Marimex Smart 1001 M infrasauna – recenze

Se snahou ušetřit vám určitě pomůže tento model, přestože je třeba dělat kompromisy. Výkon zařízení 1 440 W je dostatečný a ohřev vůbec netrvá dlouho. K dispozici jsou kvalitní karbonové infrazářiče (6 panelů). Teplotu můžete díky ovládacímu panelu regulovat. Kabina je kvalitně zpracovaná, ale některé dřevěné části jsou hůře opracované. Chybí však ionizátor i audiopřehrávač. Pro zákazníky je lákadlem především dostupná cena.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Marimex Smart 1001 M

Infrasauna pro 1 osobu, teplotní rozsah 45–55 °C, 6 karbonových infrazářičů, materiál: hemlock.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V našem výběru se tato infrasauna ocitla i z důvodu velmi lákavé ceny. Kromě cenové dostupnosti však zaujala pozitivními recenzemi od zákazníků na českém i slovenském trhu. Infrasauna pro jednu osobu je kompaktnější, vhodná i do menších bytů. Vhodná je výhradně do interiérových prostorů. Chybí ionizátor a integrované není ani rádio a reprosoustava.

Skromnější komfort za nízkou cenu

Příkon infrasauny dosahuje hodnoty 1 440 W a je vybavena šesti karbonovými zářiči s vysokou odolností a dlouhou životností. V sauně lze dosáhnout teploty v rozmezí 45–55 °C. Podlahový infrazářič je rovněž součástí výbavy. Zbytek ohřívačů je rozmístěn po obvodových stěnách a v sedací části. Doba ohřevu od zapnutí trvá přibližně 15 až 20 minut. Vybavení infrasauny je skromnější, nedočkáte se světelné techniky, opěrek na záda, a dokonce není vestavěný ani ionizátor nebo audiopřehrávač.

Marimex Smart 1001 M recenze

Nechybí však vnitřní osvětlení a teplotní senzor. Ovládací panel je umístěný uvnitř. Samotné nastavení teploty či času tak můžete provádět uvnitř a nemusíte otevírat dveře sauny. Za účelem odvětrávání se ve stropě nachází ventilační mřížka. Je nutné dávat pozor na správnou montáž, aby mřížky seděly a nebyly překryté. Karbonové zářiče produkují IR-C záření a pronikají do hloubky pouhých 2 mm do kůže. Při teplotě kolem 50 °C dosáhnete požadovaného dojmu uvolnění a prohřátí svalů a kloubů.

Zpracování má své nedostatky

Kabina infrasauny Marimex Smart 1001 M je vyrobena z přírodního dřeva kanadského jedlovce, tzv. hemlocku. Vícero spotřebitelů si pochvalovalo kvalitní návod, současně však mnohým přišlo skládání komplikované. Samotné dřevo je velmi odolné a vypracování kvalitní, avšak spotřebitelé zmiňují řadu nedostatků. Tím prvním je vodováha podlahy, které lze docílit pouze při zcela rovném povrchu. Z hlediska komfortu je horší nekvalitní opracování dřeva, které je místy drsné, přičemž může hrozit zadření třísek. Infrasauna je velmi úsporná, má tvar obdélníku. Hloubka kabiny je 89 cm, vysoká je 183 cm. Je opravdu kompaktní a vhodná i do prostorů s menší dispozicí.

Zkušenosti s Marimex Smart 1001 M

V poměru ceny a kvality je Marimex Smart 1001 M opravdu skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí dopřát pravidelný relax. Důvodem je nejen nízká pořizovací cena, ale také vysoká úspornost. Infrasauna je pro jednu osobu. Spotřebitelům se zamlouvá samotný výkon sauny a také kvalitní dílenské zpracování, přestože ohřev trvá o něco déle. Menší nedostatky se týkají opracování dřeva. Zařízení má šest karbonových ohřívačů, a to včetně podlahového zářiče. Z referencí zákazníků rovněž vybíráme pozitivní ohlasy týkající se jednoduché obsluhy a ovládání.

Recenze a zkušenosti s infrasaunou Marimex Smart 1001 M
Zdroj: Heureka.cz

Počítat nemůžete s inovativními prvky, ačkoli model v názvu nese označení „smart“, nedočkáte se žádného bluetooth ani USB, reproduktorů ani vestavěného ionizátoru. Ovládací panel s malým displejem se nachází uvnitř sauny, což vždy vnímáme jako plus. Výkon je pro jednu osobu dostatečný, maximální teplota dosahuje hodnoty kolem 53 až 55 °C. Více od sauny nečekejte, avšak za účelem relaxace ani více není nutné. Pokud byste chtěli ještě o něco víc ušetřit, pak upozorňujeme na infrasaunu Marimex Smart 1000 M.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Pořizovací cena
Ovládání a jednoduchá obsluha
Dostatečný výkon pro jednu osobu

Negatíva

Horší opracování materiálů
Komplikovanější montáž
Slabší výkon podlahového zářiče

Příkon/výkon: 1 440 W ● Kapacita sauny: 1 osoba ● Typ zářičů: karbonové ● Počet zářičů: 6 ● Teplotní rozsah: 45–55 °C ● Ionizátor: ne ● Osvětlení: ano ● Rádio/MP3: ne ● Šířka: 97,2 cm ● Hloubka: 89 cm ● Výška: 183 cm ● Materiál: hemlock – jedlovec kanadský ● Hmotnost: 107 kg


Testované produkty

Hodnocení:
(81.8%)