G21 Gracioso šnekový odšťavňovač – recenze

Horizontální odšťavňovač ovoce a zeleniny s tichým elektromotorem a výkonem 200 W. Odšťavňovač pracuje rychlostí 70 ot./min. Je vybaven univerzálním nerezovým sítkem a odolným keramickým šnekem. Zařízení se nepřehřívá a nepřenáší žádné teplo. Plnicí otvor je široký 75 mm. Přístroj se ovládá dotykovými tlačítky. Údržba je poměrně nenáročná, obtížněji se čistí jen plastové plnicí hrdlo. Materiály jsou kvalitní a odolné. Silnou stránkou je především vysoká výtěžnost šťávy.

Publikované: 10.01.2022
Aktualizované: 30.03.2022
Obsah článku:

G21 Gracioso

Horizontální šnekový odšťavňovač s příkonem 200 W, 70 ot./min., průměr plnicího otvoru 7,5 cm, objem nádoby na šťávu 1 000 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Horizontální odšťavňovač určený ke každodennímu používání. G21 Gracioso zvládne vysokou zátěž a také si poradí s tvrdší, kořenovou zeleninou. Silný motor disponuje také zpětným chodem, což zabraňuje ucpávání. Nerezové sítko a keramický šnek jsou rovněž odolné. Ovládání probíhá za pomoci dvou dotykových tlačítek. Velmi moderně působící hřídelový odšťavňovač zaujme designem a tichým chodem.

Vysoká výtěžnost a kvalita zpracování

Tento model zvládne díky příkonu elektromotoru 200 W a 70 ot./min. připravit chutnou ovocnou/zeleninovou šťávu pro celou rodinu. Plnicí otvor je široký 7,5 cm, a potraviny tak nemusíte krájet na zbytečně malé kousky. Rovněž má praktickou bezpečnostní záklopku. Keramický šnek se o vše postará sám a při pomalých otáčkách dostane z potravin maximum šťávy. Keramická hřídel nepřenáší žádné teplo, šťáva tak obsahuje všechny potřebné živiny. G21 Gracioso zvládne odšťavnit i mrkev, celer, bylinky, listovou zeleninu či řepu. Nerezové provedení působí elegantně a maximálně hodnotně. Celá konstrukce váží 5,5 kg.

G21 Gracioso recenze

Plastová nádoba na šťávu o objemu 1 litr má také rukojeť. Součástí příslušenství je nádoba na dužinu a pěchovadlo. Ovládací panel na zadní straně přístroje má dvě dotyková tlačítka. Jedno na zapnutí/vypnutí, zatímco druhým aktivujete nebo deaktivujete zpětný chod. Údržba je z našeho pohledu nenáročná, stačí zmáčknout tlačítko se zámkem, šnek se uvolní, vysune se pracovní část a stačí vše opláchnout pod teplou tekoucí vodou. Nerezové sítko i keramický šnek jsou zcela demontovatelné. Plastové hrdlo je odnímatelné, ale trochu obtížněji se myje, především pokud v něm zaschnou potraviny. Jedná se však o malý nedostatek.

Zkušenosti s G21 Gracioso

Výkonný horizontální odšťavňovač výrobce G21 si svojí kvalitou a vysokou úrovní výtěžnosti získal řadu příznivců. Elektromotor s příkonem 200 W se nepřehřívá. Nás zaujal nejen výkonem a schopností zpracovat i tvrdou, kořenovou zeleninu včetně řepy, ale také moderním designem a ovládáním. Ovládání dotykovými tlačítky je jednoduché a jedním tlačítkem aktivujete také zpětný chod. Zákazníci si pochvalují i tichý chod a široký plnicí otvor. Součástí příslušenství je i pěchovadlo a také odpadní nádobka.

Recenze a zkušenosti s odšťavňovačem G21 Gracioso

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoká výtěžnost a kvalita šťávy
Tichý a plynulý chod – nepřehřívá se
Poměr kvality a ceny

Negatíva

Obtížnější mytí hrdla

Typ: horizontální šnekový odšťavňovač ● Příkon: 200 W ● Počet otáček: 70 ot./min. ● Objem nádoby na šťávu: 1 000 ml ● Průměr plnicího otvoru: 7,5 cm ● Hmotnost: 5,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)