Staub Cocotte litinový hrnec s pařákem – recenze

Francouzská značka litinových hrnců Staub je v tomto segmentu známá po celém světě. Vybraný hrnec Staub patří do série produktů Cocotte, ale kromě tradičních vlastností nabízí také speciální parní vložku pro unikátní přípravu pokrmů v páře. Hrnec je vhodný pro všechny typy sporáků i pro přípravu jídla v troubě.

Publikované: 11.10.2022
Aktualizované: 23.10.2023
Obsah článku:

Staub Cocotte litinový hrnec s pařákem

Litinový hrnec se smaltovaným povrchem, objem 5,2 litru, průměr dna 26 cm, vhodný na pečení v troubě, do myčky, dodáván je s poklicí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Litinový hrnec s parní vložkou

Litinový hrnec Staub Cocotte disponuje speciální parní vložkou z nerezavějící oceli. V kombinaci s kvalitní litinovou poklicí tak máte možnost na vložku umístit různé suroviny a připravit je plynule na vodní páře – zelenina či ryby. Možnost paření jídla je velmi praktická. Kromě toho je však možné hrnec používat na všechny druhy sporáků, včetně indukce, plynu a také je vhodný k pečení do trouby. Litinový hrnec Staub disponuje litinovou poklicí s praktickou strukturou pro efektivní kondenzování vodní páry.

Povrch hrnce je smaltovaný a dno a stěny jsou naprosto hladké bez struktury. Výrobce doporučuje před prvním použitím hrnec po dobu 3 až 5 minut zahřát spolu s tukem. Vytvoří se tak speciální ochranný film, který zlepší nepřilnavost povrchu. Objem hrnce je 5,2 litru a průměr dna 26 cm. Díky vlastnostem litiny hrnec velmi dobře drží teplo.

Staub Cocotte recenze

Absolutní vrchol kvality zpracování

Nádobí ze smaltované litiny je trvanlivé, odolné a tvarově stálé. Přesně to je i tento případ. Hrnce Staub garantují maximální mechanickou odolnost, a to i před odštěpením smaltované vrstvy, také je hrnec odolný vůči korozi. Při delším skladování můžete odolnost zvýšit tím, že hrnec potřete trochou rostlinného oleje, čímž zabráníte případnému oslabení ochranného filmu. Staub hrnce byste nikdy neměli ohřívat prázdné a vždy používejte při vaření alespoň minimální množství tuku. Vhodný je i do myčky nádobí, ale častým mytím může docházet ke změně barevné stálosti.

Zkušenosti se Staub Cocotte

Pokud hledáte výraz „kvalitní litinové hrnce“, vybraný model představuje jednu z nejlepších a nejkvalitnějších možností. Jedinou nevýhodou z pohledu zákazníků je jen jeho vyšší cena. Jinak však litinový hrnec Staub představuje vrchol nabídky. Vhodný je pro indukci, plynové sporáky a také pro pečení v troubě. Odolává dobře vysokým teplotám. Velkým bonusem je nerezová parní vložka, která umožňuje připravovat pokrmy přímo na páře. Pozitivem je také velký objem hrnce.

Masivní provedení a zpracování jsou znakem kvality a dokazuje to i hmotnost 7,2 kg. Výrobce doporučuje ruční mytí, ale nádobí lze mýt také v myčce nádobí. Při delším skladování je vhodné vnitřní stěny a dno potřít olejem pro zvýšení účinnosti ochranného filmu. Nádobí Staub Cocotte je dostupné i ve více barevných provedeních.

Staub Cocotte litinový hrnec s pařákem

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Litinový hrnec s pařákem
Velký objem
Vhodný do myčky nádobí

Negatíva

Vysoká cena

Typ: litinový hrnec / smaltovaný povrch ● Objem: 5,2 l ● Průměr dna: 26 cm ● Pečení v troubě: ano ● Hmotnost: 7,2 kg ● Poklice: ano ● Rukojeti: litina ● Vaření na indukci: ano ● Mytí v myčce nádobí: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)