VeGA 752 SXH GCV 5in1 sekačka s pojezdem – recenze

Nenáročná obsluha a údržba jsou příznačné pro benzinovou sekačku s pojezdem VeGA, jejíž čtyřtaktní motor o výkonu 3,6 kW spotřebovává bezkonkurenčně málo paliva. Odůvodnění nízké spotřeby lze hledat v dílně prestižní japonské společnosti Honda, která sekačce dodala ekologický motor s velkým výkonem a minimální spotřebou.

Publikované: 03.02.2023
Aktualizované: 19.07.2024
Obsah článku:

VeGA 752 SXH GCV 5in1

Benzínová sekačka s pojezdem, rychlost pojezdu 4 km/h, výkon motoru 3,6 kW, 7 poloh výšky sečení, 70litrový sběrný koš, šířka záběru 51 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalitní provedení a vyhovující praktičnost

Podvozek sekačky s pojezdem je zhotoven z kvalitní oceli zaručující dlouhou životnost stroje. Ke shodě mezi tímto modelem a Riwall Pro RPM 4735 dochází v centrálním nastavení výšky pokosu, který disponuje 7 volitelnými polohami v rozmezí 25 až 75 milimetrů. Šířkou záběru 51 centimetrů se blíží spíše na úroveň benzinové sekačky s pojezdem Weibang WB 537 SCV 6in1, přičemž ani 70litrovým objemem sběrného koše za nimi nezaostává. Ten také obsahuje praktickou pomůcku ve formě ukazatele plnosti.

VeGA 752 SXH GCV 5in1 recenze

Rychlé a tiché sečení

Model benzinové sekačky s pojezdem VeGA vyniká nejen vzhledem a výbavou, ale i precizním zpracováním, které dopřeje tiché sečení, téměř bez jakýchkoli vibrací. Svým výkonem, silným točivým momentem a širokým záběrem zvládne zpracovat středně velké až velké plochy. V naplnění tohoto cíle je velmi výrazným pomocníkem obsluhy maximální rychlost pojezdu dosahující až 4 km/h. Také velkou pomocí je dostupný systém Ready Start sloužící k zapnutí stroje bez nutnosti použití sytiče.

Zkušenosti s VeGA 752 SXH GCV 5in1

Většinová zásluha velké obliby tohoto modelu patří silnému, výkonnému a spolehlivému motoru Honda, a to zejména díky své tendenci naskočit hned napoprvé, resp. zajištěním snadného startování. K dalším výhodám sekačky s pojezdem patří indikátor plného sběrného koše, také objemný koš, sedm výškových nastavitelných poloh, ale i poměrně lehké ovládání i přes vyšší hmotnost a větší rozměry. K nevýhodám však patří plastový nárazník, který je náchylný k poškození, ale i vypadávající nástavec bočního vyhazování. Potenciální uživatele nepotěší ani fakt, že balení neobsahuje mulčovací nožík, a tudíž si jej musí dodatečně dokoupit.

Recenze a zkušenosti se sekačkou VeGA 752 SXH GCV 5in1
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní, odolné šasi
Snadné startování a ovládání
Výkon motoru

Negatíva

Plastový nárazník – snadno se poškodí
Vypadávání nástavce bočního vyhazování
V balení není mulčovací nožík

Typ pohonu: benzínový ● Výkon motoru: 3,6 kW ● Rychlost pojezdu: 4 km/h ● Variabilita rychlosti pojezdu: ne / jednorychlostní pohon ● Materiál skeletu: ocel ● Centrální nastavení výšky sečení: ano / 7 poloh (25 – 75 mm) ● Objem sběrného koše: 70 l ● Ukazatel stavu naplnění: ano ● Šířka záběru: 51 cm ● Dostupné funkce: sečení, sběr sečené trávy, mulčování, zadní a boční výhoz ● Průměr kol: přední 205 mm / zadní 280 mm ● Hmotnost sekačky: 36 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)