Lamart LT1209 Iron litinový hrnec – recenze

Kuchyňské nádobí vyrobené z litiny se smaltovanou povrchovou úpravou je ideální výbavou do každé kuchyně. Hrnec odolává vysokým teplotám a má velmi trvanlivou nepřilnavou vrstvu. Hrnec je jednoduchý na údržbu. Litina disponuje perfektními kvalitativními vlastnostmi a má efektivní tepelnou vodivost.

Publikované: 11.10.2022
Aktualizované: 23.10.2023
Obsah článku:

Lamart LT1209 Iron

Litinový hrnec se smaltovaným povrchem, objem 4,3 litru, průměr dna 25,5 cm, vhodný na pečení v troubě, dodáván je s poklicí, nedoporučuje se čištění v myčce.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Velký litinový hrnec

U litinových hrnců platí, že čím mají větší objem, tím jsou dražší. U výrobce Lamart to není vždy pravda. Vybraný hrnec nabízí objem až 4,3 litru a průměr dna až 25,5 cm. Přesto je v nabídce za velmi dostupnou cenu. Modelová řada Iron je vyrobena ze smaltované litiny. Povrch je nepřilnavý a příprava pokrmů je tak velmi komfortní, a to i s minimálním množstvím tuku. Výška stěn hrnce je 12,5 cm a vhodný je také na pečení masa nebo jiných pokrmů. Hrnec totiž lze používat k přípravě pečených pokrmů v troubě.

Lamart LT1209 Iron recenze

Odolnost a snadná údržba

Mechanické a chemické vlastnosti litiny v kombinaci se smaltem jsou zárukou vysoké odolnosti a tvarové neměnnosti. Hrnec odolá teplotám až 280 °C a nedochází k žádné deformaci. Nádobí lze používat na sklokeramických nebo indukčních sporácích. Součástí hrnce je také praktická litinová poklice s nerezovým držadlem. Díky vlastnostem smaltu, který má nízkou přilnavost, je údržba nádobí a jeho mytí velmi snadné. Myčku nádobí výrobce nedoporučuje. Hrnec skvěle kumuluje teplo i po odstavení z varné plochy.

Zkušenosti s Lamart LT1209 Iron

Pro ty, kteří chtějí svoji kuchyni vybavit litinovým nádobím a preferují právě tento materiál, představují hrnce série Lamart Iron velmi rozumnou volbu. Vybraný model nabízí kvalitativní vlastnosti smaltované litiny za dostupnou cenu. To oceňují i samotní zákazníci. Povrch hrnce je smaltovaný a je tak nepřilnavý. Vhodný je i pro používání v troubě. Rukojeti a poklice jsou rovněž litinové. Nejsou tedy tepelně izolovány. Hrnec má objem 4,3 litru. Jednoduše se čistí a udržuje. Pokud byste chtěli do sady hrnců i menší model, vybrat si můžete také 2,3 litru objemný litinový hrnec Lamart LT1208 Iron.

Recenze a zkušenosti s litinovým hrncem Lamart LT1209 Iron
Zdroj: Kasa.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Objem hrnce
Smaltovaný povrch
Vhodný i do trouby a k indukci

Negatíva

Bez výhrad

Typ: litinový hrnec / smaltovaný povrch ● Objem: 4,3 l ● Průměr dna: 25,5 cm ● Pečení v troubě: ano ● Hmotnost: - kg ● Poklice: ano ● Rukojeti: litina ● Vaření na indukci: ano ● Mytí v myčce nádobí: ne

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)