VeGA BC525PRO benzinový křovinořez – recenze

Hřídelový křovinořez, který se pyšní robustní konstrukcí, výkonným motorem a dobrou ergonomií. Je vhodný na práce kolem domu i v zahradě, ale poradí si také s náročnějšími farmářskými pracemi. Startování je snadné, probíhá za pomoci tahacího startéru. K nevýhodám patří vyšší hmotnost přístroje i větší spotřeba benzinu.

Publikované: 21.06.2022
Aktualizované: 25.08.2022
Obsah článku:

VeGA BC525PRO

Benzinový křovinořez se záběrem strunové hlavy 43 cm, dvoutaktní motor o objemu 52 cm3, 7 500 ot./min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Křovinořez nás zaujal už na první pohled svojí masivní konstrukcí. Díky tomu se hodí i pro náročnější práce. Poradil si na rovině s menší trávou, ale také na strmém svahu s velkou trávou a tenčími nálety. Přístroj má výkon 2,2 kW, což je cítit, protože jsme nenarazili na žádný problém, který by se týkal jeho výkonu.

VeGA BC525PRO recenze

Oceňujeme výborně vyřešené odpružení i jednoduché ruční startování pomocí tahacího startéru. Záběr trojzubého žacího nože je 25,5 cm a struny 43 cm. Pohon je dán hřídelí, která je uložena v ložiscích. Strunová hlava s kovovým trnem je dvoustranná a její nastavení je nenáročné. Stačí lehký úder o zem. Při trojzubém žacím noži použil výrobce kvalitní ocel.

Používání sekačky je pohodlné díky ergonomicky tvarované rukojeti, kterou lze seřídit bez pomoci nářadí. Nechybí ani dvojité popruhy přes ramena se zádovým vyztužením. Ty se nastavují podle výšky kosce.

Nevýhody produktu

Křovinořez nás nepříjemně překvapil vysokou spotřebou paliva. Nepotěšila nás ani hmotnost sekačky, protože ta překračuje hranici 9 kg. Pro ženy je tato sekačka proto příliš těžká a bude se jim s ní zacházet o něco hůře. Minusem křovinořezu je také fakt, že se nedá rozložit na dvě části, kvůli čemuž je jeho přenos nepohodlný. Za nevýhodu považujeme také velmi slabý manuál v balení.

Benzínový křovinořez VeGA BC525PRO

Parametry

Typ pohonubenzinový
Výkon2,2 kW
Objem motoru52 cm3
Počet otáček7 500 ot./min.
Záběr strunové hlavy43 cm
Hmotnost9,5 kg
Typ motorudvoutaktní
Dělitelný hřídelne
Antivibrační systémano

Zkušenosti s VeGA BC525PRO

Spotřebitelé ocenili dostatečný výkon motoru i to, že v balení bylo veškeré potřebné příslušenství. Líbil se jim pohodlný popruh, velmi dobré tlumení vibrací či robustní provedení. Plus si sekačka vysloužila za dobrý poměr ceny a kvality, snadné startování a rovněž za to, že si poradí s hustou a vysokou trávou. Spotřebitelům se nelíbilo mírně horší zpracování plastů, kvalita přiloženého manuálu i vyšší hmotnost. Kritika se snesla na strunný adaptér, vysokou spotřebu paliva i na špatně řešený úchyt krytu na sečení. Celkově byli zákazníci se sekačkou spokojeni.

Recenze a zkušenosti s křovinořezem VeGA BC525PRO
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

VeGA BC525PRO se může pochlubit robustní konstrukcí, avšak vyšší spotřebou paliva. Pokud hledáte přístroj, který má nižší spotřebu, vaše nároky může uspokojit Stihl FS 55. VeGA nemá dělitelnou hřídel, proto se hůře přenáší, s dělitelnou hřídelí se setkáte například u křovinořezů Hecht 152 BTS nebo Riwall PRO RPB 510. Jedním z nejlevnějších benzinových křovinořezů je Geko G81062 a ačkoli má nižší výkon, nenáročným uživatelům může vyhovovat.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon
Robustní konstrukce
Všechno potřebné se nachází v balení
Velmi dobrá ergonomie
Jednoduché startování
Popruh se zádovým vyztužením

Negatíva

Vysoká spotřeba paliva
Vyšší hmotnost přístroje
Nemožnost rozložení
Nedostatečný manuál v balení

Výkon: 2,2 kW ● Typ motoru: dvoutaktní ● Pohon: benzinový ● Záběr strunové hlavy: 43 cm ● Hmotnost: 9,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)

Komentáre
Jiří Polách 10.Jun.2023

Nepohodlný popruh, velmi špatná strunová hlava.

Odpovedať