AL-KO Comfort 46.0 SP-B sekačka s pojezdem – recenze

Úsporná benzinová sekačka s pojezdem je díky snadnému ovládání a centrálnímu nastavení výšky sečení se 7 dostupnými polohami zárukou komfortního sečení. Výkonný čtyřtaktní motor je konstruován s ohledem na velkou zátěž a dlouhou životnost, přičemž sekačka dosahuje rychlosti 3,5 km/h. Sběr trávy usnadní sběrný koš zhotovený z odolného plastu disponující objemem 60 litrů a indikátorem naplnění.

Publikované: 03.02.2023
Aktualizované: 01.06.2023
Obsah článku:

AL-KO Comfort 46.0 SP-B

Benzínová sekačka s pojezdem, rychlost pojezdu 3,5 km/h, výkon motoru 2 kW, 7 poloh výšky sečení, 60litrový sběrný koš, šířka záběru 46 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku

Benzínová sekačka s pojezdem nabízí úsporný jednorychlostní pohon s maximální rychlostí 3,5 km/h. Stroj pohání čtyřtaktní benzinový motor Briggs & Stratton 500 E o výkonu 2 kW. Snadnou manipulaci a ovládání zajišťuje nejen integrované transportní držadlo, ale i ergonomicky tvarovaná rukojeť a XXL kola s kuličkovými ložisky. Elegance a pohodlnost moderního designu svědčí o kvalitách německo-rakouské výroby.

Vyladěná aerodynamika a odolný skelet

Sekačka s pojezdem AL-KO je zhotovena z odolného ocelového plechu, který disponuje technologií MaxAirflow zajišťující vyladěné proudění vzduchu přes velký vyhazovací otvor, což dopomáhá k účinnějšímu posuvu posečené trávy do zadní části sběrného koše. Ten je zkonstruován z odolného plastu, přičemž objemově je na úrovni 60 litrů. Sekačka má v souvislosti se sběrem posečené trávy další pomůcku, a to ve formě indikátoru stavu naplnění koše. Použité materiály a úspornost zvyšují životnost stroje, což je v případě větší investice než je sekačka více než vítáno.

AL-KO Comfort 46.0 SP-B recenze

Komfortní sečení nade vše

Pravdivost slovíčka „comfort“ v názvu benzinové sekačky s pojezdem potvrzuje také komfortní centrální nastavení výšky sečení se 7 nastavovacími polohami v rozmezí 30 až 80 milimetrů. Tak můžete efektivně dosáhnout požadovaného výsledku, ať už chcete mít tip-top anglický trávník, nebo jen běžnou kvalitně posečenou trávu v zahradě. Sekačka s pojezdem AL-KO je svojí šířkou záběru 46 centimetrů určená pro sečení ploch až do velikosti 1 100 m2. Stroj nezůstává zahanben ani svými dostupnými funkcemi v podobě základního sečení a sběru posečené trávy, a dodatečné možnosti bočního vyhazování či mulčování.

Zkušenosti s AL-KO Comfort 46.0 SP-B

Velkou výhodou benzinových sekaček s pojezdem je fakt, že po dokončení procesu sečení nebudete až tak unavení jako po sečení elektrickou sekačkou vyžadující extra námahu pro několikametrový kabel, který táhnete celou dobu za sebou. Sekačka disponuje dostatečně silným motorem, který dokáže podat vynikající výkon i v kopcovitém terénu. Seká dobře i vedle obrubníků a různých zídek, avšak velká kola by mohla mít lepší dezén. Jako nevýhodu považujeme nadměrné množství použitého plastu i přesto, že některé části (jako například zarážky pro nastavení výšky) mohly být klidně zhotoveny z oceli, ze které je vyroben skelet sekačky.

Recenze a zkušenosti se sekačkou AL-KO Comfort 46.0 SP-B
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Členitý terén a svah jí nedělají problém
Poměr ceny a kvality
Objem koše

Negatíva

Nůž bylo třeba nabrousit
Špatně se určuje hladina zůstatku oleje
Kola by mohla mít lepší dezén

Typ pohonu: benzínový ● Výkon motoru: 2 kW ● Rychlost pojezdu: 3,5 km/h ● Variabilita rychlosti pojezdu: ne / jednorychlostní pohon ● Materiál skeletu: ocelový plech ● Centrální nastavení výšky sečení: ano / 7 poloh (30 – 80 mm ) ● Objem sběrného koše: 60 l ● Ukazatel stavu naplnění: ano ● Šířka záběru: 46 cm ● Dostupné funkce: sečení, sběr sečené trávy, mulčování, boční výhoz ● Průměr kol: přední 200 mm / zadní 280 mm ● Hmotnost sekačky: 32,8 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)