Hecht 152 BTS benzinový křovinořez – recenze

Levný křovinořez vhodný pro méně náročné spotřebitele. K jeho přednostem patří dobrý a stabilní výkon, to, že vše potřebné najdete v základním balení, i možnost rozložení konstrukce. Přístroji chybí tlumení vibrací, je o něco těžší a hlučnější. Jedná se o základní křovinořez vhodný k sečení menších i větších ploch.

Publikované: 21.06.2022
Aktualizované: 25.08.2022
Obsah článku:

Hecht 152 BTS

Benzinový křovinořez se záběrem strunové hlavy 43 cm, dvoutaktní motor o objemu 52 cm3, 6 500 ot./min.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Poměrně levný křovinořez s dvoutaktním motorem, který má dostačující výkon pro sečení trávy menších ploch. Za velkou výhodu považujeme, že v balení je vše potřebné. Našli jsme v něm nůž, strunovou hlavu i dvouramenný popruh na zavěšení. Nechybí ani drobné nářadí, které slouží k výměně nástrojů a k základní údržbě.

Hecht 152 BTS recenze

Křovinořez měl během našeho testu výborný start, motor má správné otáčky a vždy naskočil napoprvé. K plusům tohoto přístroje rovněž patří, že se dá jednoduše složit do auta, protože hřídel je rozložitelná, a tak jej můžete přenášet například na zahradu.

Manipulace s tímto křovinořezem je pohodlná, má dobrou ergonomii. Řídítka jsou tvarovaná. Pracovní záběr kovového žacího listu je 25,5 cm, což je na menší plochy dostačující, přičemž pracovní záběr strunové hlavy je 43 cm. Největší výhodou je nízká pořizovací cena v porovnání s výkonem produktu.

Nevýhody produktu

Křovinořez je poměrně těžký, váží cca 8 kg, což je sice pro muže přijatelná hmotnost, ale ženám může tato váha činit problém. Sekačku proto doporučujeme spíše fyzicky zdatnějším zákazníkům. Minusem je i o něco vyšší hlučnost, než jsme očekávali. Rovněž jsme si všimli, že křovinořez má vyšší spotřebu. Třeba ještě dodat, že zde není žádné tlumení vibrací a z tohoto důvodu je pohodlnost používání závislá na povrchu, který je právě sečen.

Křovinořez Hecht 152 BTS

Parametry

Typ pohonubenzinový
Výkon1,6 kW
Objem motoru52 cm3
Počet otáček6 500 ot./min.
Záběr strunové hlavy43 cm
Hmotnost 7,9 kg
Typ motorudvoutaktní
Dělitelný hřídelano
Antivibrační systémne

Zkušenosti s Hecht 152 BTS

Křovinořez se těší oblibě pro dobrou cenu, přesto si vysloužil i kritiku. Spotřebitelé vyzdvihli, že v ceně je vše potřebné k sečení včetně žací hlavy se strunou a popruhy. Plus si vysloužil výkon motoru, snadné startování i možnost rozložení přístroje.

Recenze a zkušenosti s křovinořezem Hecht 152 BTS
Zdroj: Heureka.cz

Kritika se na přístroj snesla pro jeho vyšší hmotnost i hlučnost. Některým nevyhovovaly popruhy a zdály se jim nepohodlné. Vadila jim i složitější výměna struny a také fakt, že přístroj netlumí vibrace. Někteří uživatelé se setkali s povolováním krytu kolem strunové hlavy či s tím, že přístroj správně nenasává benzín.

Alternativy

Základní křovinořez Hecht 152 BTS je vhodný pro sečení menších ploch a těší se oblibě pro nízkou cenu. Chybí mu však tlumení vibrací. Pokud tuto funkci požadujete, sáhnout můžete například po přístroji Riwall PRO RPB 510, který seženete za podobnou cenu. K nevýhodám Hechtu patří i vyšší hmotnost, mnohem lehčí (4,9 kg) je Stihl FS 55, ale v tomto případě je třeba počítat s vyšší pořizovací cenou. Ke kvalitním a poměrně levným křovinořezům pro domácí použití patří také Stiga SBC 252 D, který se pyšní záběrem strunové hlavy 45 cm. Pokud hledáte přístroj s velmi dobrou ergonomií, doporučujeme například VeGA BC525PRO.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Dostatečný výkon
Dobrý start motoru
Vše potřebné je v balení
Rozložitelná hřídel

Negatíva

Vyšší hmotnost
Vysoká hlučnost
Netlumí vibrace

Výkon: 1,6 kW ● Typ motoru: dvoutaktní ● Pohon: benzinový ● Záběr strunové hlavy: 43 cm ● Hmotnost: 7,9 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)