Scheppach MS 173-51 mulčovací sekačka – recenze

Doporučujeme i kvalitní benzinovou sekačku výrobce Scheppach. Jedná se o výkonný model s OHV motorem – objem 173 cm3. Kromě mulčování sekačka zvládne boční i zadní vyhazování. Bez problémů zvládne i větší zátěž v podobě husté trávy nebo plevele. Disponuje plynulým pojezdem a odolnou GT převodovkou. Záběr žacího nože je 51 cm. Nastavitelná je i výška střihu trávy. Dobře se s ní manipuluje, a především potěší kvalitní zpracování a odolné materiály.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Scheppach MS 173-51

Čtyřtaktní motor OHV o objemu 173 cm3, záběr žacího nože 51 cm, výška sečení nastavitelná od 25 do 75 mm, 65litrový sběrný koš, pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Mulčovací sekačka na trávu Scheppach je vybavena výkonným OHV motorem a kvalitní GT převodovkou. Nechybí praktický pojezd s plynulým chodem a také možnost centrálního nastavení výšky sečení. Kromě mulčovací sady je k dispozici také boční vyhazování a sběrný koš.

Výkonný motor a plynulý pojezd

Pohonnou jednotkou německé sekačky je čtyřtaktní motor OHV o objemu 173 cm3. Provozní výkon motoru je 3,3 kW. Motor je velmi kultivovaný a tichý. Při prvním startu se není třeba obávat bílého kouře – motor se dostává do záběhu a vypaluje se. Záběr sekačky je 51 cm, což je v dané kategorii standard. Sekačka je dodávána s mulčovací sadou k mulčování trávníku. Nechybí ani sběrný koš s plastovým vrchem a textilní částí – objem činí 65 litrů. Koš sedí dobře a s propouštěním prachu či trávy není problém. Zadní otvor pro vyhazování se neucpává. K dispozici je také plastový indikátor naplnění.

Scheppach MS 173-51 recenze

Výška sečení je nastavitelná v rozmezí od 25 do 75 mm. Se sekačkou se nemusíte bát ani mokré trávy či vyššího porostu. Motor si velmi dobře poradí a dokáže regulovat množství otáček na základě toho, jaký odpor překážka klade. Převodovka GT Transmission patří mezi velmi odolné díly, což je další výhodou. Benzinová sekačka má velmi plynulý pojezd. Ten sice není variabilní, ale většina zákazníků si rychlost pojezdu pochvaluje. Díky němu můžete šetřit síly a hodí se i při sečení v kopci.

Komfortní start a kvalitní zpracování

Pozitivem je bezproblémový studený i teplý start. Sekačka má standardní startování za pomoci startovací šňůry, elektrické startování k dispozici není. Celé šasi je z oceli. Sekačka působí velmi robustně, přesto važí jen 32 kg a dobře se s ní manipuluje. K tomu přispívají polohovatelná, a dokonce i sklápěcí řídítka. V části, kde sekačku držíte, se nachází měkčené polstrování, což zpříjemňuje úchop a eliminuje vibrace. Plastové části zahradní techniky rovněž působí vcelku kvalitním dojmem.

Velká spokojenost u spotřebitelů panuje i ve spojení se servisováním v případě dostupnosti náhradních dílů. Velmi dobře při manévrování poslouží velká kolečka sekačky. Ta jsou upevněna za pomoci kuličkových ložisek. Výrobce sekačku doporučuje na plochy do přibližně 1 500 m2.

Zkušenosti se Scheppach MS 173-51

Srovnávací test nám ukázal, že benzinová sekačka Scheppach MS 173-51 nabízí opravdu optimální parametry. V zásadě nemá čím zklamat a z hlediska poměru ceny a kvality nabízí to, co zákazník očekává. Navíc jde o renomovaného výrobce. Zařízení nechybí praktický výkon. Má skvělý tah a kultivovaný chod. Posekáte vyšší hustý trávník a problémem není ani vyšší plevel či porost. S funkcí mulčování můžete trávník přirozeně hnojit. Při sečení běžných ploch můžete využít zadní nebo boční vyhazování. Spotřebitelé si chválí velmi plynulý chod pojezdu. Nedisponuje však regulací rychlosti. Pokud vám nevadí větší investice, sekačka Weibang WB 537 SCV 6 in 1 nabízí třírychlostní pohon s variabilním pojezdem. Určená je i pro větší plochy.

Recenze a zkušenosti s mulčovací sekačkou Scheppach MS 173-51
Zdroj: Heureka.sk

Velmi důležité je pro spotřebitele i dílenské zpracování. S touto sekačkou se opravdu nemusíte obávat ani vyššího plevele. Samozřejmě se jedná o travní sekačku, ne zahradní traktor. Výrobce sekačku doporučuje pro plochy o výměře do 1 500 m2. Zákazníci tedy kvalitu materiálů chválí a Scheppach v tomto směru obstál. Co se týče případného servisu, s touto značkou není problém. Pochvaly směřují také k velmi jednoduchému startování sekačky. Dostatečná je i šířka záběru – 51 cm.

Recenze a zkušenosti s mulčovací sekačkou Scheppach MS 173-51 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Rychlost pojezdu a výkon
Dobré startování
Kvalitní zpracování

Negatíva

Žádné

Objem motoru: 173 cm3 ● Provozní výkon motoru: 3,3 kW ● Šířka záběru: 51 cm ● Pojezd: ano ● Objem sběrného koše: 65 litrů ● Výška sečení: 25–75 mm ● Mulčování: ano ● Boční vyhazování: ano ● Hmotnost: 32,7 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.8%)