Stihl FS 55 benzinový křovinořez – recenze

Křovinořez vhodný na menší travnaté plochy. S nižším výkonem (0,75 kW), ale spolehlivým a bezproblémovým chodem. Vyzdvihujeme okamžitý start, výbornou ergonomii, nízkou hmotnost pro lepší manipulaci i ochranné brýle v balení. K jeho nevýhodám patří vibrace při volnoběhu či menší objem nádrže na palivo.

Publikované: 21.06.2022
Aktualizované: 25.08.2022
Obsah článku:

Stihl FS 55

Benzinový křovinořez se záběrem strunové hlavy 23 cm, dvoutaktní motor o objemu 27,2 cm3, výkon 0,75 kW.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Sekačka je vhodná pro vyžínání menších ploch. Z těch, které jsme testovali, má právě tato nejnižší výkon, přesto si počínala skvěle. Má bezproblémový chod a okamžitý start. Hodí se také pro dokončovací práce na zahradě nebo kolem rodinného domu. Poradí si s trávou, plevelem či tenčími nálety.

Stihl FS 55 recenze

K přednostem sekačky patří výborná ergonomie a nízká hmotnost. Práce s ní proto hravě zvládnou i ženy. Rukojeť je obouruční a řidídlového typu. Díky tomu je při sečení možný přirozený pohyb. Nastavit lze snadno pomocí šroubu. Ruce jsme neměli unavené ani po delší práci.

Plusem tohoto přístroje je také to, že všechny ovládací prvky se nacházejí přímo na rukojeti. Manipulace je o to lepší. Za zmínku stojí i ochranné brýle, které byly součástí balení. Potěšili nás, protože není zvykem, že by výrobce brýle do balení přidával. Z testovaných produktů měl brýle pouze tento model. Brýle jsou dobře odvětrávány ze zadní části a mají širokou boční ochranu.

Nevýhody produktu

Jak jsme zmiňovali v úvodu, křovinořez má nižší výkon oproti jiným modelům. Některým zákazníkům může tento fakt překážet, zvláště pokud hledáte sekačku pro rozsáhlý a náročný terén. Tento křovinořez nemá antivibrační systém a při volnoběhu vibrace cítit. Za minus považujeme i malý objem nádrže na palivo. Nádrž jsme tak museli častěji doplňovat.

Benzínový křovinořez Stihl FS 55

Parametry

Typ pohonubenzinový
Výkon0,75 kW
Objem motoru27,2 cm3
Záběr strunové hlavy23 cm
Hmotnost4,9 kg
Typ motorudvoutaktní
Dělitelný hřídelne
Antivibrační systémne
Objem palivové nádrže0,33 l
Hlučnost106 dB

Zkušenosti se Stihl FS 55

Přestože křovinořez má nižší výkon, mezi uživateli se těší oblibě. Oceňují zejména jeho váhu, vhodnost k dožínání zahrady, jednoduchou montáž či okamžitý start. Pochvalu si vysloužil také za bezproblémový chod, ochranné brýle v balení či dobrou manipulaci. Za nevýhody označili spotřebitelé velké vibrace při volnoběhu a malou nádrž na palivo, kterou je nutno často doplňovat.

Recenze a zkušenosti s křovinořezem Stihl FS 55
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Stihl FS 55 je jedním z nejlehčích křovinořezů, které jsme testovali. Nízká hmotnost má vliv na pohodlnost při práci a ocení ji zejména dámy. Stejnou váhu (4,9 kg) nabízí i Echo SRM-222ES/U nebo Husqvarna 525 RX. Obě zmíněné sekačky jsou dražší, a proto budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. Levná a lehká benzinová sekačka je například Proma PGK-2600. Ocenit můžete také přístroj Ryobi RLT254CDSO se stabilním výkonem a šířkou záběru 43 cm. Křovinořez Stihl nemá dělitelný hřídel, což je jeho minusem. Pokud vám záleží na pohodlném přenášení, s dělitelnou hřídelí je v nabídce například Hecht 152 BTS nebo Riwall PRO RPB 510. Tyto křovinořezy mají na druhé straně vyšší hmotnost, a tak io něco horší obratnost při práci.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká hmotnost přístroje
Bezproblémový start
Stabilní výkon
Ochranné brýle v balení

Negatíva

Vibrace při volnoběhu
Malý objem palivové nádrže

Výkon: 0,75 kW ● Typ motoru: dvoutaktní ● Pohon: benzinový ● Záběr strunové hlavy: 23 cm ● Hmotnost: 4,9 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.4%)