Stiga SBC 252 D benzinový křovinořez – recenze

Křovinořez ocení domácí kutilové, kteří chtějí mít okolí domu vždy upravené. Je vybaven sytičem s automatickým návratem a slušným záběrem sečení (45 cm). Zesílená konstrukce hřídele je odolná a dokáže velmi dobře absorbovat vibrace. Nevýhodou je vyšší váha přístroje.

Publikované: 21.06.2022
Aktualizované: 25.08.2022
Obsah článku:

Stiga SBC 252 D

Benzinový křovinořez se záběrem strunové hlavy 45 cm, dvoutaktní motor o objemu 51,7 cm3, 9 500 ot./min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Křovinořez nás příjemně překvapil svým výkonem. Pohání ho spolehlivý dvoutaktní motor o objemu 51,7 cm3 a při startování jsme nezaznamenali žádný problém. Oceňujeme rovný hřídel i šířku záběru až 45 cm, díky čemuž dobře obstál i na větších travnatých plochách.

Konstrukce sekačky je zesílená, proto předpokládáme dlouhou životnost. Výrobce velmi dobře osadil motor, díky čemuž jsou vibrace minimalizovány. Práce je pohodlná i díky ergonomicky tvarovaným rukojetím. Ty jsou ve tvaru řídítek a umožňují mít perfektní kontrolu nad přístrojem.

Stiga SBC 252 D recenze

Křovinořez se hodí pro různé druhy prací, velmi dobře obstojí při sečení zahrady, ale i sadů nebo luk. Plusem je vysoký točivý moment i fakt, že rukojeť je možné nastavit podle vlastních potřeb. Za zmínku stojí také obsah balení, na kterém výrobce nešetřil. V balení jsme našli hlavu na sečení trávníku, trojzubý žací nůž, dvouramenný popruh a kanystr na nalévání pohonných hmot.

Nevýhody produktu

S přístrojem se nám pracovalo velmi dobře a žádné výrazné nedostatky jsme nepostřehli. K jeho minusům patří vyšší hmotnost, což může činit problémy útlejším postavám. Zmíníme ještě, že přístup k mazání hřídele není nejlepší. Nedostatkem je také slabý návod k obsluze v balení, ale to se netýká přímo přístroje a nemá to žádný vliv na jeho kvality a výkon. V našem testu tedy tento křovinořez obstál velmi dobře.

Benzínový křovinořez Stiga SBC 252 D

Parametry

Typ pohonubenzinový
Výkon1,57 kW
Objem motoru51,7 cm3
Počet otáček9 500 ot./min.
Záběr strunové hlavy45 cm
Hmotnost8,3 kg
Typ motorudvoutaktní
Dělitelný hřídelne
Antivibrační systémano

Zkušenosti se Stiga SBC 252 D

Přístroj se těší oblibě, jeho uživatelé ocenili kvalitní provedení, dobrý výkon za rozumnou cenu, vynikající startování i možnost rychlé výměny silonu. Plusem jsou pro spotřebitele kvalitní popruhy v balení, přijatelná spotřeba či možnost zakoupení náhradních dílů. Za minusy označili poněkud horší ergonomii pro vysoké postavy, špatný přístup k mazání hřídele, nedostatečný návod k obsluze či vyšší hmotnost produktu.

Recenze a zkušenosti s křovinořezem Stiga SBC 252 D
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Stiga SBC 252 D má slušný záběr sečení 45 cm, stejný záběr nabízí i starší model Stiga SBC 242 D, případně můžete sáhnout po Stiga SBC 656 DX, jehož záběr je až 46 cm. Stiga se pyšní výborným a bezproblémovým startováním, stejně dobrý a pohodlný start najdete i při křovinořezu Stihl FS 55. Pokud hledáte levný a jednoduchý křovinořez pro nenáročné práce kolem domu, zajmout vás může i Hecht 135 BTS.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborné startování
Minimální vibrace
Zesílená konstrukce
Záběr sečení až 45 cm
Pohodlné ramenní popruhy

Negatíva

Vyšší hmotnost
Slabý návod k obsluze

Výkon: 1,57 kW ● Typ motoru: dvoutaktní ● Pohon: benzinový ● Záběr strunové hlavy: 45 cm ● Hmotnost: 8,3 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.2%)