Lamart LT1208 Iron litinový hrnec – recenze

Menší hrnec o objemu 2,3 litru zaujme především dostupnou cenou. Lze jej používat k pečení v troubě a také má feromagnetické vlastnosti a je vhodný pro indukční sporáky. Vnitřní vrstva je smaltovaná. Údržba je tak jednodušší a zvýšená je i míra nepřilnavosti. Průměr dna hrnce je 21,5 cm. Hrnec nelze mýt v myčce nádobí.

Publikované: 11.10.2022
Aktualizované: 23.10.2023
Obsah článku:

Lamart LT1208 Iron

Litinový hrnec se smaltovaným povrchem, objem 2,3 litru, průměr dna 21,5 cm, vhodný na pečení v troubě, dodáván je s poklicí, nelze mýt v myčce nádobí

Prohlédnout nejlepší nabídku

Smaltovaná litina je mezi odbornou veřejností velmi oblíbená a i profi kuchaři tento materiál hodnotí pozitivně. Litinový hrnec Lamart Iron má malý až středně velký objem. Hrnec je vhodný do pečicí trouby. Díky feromagnetickým vlastnostem jej lze používat na sporáku s indukcí.

Litinový hrnec na pečení i vaření

Díky svým mechanickým vlastnostem je smaltovaná litina vhodná k vaření na jakémkoli druhu sporáků. Litině nepřekáží přímý oheň plynového sporáku, indukce ani sklokeramická deskaHrnec je poměrně těžký, což některým spotřebitelům může trochu překážet. Smaltovaný povrch je nepřilnavý i díky speciálně tvarovanému dnu. Jídla můžete připravovat s minimem tuku. Nezbytné není ani prvotní vypálení a při skladování není nutné hrnec potírat tukem pro korozi. Litina je tvarově neměnný materiál a odolá až teplotám do výše 280 °C. Litinový hrnec Lamart je vhodný k pečení pokrmů v troubě.

Lamart LT1208 Iron recenze

Cenově dostupný a dostatečně velký

Výhodou litinového nádobí značky Lamart je, že má na trhu velmi široké zastoupení a mnohé jeho produkty jsou cenově dostupné. Platí to i o daném hrnci Lamart LT1208 Iron. Hrnec má objem 2,3 litru a průměr dna je 21,5 cm, výška hrnce je 11 cm. Vhodný je tedy pro vaření či dušení různých pokrmů. Rukojeti hrnce jsou také z litiny nechybí ani litinová poklice s praktickým úchopem z nerezové oceli. Pozor je třeba dávat při manipulaci na samotné rukojeti, které také vedou teplo a nejsou tepelně izolovány. Z hlediska údržby výrobce nedoporučuje hrnec mýt v myčce nádobí.

Zkušenosti s Lamart LT1208 Iron

Levný litinový hrnec Lamart je vyroben z vysoce odolné litiny, která má smaltovaný povrch. Ten je zárukou toho, že pokrmy se nepřipalují a zároveň není nutná žádná speciální péče o daný materiál. Uživatelé jsou rádi za to, že hrnec lze díky litinové konstrukci používat i do pečicí trouby. Pozitivem je zaručeně dostupná cena, která mnohé zákazníky upoutá.

Hrnec nelze mýt v myčce nádobí. Při mytí nepoužívejte ani drátěné kartáče, které by mohly poškodit smaltovaný povrch. Dodáván je s poklicí. Objem 2,3 l je dostatečným průměrem. Litinový hrnec Lamart nemá vážnější nedostatky a splňuje nároky na kvalitní nádobí z litiny. S větším objemem je v nabídce hrnec Lamart LT1209 Iron o objemu 4,3 litru a za velmi dostupnou cenu.

Litinový hrnec Lamart LT1208 Iron

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dostupná cena
Vhodný hrnec na pečení v troubě
Vnitřní povrch – smaltovaný

Negatíva

Bez výhrad

Typ: litinový hrnec/smaltovaný povrch ● Objem: 2,3 l ● Průměr dna: 21,5 cm ● Pečení v troubě: ano ● Hmotnost: 3,86 kg ● Poklice: ano ● Rukojeti: litina ● Vaření na indukci: ano ● Mytí v myčce nádobí: ne


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)