BergHoff Ron litinový hrnec – recenze

Kvalitní a objemný litinový hrnec hodný pro všechny typy sporáků i do pečicí trouby. Disponuje objemem 5,2 litru a dodáván je s masivní litinovou poklicí. Povrch hrnce je smaltovaný, což je zárukou snížené přilnavosti a zároveň snazší údržby. Skvělou vlastností je efektivní tepelná vodivost. Hrnec není nutno ošetřovat rostlinnými oleji. Vhodný je do myčky nádobí, ale doporučuje se ruční mytí. Průměr hrnce je 28 cm.

Publikované: 11.10.2022
Aktualizované: 27.03.2024
Obsah článku:

BergHoff Ron

Litinový hrnec se smaltovaným povrchem, objem 5,2 litru, průměr dna 28 cm, vhodný na pečení v troubě, do myčky, dodáván je s poklicí

Prohlédnout nejlepší nabídku

Litinový hrnec o průměru 28 cm má dostatečný objem pro 4-člennou rodinu. Výhodou hrnce je, že kromě kvalitativních vlastností litiny samotné je povrch ošetřen smaltem a nehrozí tak žádné připalování. Povrch zároveň rychle a rovnoměrně distribuuje teplo po celé ploše. Vhodný je i do trouby.

Velký objem a všestranné využití

Smaltovaná litina je ve své podstatě vylepšená syrová litina. Kromě toho, že povrch je o něco více náchylný k poškození, získá majitel hrnec, který se jednoduše udržuje a má perfektní nepřilnavý povrch. Hlavně není potřeba ošetřování olejem vůči korozi a přeskočit můžete proces vypalování. Také se hrnec jednoduše myje.

BergHoff Ron recenze

Objem hrnce je až 5,2 litru, přičemž průměr je 28 cm. Rukojeti jsou také z litiny, což je velkou výhodou, protože je možné využití hrnce v pečící troubě. Teplota pečení je maximalizována na 280 °C. Hrnec má feromagnetické vlastnosti, takže jej lze používat pro indukci, plynový i elektrický sporák nebo sklokeramickou desku.

Vlastnosti, které kuchař/ka ocení

BergHoff je dodáván s litinovou poklicí, která umožňuje při přípravě pokrmu realizovat pomalé dušení či pečení pod poklicí. Rukojeti ani držadlo poklice nejsou tepelně izolovány. Hrnec skvěle odolává vysokým teplotám a má velmi masivní provedení. Hmotnost hrnce je 8,18 kg. Litinový hrnec BergHoff Ron lze mýt v myčce nádobí, ale výrobce to nedoporučuje vzhledem k agresivním abrazivním čisticím prostředkům. Litinu je lepší mýt vždy ručně pod teplou tekoucí vodou se saponátem.

Zkušenosti s litinovým hrncem BergHoff Ron

Chcete-li mít doma litinový hrnec na pečení nebo dušení pokrmů pod pokličkou, tento produkt splní vaše požadavky. Vyroben je z masivní litiny a pro lepší nepřilnavost povrchu a jednodušší péči je ošetřen smaltem. Díky tomu nepodléhají hrnce korozi a není nutné je vypalovat. Hrnec má objem až 5,2 litru a vhodný je pro vícečetnou rodinu.

Mytí v myčce nádobí se nedoporučuje. K pečení v troubě je vhodný a odolá teplotám až do 280 °C. Nádobí je dodáváno s litinovou poklicí. Potěší i renomé samotného výrobce, který je v daném segmentu dobře znám. Používat lze jej i na indukci a sklokeramické varné desce. Pokud by vás zajímaly jiné než litinové hrnce, podívat se můžete na další indukční hrnce, které jsme porovnali.

Litinový hrnec BergHoff Ron

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Litinová provedení se smaltovaným povrchem
Masivní zpracování – velký objem
Vhodný do trouby až do 280 °C

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Typ: litinový hrnec/smaltovaný povrch ● Objem: 5,2 l ● Průměr dna: 28 cm ● Pečení v troubě: ano ● Hmotnost: - kg ● Poklice: ano ● Rukojeti: litina ● Vaření na indukci: ano ● Mytí v myčce nádobí : ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)