Finnlo Aquon WaterFlow veslovací trenažér – recenze

Jediný vodní veslovací trenažér v našem testu se cenově výrazně vzdaluje i od dražších modelů, jako Concept2 RowErg, avšak veslování s vodním odporem za pomoci polykarbonátové nádrže s touto tekutinou je nejen nejbližší imitací reálného veslování na vodní ploše, ale také vynikající formou meditování díky příjemnému naturálnímu zvuku žblnkání. Uživatel se proto může z domácího prostředí myšlenkami přenést rovnou do přírody, čímž posiluje nejen fyzickou, ale také mentální stránku svého života.

Publikované: 03.07.2023
Aktualizované: 03.04.2024
Obsah článku:

Finnlo Aquon WaterFlow

Veslovací trenažér s vodním brzdným systémem, 4 stupně zátěže, nosnost 150 kg, hmotnost 42 kg.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Autentický pocit a pohodlie v jednom stroji

Výrobce myslel na autentičnost v podobě bezpečných, protiskluzových nášlapů a jejich odstupu, který přímo imituje rozestup nohou v soutěžních veslicích. Jelikož má vodní brzdný systém pozitivní vliv na mysl člověka, je pochopitelné, že by zpříjemnění cvičení mohlo přicházet i v podobě pohodlných součástek. Ty jsou v případě tohoto veslovacího trenažéru realitou. Pohodlný a správný pohyb bez nadměrného zatížení zápěstních svalů a oblasti podpaží zajišťují speciálně tvarované rukojeti, přičemž ideálním aspektem pro delší tréninky je pohodlně tvarované sedátko umístěné na kuličkových ložiskách zajišťujících hladký pohyb po dostatečně dlouhém pojezdu stvořeném i pro dvoumetrovou osobu.

Finnlo Aquon Waterflow recenze

Robustní veslovací trenažér s manuálním ovládáním

Díky kvalitnímu zpracování v podobě tuhého a pevného rámu je veslovací trenažér Finnlo určen pro uživatele s vyšší hmotností. Nosnost je přesných 150 kilogramů, což je v rámci našeho testu nejvyšší údaj v souvislosti s tímto parametrem. Přestože je stroj imitující pohyby veslování regulovatelný prostřednictvím manuálního otočného kolečka, disponuje podsvíceným displejem, který zobrazuje základní data týkající se tréninku. Mezi tyto údaje patří i srdeční puls, ale jako u jiných modelů (Concept2 RowErg či Hop-Sport HS-065AR Talon) ani veslovací trenažer Finnlo nemá k dispozici hrudní pás. Ten je v případě zájmu třeba dodatečně dokoupit.

Zkušenosti s Finnlo Aquon Waterflow

Elitní stroj pro pohodlný a ergonomický pohyb je i přes využití vodního elementu překvapivě tichým pomocníkem při cvičení. Přestože vysoká kvalita a ukázkové zpracování z něj činí produkt nesrovnatelný s levnějšími modely, někteří spotřebitelé nepovažují jeho odpor za dostačující. Čekali totiž od vodního trenažéru něco víc. Tento fakt však nemění nic na tom, že se jedná o jedinečný zážitek a zcela jinou úroveň veslovacího tréninku v interiéru.

Finnlo Aquon Waterflow vodní brzdný systém

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoká kvalita hodná ceny
Funguje podle představ
Veslování s vodou je výjimečné

Negatíva

Odpor je překvapivě nízký

Brzdný systém: vodní ● Způsob regulace: manuální ● Počet stupňů zátěže: 4 ● Nosnost: 150 kg ● Hmotnost: 42 kg ● Rozměry: 205 x 50 x 60 cm ● Délka pojezdu: neuvedeno ● LCD displej: ano ● Počet programů: neuvedeno ● Telemetrický pás v balení: ne ● Transportní kolečka: ano ● Sklopné: ano ● Funkce strojního počítače: zobrazení času, počtu a frekvence záběrů, srdečního tepu, spálených kalorií, výkonu a vzdálenosti

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)