Fieldmann FZR 5611-B sekačka s pojezdem – recenze

Benzínová rotační sekačka Fieldmann usnadňuje ovládání motoru a pojezdu dvojicí pák táhnoucích se přes celou šířku měkčené rukojeti. Sekačka s pojezdem disponuje objemným 75litrovým sběrným košem a litrovou palivovou nádrží, která vystačí na plochu do 2 000 m2. Zatímco ocelový podvozek nabízí mimořádnou odolnost, čtyřtaktní motor o výkonu 3,5 kW jde ruku v ruce s velkým záběrem i v husté, vysoké trávě rostoucí ve svahu.

Publikované: 03.02.2023
Aktualizované: 01.06.2023
Obsah článku:

Fieldmann FZR 5611-B

Benzínová sekačka s pojezdem, výkon motoru 3,5 kW, 6 poloh výšky sečení, 75litrový sběrný koš, šířka záběru 56 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku

Moderní design rotační benzinové sekačky s výkonem motoru 3,5 kW spolu s přiměřenou cenou ohromí nejednoho spotřebitele. Přidejme k tomu ještě kvalitní provedení v podobě mimořádně odolného ocelového podvozku, litrovou palivovou nádrž a samozřejmě pojezd, a o dilema v rozhodování při koupi je postaráno.

Širší záběr pro větší sečenou plochu

Na rozdíl od zmíněných modelů benzinových sekaček AL-KO Comfort 46.0SP a Riwall Pro RPM 4735, má sekačka s pojezdem Fieldmann širší záběr, a to až 56 centimetrů. Objem sběrného koše je se 75 litry také podstatně větší, přičemž sekačka je určena pro plochy až do 2000 m2. K tomuto výkonu dopomáhá čtyřtaktní motor a kola na kuličkových ložiskách umožňující pohyb benzinové sekačky po nerovnoměrném terénu. Centrální nastavení výšky sečení disponuje sice jen 6 volitelnými polohami, ale rozpětí zůstává shodné s modelem Riwall Pro RPM 4735 (25 – 75 mm).

Fieldmann FZR 5611-B recenze

Komfortní rukojeť pro lepší zážitek z sečení

Sekačka s pojezdem Fieldmann disponuje funkcí 4 v 1, což v praxi znamená, že kromě samotného sečení, a tedy zadního výhozu, je umožněn sběr posečené trávy, boční výhoz a mulčování. Co se týká rukojeti, můžeme mluvit o „zosobnění“ komfortu. Lehké ovládání motoru a pojezdu má totiž na svědomí dvojice pák táhnoucích se přes celou šířku rukojeti. Ta je plně složitelná a potažená měkčeným materiálem, který zabraňuje průniku vibrací ze stroje k obsluze sekačky. Mnohé spotřebitele určitě potěší panel s přihrádkou určenou na všelijaké drobnosti, které nemáte během sečení kde odložit. Pro snazší manipulaci během čištění je dostupná integrovaná přední rukojeť.

Zkušenosti s Fieldmann FZR 5611-B

Sekačka s pojezdem si díky výkonu, šířce záběru a odolnosti skeletu poradí i s hustou, vysokou trávou. Velkou výhodou je přípojka na hadici s vodou pro usnadnění čištění hůře dostupných částí sekačky, přičemž nezaostává ani výborná spotřeba paliva na metr čtvereční. Super pojezd zapříčiňuje, že pomalejší jedinci za sekačkou nejednou poběží. Jak jsme výše uváděli, panel s přihrádkou může potěšit nejednoho spotřebitele, a to zejména díky tomu, že je jako stvořený pro roli držáku nápojů. Nevýhodou může být větší hluk při provozu, nadměrné prášení během zadního vyhazování, ale i slabě utažené šrouby, které spotřebitelé doporučují řádně zatáhnout ještě před prvním použitím, abyste je hned neztráceli.

Recenze a zkušenosti se sekačkou Fieldmann FZR 5611-B
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Robustní konstrukce
Přiměřeně rychlý pojezd
Velmi dobrá sklizeň do koše

Negatíva

Slabě zatažené šrouby
Zadní vyhazování velmi práší

Typ pohonu: benzínový ● Výkon motoru: 3,5 kW ● Rychlost pojezdu: neuvedena ● Variabilita rychlosti pojezdu: ne / jednorychlostní pohon ● Materiál skeletu: ocel ● Centrální nastavení výšky sečení: ano / 6 poloh (25 – 75 mm) ● Objem sběrného koše: 75 l ● Ukazatel stavu naplnění: ano ● Šířka záběru: 56 cm ● Dostupné funkce: sběr sečené trávy, mulčování, zadní a boční výhoz ● Průměr kol: přední 200 mm / zadní 280 mm ● Hmotnost sekačky: 33,9 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)