Riwall PRO RPB 510 benzinový křovinořez – recenze

Jednoduchý křovinořez s antivibračně uloženým motorem a nastavitelnými řídítky. Ocení jej méně nároční uživatelé, kteří hledají slušný výkon za nízkou cenu. Předností přístroje je možnost rozložení konstrukce či automatické nastavení délky struny. Spotřeba benzinu a oleje je o něco vyšší.

Publikované: 21.06.2022
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Riwall PRO RPB 510

Benzinový křovinořez se záběrem strunové hlavy 43 cm, dvoutaktní motor o objemu 51,6 cm3, 12 000 ot./min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Křovinořez využívá benzínový pohon a zvládá sečení menší i větší zahrady. Motor je dvoutaktní a dosahuje výkonu 1,5 kW, což není mnoho, ale přístroj překvapivě pracuje velmi dobře. Plusem je technologie Stratified Charge, díky které se snižují emise a spotřeba paliva bez ztráty výkonu.

S křovinořezem se nám dobře pracovalo, hmotnost 6,8 kg je přijatelná. Oceňujeme, že řidítka jsou nastavitelná a každý si je může přizpůsobit tak, aby mu co nejvíce vyhovovala. Velkým plusem je možnost nezávislého nastavení levé i pravé části. Výrobce nezapomněl ani na antivibrační uložení motoru, díky čemuž je minimalizována únava při delší práci.

Riwall PRO RPB 510 recenze

Zpracování přístroje je dobré, působí robustně a z kvalitní slitiny kovů byly vyrobeny vodící tyče i hřídel. Válec motoru má zase chromovou úpravu. Pro lepší uchycení přístroje do ruky je zde tzn. bike rukojeť. Toto ocení zejména začátečníci, kteří dosud nekosili s křovinořezem. Za zmínku stojí také automatické nastavení délky struny lehkým úderem o zem či možnost rozložení křovinořezu na dvě části pro snadnější přenos.

Nevýhody produktu

Přestože křovinořez disponuje technologií Stratified Charge, má poměrně vysokou spotřebu benzínu i oleje. Při hodinové práci jsme utratili jeden litr, což se nám zdá více než u jiných konkurenčních modelů. Občas měla sekačka problém s hladkým startem. Při delším sečení je startování nemožné bez stlačeného plynu. Sekačce nechybí ani ramenní popruhy, ty jsou však nekvalitní, protože se vytahují z plastových držáků a navíc nepříjemně tlačí.

Benzínový krovinorez Riwall PRO RPB 510

Parametry

Typ pohonubenzinový
Výkon1,5 kW
Objem motoru51,6 cm3
Počet otáček12 000 ot./min.
Záběr strunové hlavy43 cm
Hmotnost 6,8 kg
Typ motorudvoutaktní
Dělitelný hřídelano
Antivibrační systémano

Zkušenosti s Riwall PRO RPB 510

Sekačka má rozporuplné recenze, někteří spotřebitelé jsou s ní maximálně spokojeni a jiní zase vůbec ne. Podle zákazníků patří k plusům sekačky nízká cena, dostatečný výkon či antivibrační systém. Ocenili spolehlivý start, snadný přenos i snesitelnou hlučnost. Více překáží vyšší spotřeba benzínu a oleje i kazovost přístroje. Kritiku si vysloužily popruhy, slabá dostupnost autorizovaného servisu či nízká životnost struny při sekání.

Recenze a zkušenosti s křovinořezem Riwall PRO RPB 510
Zdroj: Heureka.sk

Alternativy

Riwall PRO RPB 510 má antivibračně uložený motor, díky čemuž je uživatel při práci méně unavený. Podobnou funkci nabízí i VeGA BC525PRO, který se pyšní vyšším výkonem (2,2 kW). Levná sekačka, avšak bez tlumení vibrací, je Proteco 51.06-KR-52. Tento přístroj se může pochlubit slušným výkonem a rychlými otáčkami motoru. Někomu může místo benzinového křovinořezu vyhovovat více akumulátorový. Pokud hledáte spolehlivý přístroj v této kategorii, vhodný bude například Makita DUR181Z. S dobrými recenzemi od spotřebitelů se v rámci benzinových křovinořezů setkal také Demon RQ580.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Antivibrační uložení motoru
Nastavitelná řídítka
Automatické nastavení délky struny
Možnost rozložení konstrukce

Negatíva

Vysoká spotřeba benzinu a oleje
Nekvalitní ramenní popruhy
Občas horší start
Krátká životnost struny

Výkon: 1,5 kW ● Typ motoru: dvoutaktní ● Pohon: benzinový ● Záběr strunové hlavy: 43 cm ● Hmotnost: 6,8 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)