými rozměry určená pro maximálně dvě osoby. Vyrobena je z odolného hemlocku – kanadského jedlovce. Nechybí dokonce ani interiérové ​​osvětlení. Složení je velmi nenáročné a zabere vám jen pár desítek minut.

Karbonové zářiče – nechybí ani podlahový

Marimex Popular 3001 L patří ke středně velkým saunám. Je určená pro dvě osoby a vysoká standardních 190 cm. Kabina je zhotovena ze samostatných dílů. Složení je velmi nenáročné. Ve stropě se nachází také střešní ventilace. Dveře sauny jsou celoskleněné. Výkon infrasauny činí 1 920 W. Spotřebitelé chválí rychlý ohřev a také dobré rozmístění zářičů. Celkově se jedná o osm karbonových zářičů, přičemž nechybí ani podlahový ohřívač. Rozvádění tepla je opravdu rovnoměrné. Teplotu můžete regulovat v rozmezí od 45 do 60 °C. Po dosažení stanovené teploty se infrazářiče automaticky vypnou. Napájení je z klasické sítě na 220–240 V.

Marimex Popular 3001 L recenze

Výrobce saunu doporučuje do rodinného domu i prostornějšího bytu. Sauna je určena výhradně do interiéru. Garantována je také vysoká úspora energie. Upozorňujeme, že samotná elektroinstalace a kabeláž jsou již osazené a vám stačí podle přehledného návodu správně zapojit jednotlivé piny. Spojování konstrukce probíhá za pomoci klasických šroubů, případně spon a čepů. Od stropu v místnosti by měla být zajištěna rezerva alespoň 20 cm.

Integrovaný USB vstup i ionizátor

Sauna patří k cenově dostupným modelům, přesto výrobce nabízí i praktické vybavení. Jedním z nich je například ionizátor, který není vždy samozřejmostí. Vzduch v infrasauně je tak zbaven alergenů a jiných mikrobů. Velkou výhodou kanadského jedlovce je, že dřevo nemá žádné výrazné aroma. Ionizátor současně potlačuje i jiné pachy, ve stropě je také větrací otvor. Kromě toho je integrován USB vstup a máte možnost přehrávat hudbu či spustit FM rádio. Reprosoustava je poměrně nekvalitní, občasné „šustění“ je poměrně běžné.

Ovládací panel je umístěný uvnitř sauny, takže ovládání je maximálně komfortní. Kabina má také vnitřní osvětlení. Intenzitu a barvu světla nelze regulovat. K dispozici není ani polička nebo držák na nápoje.

Tato infrasauna patří mezi spotřebiteli k oblíbeným modelům. Nejčastěji si zákazníci pochvalují poměr ceny a výkonu. S tím souvisí i účinnost osmi karbonových infrazářičů, včetně podlahového. Ohřev je velmi rychlý a během 10 minut je sauna vyhřátá na požadovanou teplotu. Teplotu lze regulovat za pomoci ovládacího panelu, který se nachází v interiéru sauny. Za velké plus považujeme samotnou montáž a spuštění infrasauny. Díly do sebe zapadají a podle návodu vše dává smysl, složení vám může trvat řádově 30 až 45 minut.

Recenze a zkušenosti s infrasaunou Marimex Popular 3001 L
Zdroj: Heureka.cz

Kabina je určená pro dvě osoby. Je v ní dostatek místa. Kvalita zpracování je dobrá, stejně tak i rozmístění infrazářičů. Menším neduhem je reprosoustava, jejíž přítomnost je milým překvapením, avšak akusticky je poněkud zklamáním. Reproduktory jsou méně kvalitní, což je slyšet. Skleněné dveře jsou pro někoho výhodou, pro jiného nevýhodou. Důležité je však správné osazení, aby dveře dobře těsnily a teplo neunikalo ven.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Rychlý ohřev
Dostatek prostoru
Nenáročná montáž – kvalita materiálů

Negatíva

Méně kvalitní reproduktory

Příkon/výkon: 1 920 W ● Kapacita sauny: 2 osoby ● Typ zářičů: karbonové ● Počet zářičů: 8 ● Teplotní rozsah: 45–60 °C ● Ionizátor: ano ● Osvětlení: ano ● Rádio/MP3: ano / USB vstup ● Šířka: 123 cm ● Hloubka: 120 cm ● Výška: 190 cm ● Materiál: hemlock – jedlovec kanadský ● Hmotnost: 130 kg


Testované produkty

Hodnocení:
(80.4%)