Fieldmann FZR 5114-170B mulčovací sekačka – recenze

V daném segmentu ji lze považovat za hobby sekačku. Dokazuje to i cena. Na druhou stranu, motor o objemu 170 cm3 vysloveně nedostatkem výkonu netrpí. Nechybí ani pojezd sekačky, který šetří vaši energii i čas. Záběr je 51 cm a objem sběrného koše činí 62 litrů. Mulčovací sada i boční deflektor jsou součástí výbavy. Nedostatkem sekačky jsou levnější plasty, které nejsou tak odolné. Sekačka je určená pro plochy o výměře až 1 800 m2.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Fieldmann FZR 5114-170B

Čtyřtaktní motor RATO SV 170-S o objemu 170 cm3, záběr žacího nože 51 cm, výška sečení nastavitelná od 25 do 80 mm, 62litrový sběrný koš, pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Mezi benzinovými sekačkami bychom tuto sekačku zařadili do kategorie hobby. A faktem je, že Fieldmann tento model určil právě pro méně náročné zákazníky, což se odrazilo na nízké ceně. Sekačce však výkon nechybí. Stejně tak potěší široký záběr nože a kapacita sběrného koše. Zvládne mulčování i boční vyhazování trávy.

K sečení trávy s pojezdem

Tato mulčovací sekačka je vybavena jednorychlostním pojezdem a určitě je vhodná i k sečení ve svahu či kopci. Nejvíce ji doporučujeme k sečení čistých travnatých ploch. Někteří uživatelé konstatovali, že pojezd je pomalejší, a to i v případě nízké trávy. Čtyřtaktní OHV motor RATO SV 170-S netrpí nedostatkem výkonu, nicméně pole a louky určitě nejsou revírem této rotační sekačky. Záběr 51 cm je více než dostačující. Centrálním nastavením můžete regulovat také výšku sečení, a to v rozmezí 25–80 mm. Sběrný koš o objemu 62 litrů má své mouchy. Nedrží úplně na svém místě, a buď nedoléhá a tráva vypadává pod sekačku, nebo se zadní vyhazování ucpává. Koš má indikátor stavu naplnění.

Fieldmann FZR 5114-170B recenze

Součástí dodávky je boční deflektor, takže je možné boční vyhazování. V balení se nachází také mulčovací sada. Chcete-li tedy trávník mulčovat, Fieldmann vám tento základní požadavek splní. Kola mají kuličková ložiska, což je lepší možnost z hlediska jejich otáčení, kladou totiž menší odpor. Madlo má měkčený potah, je polohovatelné, a tudíž se pohodlně drží i během delšího sečení.

Nízká cena, mnoho plastu

Fieldmann FZR 5114-170B je bezpochyby cenově dostupná benzinová sekačka, která zvládne mulčovat, má široký záběr, dostatečný výkon a poutavý design. Nedostatkem je však dílenské zpracování. Spotřebitelé si stěžují především na plastové části. Samotné tělo sekačky je z oceli. Problematický je labilní kryt motoru, ale také plastové doplňky, jako např. boční deflektor. Plasty působí velmi labilně a nekvalitně. Je to daň za nízkou cenu.

Za praktický prvek lze považovat přihrádku, která se nachází na řídítkách. Můžete si do ní umístit vodu, náhradní náplň nebo základní nářadí, které byste při práci mohli potřebovat. Startování sekačky je pohodlné. Někteří zákazníci si stěžují na chlazení motoru, které není dostatečně efektivní, a motor se tak při větší zátěži může přehřívat.

Zkušenosti s Fieldmann FZR 5114-170B

Benzinová sekačka s mulčováním a pojezdem Fieldmann FZR 5114-170B patří v dané kategorii do hobby segmentu. Dokazuje to už samotnou cenou. Výkon motoru nelze upřít, ačkoli by někdy nebylo na škodu zvýšit otáčky, spotřebitelé výkon nekritizují. Sekačka samozřejmě není stavěná na sečení v náročnějších podmínkách. Nechybí jí však nastavení výšky sečení. Sekačka je vybavena standardním, jednorychlostním pojezdem. Některým nevyhovuje jeho rychlost, údajně je pomalý. Sklízet lze i do plastovo-textilního koše o objemu 62 litrů. Problémem je spodní část, která úplně nedoléhá, a část trávy se proto vibracemi dostává ven.

Recenze a zkušenosti s mulčovací sekačkou Fieldmann FZR 5114-170B
Zdroj: Heureka.cz

Kromě toho má sekačka také boční deflektor, zadní vyhazování a mulčovací sadu. Ovládání sekačky není problematické, přestože není nejlehčí (36,5 kg). Největším nedostatkem je kvalita zpracování. Někteří zákazníci mluví o nekvalitních plastech, které jsou labilní. Důvodem je především nízká cena. Výrobce na materiálech určitě něco málo ušetřil. Problematický je hlavně plastový kryt motoru, který odpadává. Šasi je ocelové. Po designové stránce sekačka působí velmi hodnotně. Faktem však je, že sekačka není stavěna na velkou zátěž. Zákazníci avizují také přehřívání motoru při větší zátěži. Výrobce doporučuje sekačku k sečení ploch o velikosti do 1 800 m2. Pokud požadujete kvalitnější materiály, určitě investujte do motorové sekačky Scheppach MS 173-51.

Recenze a zkušenosti s mulčovací sekačkou Fieldmann FZR 5114-170B na Mall
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Příznivá cena
Mulčování i boční vyhazování
Jednorychlostní pojezd

Negatíva

Dílenské zpracování – nekvalitní plasty
Koš nesedí na svém místě
Při větší zátěži se motor přehřívá

Objem motoru: 170 cm3 ● Provozní výkon motoru: 2,8 kW ● Šířka záběru: 51 cm ● Pojezd: ano ● Objem sběrného koše: 62 litrů ● Výška sečení: 25–80 mm ● Mulčování: ano ● Boční vyhazování: ano ● Hmotnost: 36,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.6%)