Sana Juicer EUJ-707 šnekový odšťavňovač – recenze

Horizontální šnekový odšťavňovač pracuje se 70 ot./min. a příkonem 200 W. Nádoba na šťávu má objem 1 000 ml. Kromě odšťavňování umožňuje přípravu smoothie, těstovin nebo ořechového másla.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 31.03.2022
Obsah článku:

Sana Juicer EUJ-707

Horizontální šnekový odšťavňovač s příkonem 200 W, 70 ot./min., objem nádoby na šťávu 1 000 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Během průzkumu trhu jsme nevynechali ani jeden z nejprodávanějších odšťavňovačů na českém trhu. Tento model je velmi oblíbený a má nespočet pozitivních recenzí. Výhodou je jeho multifunkčnost, protože kromě kvalitní šťávy můžete připravit také smoothie, těstoviny nebo kvalitní ořechové máslo. Součástí příslušenství jsou síta s různou jemností. Elektromotor má skvělý záběr a soustavný tlak se postará o dokonalé odšťavnění ovoce i zeleniny.

Šťáva, těstoviny i ořechové máslo

Přestože odšťavňovač nikdy plnohodnotně nenahradí kuchyňského robota, Sana Juicer EUJ-707 je něco mezi. Dokonalá ovocná či zeleninová šťáva je samozřejmostí díky výkonu 200 W a 70 ot./min. Šnekový odšťavňovač zpracovává potraviny pod soustavným tlakem. Hrdlo se šnekem jsou poměrně úzké a díky tomu je odšťavňovač vhodný na citrusy, jablka, bylinky či listovou a kořenovou zeleninu. V balení jsou až tři sítka určená k přípravě šťávy, smoothie nebo pyré – příkrmu. Šťáva se nezahřívá, a obsahuje tak všechny náležité živiny. Nízká rychlost odšťavňování někomu nemusí vyhovovat, avšak vysoká hodnota výtěžnosti je nesporná.

Sana Juicer EUJ-707 recenze

Lisováním přes jemné nebo hrubé síto docílíte toho, že šťáva obsahuje požadované množství dužiny. Součástí příslušenství je také zatlačovací zátka i kartáč na čištění. Údržba je jednoduchá a demontáž rychlá, všechny komponenty stačí umýt v teplé vodě. Hřídelový odšťavňovač však můžete použít také k výrobě těstovin nebo jako zmrzlinovač. Multifunkčnost je velkou výhodou. Skleněná nádoba na šťávu má objem 1000 ml. Nám, ale i spotřebitelům se líbí také design odšťavňovače Sana. Horizontální konstrukce se snadněji skladuje. Provedení je velmi kvalitní a působí hodnotně.

Zkušenosti se Sana Juicer EUJ-707

Navzdory vyšší ceně patří horizontální odšťavňovač Sana k nejprodávanějším modelům. Vysokou výtěžností lze srovnat s prémiovým šnekovým odšťavňovačem Hurom H200, který je však ještě dražší. Kvalita se ukazuje na kvalitě šťávy. Potraviny můžete lisovat přes jemné nebo hrubé síto podle toho, kolik dužiny chcete. Výrobce dodává i nástavec na přípravu ořechového másla nebo zmrzliny. Sana tak funguje i jako zmrzlinovač nebo kuchyňský robot na výrobu těstovin (tři nástavce na těstoviny). Odšťavňovač Sana je vyroben z kvalitních plastů – BPA free.

Recenze a zkušenosti s odšťavňovačem Sana Juicer EUJ-707
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Řada pozitivních hodnocení
Multifunkční využití – zmrzlinovač, výroba těstovin…
Tichý chod a rychlé čištění

Negatíva

Vyšší cena
Menší průměr plnicího hrdla

Typ: horizontální šnekový odšťavňovač ● Příkon: 200 W ● Počet otáček: 70 ot./min. ● Objem nádoby na šťávu: 1 000 ml ● Průměr plnicího otvoru: - cm ● Hmotnost: 5,7 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)