Sencor SSJ 4041 šnekový odšťavňovač – recenze

Spotřebitele zaujme především nízkou pořizovací cenou. Kromě toho nabízí i dostatečný výkon, a sice 400 W. Odšťavňování je navzdory tomu pomalejší a přístroj při procesu odšťavňování vyžaduje i přestávky (15 min. v zátěži). Vertikální odšťavňovač Sencor se snadno myje. Komponenty však nejsou vhodné do myčky nádobí. Zařízení je vybaveno i systémem AntiDrip. Přístroj se ovládá pomocí otočného regulátoru. Nerezová úprava dodává odšťavňovači eleganci.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 29.03.2022
Obsah článku:

Sencor SSJ 4041

Vertikální šnekový odšťavňovač s příkonem 400 W, 60 ot./min., průměr plnicího otvoru 7,5 cm, objem nádoby na šťávu 800 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Cenově dostupný šnekový odšťavňovač značky Sencor. Pomalým odšťavňováním docílí toho, že z potravin dostane maximum šťávy. Větší výtěžnost zaručuje i nerezové mikrosítko. Vertikální konstrukce odšťavňovače působí robustně. Některé plasty nejsou nejodolnější, avšak nerezová úprava dodává zařízení elegantní design. Je třeba dávat pozor na přehřívání elektromotoru. Vzhledem k výkonu je odšťavňovač vhodný spíše k méně častému používání.

Pomalejší odšťavňování – nenáročná údržba

Navzdory nízké ceně elegantně působící tlakový odšťavňovač Sencor nabídne běžnému spotřebiteli dostatečné parametry. Výkon elektromotoru 400 W budí pozornost. Dokáže produkovat až 60 ot./min. a pomalým odšťavňováním extrahuje šťávu do nádoby o objemu 800 ml. Sběrná nádoba na dužinu má stejný objem. Díky nerezovému mikrosítku je efektivita ještě vyšší. Hlučnost nás nijak neobtěžovala. Motor však potřebuje přestávky, výrobce uvádí, že je potřeba přístroj vypnout po 15 minutách odšťavňování. Šťáva obsahuje minimum pěny, vlákniny a dužiny je ve šťávě více.

Sencor SSJ 4041 recenze

Ovládání probíhá za pomoci otočného regulátoru. Samozřejmostí je také zpětný chod. Údržba je nenáročná. Vzhledem ke křehčím plastům komponenty nedoporučujeme mýt v myčce nádobí. Jinak je jednoduše rozložitelný. Zařízení je vybaveno i bezpečnostní pojistkou proti nechtěnému zapnutí. Platforma má protiskluzové nožičky. Celý přístroj váží 4,15 kg. Někteří zákazníci také uvádějí častější poruchy elektromotoru. Klidně se však může jednat o problémovou výrobní řadu.

Zkušenosti se Sencor SSJ 4041

Jde o levný odšťavňovač výrobce, který se na třídu cenově dostupných spotřebičů dlouhodobě orientuje. Šnekový odšťavňovač je určený primárně k odšťavňování citrusových plodů a ovoceElektromotor se rychleji přehřívá, proto výrobce doporučuje 15minutové intervaly. Ve srovnání s hřídelovým odšťavňovačem G21 Gracioso je výtěžnost menší. Zákazníci však chválí snadnou údržbu a také poměrně tichý chod. Naopak pomalejší odšťavňování je daní za menší otáčky. Kvalita materiálů rovněž neohromí, ale vzhledem k nízké ceně jde o přiměřené zpracování.

Recenze a zkušenosti s odšťavňovačem Sencor SSJ 4041
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s odšťavňovačem Sencor SSJ 4041 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Jednoduchá demontáž a čištění
Systém AntiDrip

Negatíva

Pomalejší odšťavňování
Kvalita materiálů – méně odolný mechanismus
Rychlejší přehřívání

Typ: vertikální šnekový odšťavňovač ● Příkon: 400 W ● Počet otáček: 60 ot./min. ● Objem nádoby na šťávu: 800 ml ● Průměr plnicího otvoru: 7,5 cm ● Hmotnost: 4,15 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)