Riwall Pro RPM 4735 sekačka s pojezdem – recenze

Multifunkční a poměrně levná benzinová sekačka s pojezdem je poháněna silným, tichým, lehkým čtyřtaktním motorem zkonstruovaným v souladu s emisní normou Euro 5. Široký záběr a vysoké, tvarované šasi dopřejí perfektní sečení i v blízkosti obrubníků a zdí. Sekačka disponuje plastovým košem na sběr trávy o objemu 50 litrů, který potěší zejména alergiky odváděním vzduchu do stran.

Publikované: 03.02.2023
Aktualizované: 19.07.2024
Obsah článku:

Riwall Pro RPM 4735

Benzínová sekačka s pojezdem, výkon motoru 2,6 kW, 7 poloh výšky sečení, 50litrový sběrný koš, šířka záběru 46 cm

Prohlédnout nejlepší nabídku

Multifunkční benzinová sekačka s pojezdem je poháněna silným, tichým a zejména lehkým čtyřtaktním motorem se snadným startováním. Motor je moderně zkonstruován v souladu s novou emisní normou Euro 5, přičemž výkonnostně je na úrovni 2,6 kW. Inovativní pohon snižuje spotřebu, ale dodává na točivém momentu pro sečení v husté trávě. Sekačka také disponuje robustní převodovkou pojezdu, která zvyšuje životnost, a tedy i funkčnost stroje.

Pohodlí při sečení i pro alergiky

Ocelový skelet benzinové sekačky přináší novotvarované vysoké šasi pro účinné sbírání posečené trávy a sečení vedle zídek a obrubníků. Přestože se šířkou záběru shoduje s modelem AL-KO Comfort 46.0 SP-B, ale sedmipolohové centrální nastavení výšky sečení se pohybuje v o něco nižším rozmezí 25 až 75 milimetrů. Sběrný koš je se svými 50 litry objemově také menší, ale disponuje pohodlným držadlem a odváděním vzduchu do stran, což ocení nejeden alergik. I v případě tohoto modelu můžete počítat s indikátorem plnosti koše na sběr posečené trávy.

Riwall Pro RPM 4735 recenze

Usnadněná manipulace a bonusové příslušenství

Tak jako AL-KO Comfort 46.0 SP-B, i benzinová sekačka s pojezdem Riwall přináší funkci 4 v 1, přičemž v balení naleznete i mulčovací záslepku měnící trávu na přírodní hnojivo či boční deflektor zajišťující boční vyhazování. Spotřebitele také jistě potěší jeden nůž navíc, který společnost dodává v balení spolu se sekačkou. Abyste se těšili i na samotný akt sečení, výrobce myslel na komfortní úchop výškově nastavitelné rukojeti zhotovenou z ergonomického a měkčeného materiálu, který blokuje nadměrné vibrace během sečení. Transport usnadňuje jednak přední rukojeť, ale i lehká konstrukce sekačky s pojezdem.

Zkušenosti s Riwall Pro RPM 4735

Přestože na sekačce nelze nastavovat rychlost pojezdu, je to silný stroj s velkým záběrem, který si díky kolům s kuličkovými ložisky hravě poradí v nerovném terénu. Možnost nastavení výšky sečení je vítaným bonusem, ale v 15centimetrové trávě jde navzdory svému výkonu stroj o něco obtížněji. Co se týká hluku, závisí to na úhlu pohledu a na citlivosti konkrétního spotřebitele. Pro některé je sekačka s pojezdem Riwall tichá, pro jiné hlučná. Dostatečná velikost koše však nemusí být výhodou, pokud tvar neodpovídá představám. Problém totiž může nastat během vysypání plného koše pro zúžení strany výsypu, který způsobuje ucpání koše, což nemusí každému vyhovovat. Stále se však jedná o zařízení kvalitního provedení za rozumnou cenu, což upřímně stojí za zvážení.

Recenze a zkušenosti se sekačkou Riwall Pro RPM 4735
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vymývání skeletu je snadné
Nízká spotřeba
Dodáváno téměř kompletně složeno

Negatíva

Těžký stroj na přenášení
Při vysypávání se ucpává koš
Slabé uchycení rukojeti

Typ pohonu: benzínový ● Výkon motoru: 2,6 kW ● Rychlost pojezdu: neuvedena ● Variabilita rychlosti pojezdu: ne / jednorychlostní pohon ● Materiál skeletu: ocel ● Centrální nastavení výšky sečení: ano / 7 poloh (25 – 75 mm) ● Objem sběrného koše: 50 l ● Ukazatel stavu naplnění: ano ● Šířka záběru: 46 cm ● Dostupné funkce: sběr sečené trávy, mulčování, zadní a boční výhoz ● Průměr kol: neuvedeno ● Hmotnost sekačky: 29 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)