TCL 55P615 4K televizor – recenze

Levný smart TV s operačním systémem Android TV. Spotřebitele zaujme širokou dostupností různých aplikací. Využívá technologii Direct LED. Úhlopříčka má 139 cm a nabízí kvalitní 4K rozlišení – 3 840 x 2 160 px. Mezi funkcemi je zrcadlení obrazovky telefonu přes Chromecast. Umožňuje ovládání přes mobilní aplikaci. Slabinou je kvalita zvuku Dolby Digital AC4. Zaujme především nízkou cenou v poměru ke kvalitě. Patří do energetické třídy E.

Publikované: 22.11.2022
Aktualizované: 03.01.2023
Obsah článku:

TCL 55P615

Model s úhlopříčkou 139 cm, operačním systémem Android TV, LCD – Direct LED technologií zobrazení, zrcadlením obrazovky.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Levné smart televizory jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené a o to víc, nabídnou-li hodně „muziky“. Televizor TCL disponuje úhlopříčkou 55 palců a nabízí kvalitní 4K rozlišení. Za výhodu lze považovat také operační systém Android, který má bohatou funkcionalitu. Podstatným pozitivem je také kvalitní obraz.

Smart TV s Androidem

Televizor TCL55P615 se řadí v poměru kvality a ceny k velmi zajímavé volbě. Uživatelé pozitivně hodnotí kvalitní obraz. TV využívá LCD panel s technologií Direct LED, tedy přímého podsvícení panelu. Samozřejmě kvalitního obrazu je docíleno skrze různá vylepšení, technologie, jako HDR, HLG nebo lokální stmívání – Micro Dimming. Vylepšená je tím pádem hloubka obrazu, ostrost, dynamické scény a televizor také permanentně pracuje s jasem ve dne v noci a přizpůsobuje světelnost scén. Oproti dražším modelům se musíte spokojit s 50 Hz panelem, což možná méně potěší milovníky herních konzolí při hraní her.

TCL 55P615 recenze

Operační systém Android 9 ovšem patří k velkým pozitivům této smart TV. Nejenže se jedná o velmi „user friendly“ prostředí pro snadné ovládání, ale také je k dispozici pestrá paleta aplikací, které můžete v TV využívat. Dostupné jsou streamovací služby – Netflix, HBO GO, Amazon Prime, Voyo, Disney+. Inteligentní televizor můžete ovládat i přes mobilní aplikaci MagiConnect nebo TCL Home. Google Assistant je předinstalován, ale ovládat hlasem lze pouze v anglickém jazyce. Samozřejmostí je zrcadlení obrazovky, vestavěný Chromecast pro párování s mobilním zařízením nebo hybridní vysílání. Dostupný je i herní režim, který však nezaujme žádnými extra vylepšeními.

Na zvuku televizoru se šetřilo, ale...

V případě vybraného modelu se rozhodně šetřilo na reproduktorech. Přestože výrobce uvádí, že má inteligentní televizor vestavěný soundbar, jde v zásadě o jednoduchý reproduktor o výkonu 16 W. Zvuk je pro nenáročného uživatele dostačující, ale pro filmový zážitek je nevyhovující, svědčí o tom i označení kvality zvuky Dolby Digital AC4. Vyšší kvality Dolby Atmos se dočkáte u dražších modelů. Například v případě chytrého televizoru Samsung QE55QN85B. Konektivita je podpořena WiFi a Bluetooth bezdrátovým rozhraním, ale také LAN vstupem, 3x HDMI výstupy a 2x USB-A. Nechybí už ani integrovaný internetový prohlížeč.

Zkušenosti s TCL 55P615

Smart TV TCL 55P615 rozhodně nepatří k modelům, které by byly dokonalým ztělesněním kinosálu v obýváku, ale v poměru k ceně je rozhodně perfektní volbou. Přestože se nejedná o tradičního výrobce (jako Samsung, LG či Panasonic), uživatelé si na nekvalitu nestěžují. Dobře zvládnutou má výrobce i technologii podsvícení LCD panelu. Během sledování TV se netvoří žádná hluchá místa a neprosvítají ani LED diody během černých – tmavých scén. Panel má obnovovací frekvenci pouhých 50 Hz, což je v dané ceně většinou pravidlem. Uživatelé si nechválí jen nízkou cenu, ale také opravdu dobrý a pěkný obraz.

Recenze a zkušenosti s televizorem TCL 55P615
Zdroj: Heureka.cz

Za velkou výhodou považují operační systém Android TV s jeho výhodami. Ani mnohé oficiální OS jiných výrobců se funkcionalitě a jednoduchosti Android TV nevyrovnají. Televizoru nechybí ani dostatečná konektivita a praktické rozmístění HDMI a USB výstupů. Spotřebitelé poněkud negativně referují kvalitu zvuku, která je opravdu velmi podprůměrná. Zdá se tedy, že v tomto směru výrobce opravdu více šetřil. Soundbar tedy rozhodně doporučujeme dokoupit. Přestože zvuková reprodukce je slabinou i mnohem dražších modelů.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Android TV – Obchod Play a aplikace
Hezký obraz

Negatíva

Podprůměrný zvuk

Technologie zobrazení: LCD – Direct LED ● Úhlopříčka: 55“ (139 cm) ● Rozlišení: 3 840 x 2 160 – 4K Ultra HD / HDR10 / HLG ● Operační systém: Android TV ● Tuner: DVB-T/T2/C/S/S2 – duální ● Konektivita: 3x HDMI – 2x USB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Výkon reproduktorů: 16 W / Dolby Digital AC4 ● Zrcadlení obrazovky: ano ● Energetická třída: E

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)