Beurer PM 70 sporttester – recenze

Beurer PM 70 je sporttester pro nenáročné. Ocení jej zejména ti, kteří chtějí zredukovat svoji hmotnost. Hodinky se dodávají s hrudním pásem a umí zcela přesně měřit srdeční tep. Jejich výhodou jsou informace o spotřebě kalorií i o spalování tuků. Sporttester je vodotěsný do 30 metrů, proto si s ním můžete zaplavat, k potápění však není vhodný. Nemá bluetooth a propojit lze pouze s počítačem pomocí USB kabelu. Je těžší a rozměrově větší, útlým ženám může na ruce překážet. Minus si hodinky zaslouží i za hrudní pás, který se zapíná poněkud komplikovaně.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Beurer PM 70

LCD displej, vodotěsnost do 30 m, max. výdrž baterie 180 dní, hrudní pás v balení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hodinky se hodí aktivním lidem nebo těm, kteří chtějí upravit svoji hmotnost. Při cvičení jsme si mohli sledovat svůj puls a zabránit případnému přetížení. Vhodnou funkcí pro všechny, kteří chtějí zredukovat svoji hmotnost, jsou informace o spotřebě kalorií i o spalování tuků. Lze je připojit k PC pomocí USB kabelu a poté přes program EasyFit lze sledovat průběžné tréninkové výsledky, graficky si je znázorňovat a plánovat si další postup.

Displej je snadno čitelný a má jen tři řádky, proto jsou naměřené hodnoty okamžitě viditelné. Design je unisex, a tedy vhodný pro muže i ženy. Plusem je kompatibilita se Speedboxem. Nechybí kalendář, týdenní plánování tréninku pro dosažení požadované hmotnosti či grafické znázornění sledování pokroku při tréninku. Sporttester je vodotěsný do 30 metrů, lze namontovat na kolo a součástí balení je hrudní pás.

Vyzdvihujeme přesné měření srdeční frekvence, LED blikání v rytmu či možnost nastavení individuální tréninkové zóny. Při opuštění tréninkové zóny zazní akustický nebo vizuální alarm. Hodinky zobrazují průměrnou i maximální srdeční frekvenci. Potěší praktické funkce, jako kalendář, budík a stopky. Sporttester zvládá kondiční test, kde zobrazí maximální objem kyslíku při nádechu, bazální metabolismus a pod.

Beurer PM 70 recenze

Nevýhody produktu

Hodinky jsou poměrně těžké a na ženskou ruku velké. Útlým ženám mohou překážet. Hrudní pás je také větší, než bychom očekávali. Navíc má tento pás komplikované zapínání. Překáželo nám, že hodinky nemají bluetooth a dají se propojit jen s počítačem pomocí USB kabelu. Ovládání není nejjednodušší a je třeba si na to zvyknout. Sporttesteru chybí některé funkce, které mají konkurenční modely. Obecně jde o hodinky, které uspokojí amatérské nebo občasné sportovce. Hodí se zejména těm, kteří chtějí zredukovat svoji hmotnost.

Sporttester Beurer PM 70 recenze

Parametry

Vodotěsnostdo 30 metrů
Integrované GPSne
Výškoměrano
Měření tepové frekvenceano
Alarm a budíkano
Barometrne
Krokoměrano
Stopkyano
Hmotnost430 g

Zkušenosti s Beurer PM 70

Uživatelé byli s hodinkami spokojeni, ocenili dobrou cenu i jednoduché ovládání, ale některým vadilo, že baterka vydržela jen pololetí. Ocenili, že dokáží měřit puls a jsou kompatibilní se Speedboxem. Plusem jsou podle nich informace o spotřebě kalorií a tuků i údaje o maximálním pulzu. Pár spotřebitelům se zdálo ovládání složité. Ženám překážela velikost i hmotnost hodinek. Mnozí uvedli, že hrudní pás má složitější zapínání.

Recenze a zkušenosti se sporttesterem Beurer PM 70
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Beurer PM 70 je jednoduchý sporttester vhodný pro méně náročné uživatele. K jeho přednostem patří přesný pulsometr či informace o spotřebě kalorií a spáleném tuku. Oproti konkurenci však mají málo funkcí. O něco více funkcí nabízí Sigma iD.TRI Basic. Tyto hodinky jsou vhodné zejména pro ty, kteří se věnují triatlonu. Do pozornosti dáváme také Suunto 5, které mají dobrý poměr ceny a funkcí, ale hůře čitelný displej. Garmin Forerunner 955 zase mohou uspokojit ty, kteří hledají řadu sportovních režimů a interní úložiště. Má kapacitu až 32 GB a umožňuje nahrát si oblíbené skladby. Velice levnou alternativou k Beurer jsou Sigma PC 15.11. Tento sporttester je dostupný ve více barevných variantách a hodí se pro běh či další kondiční sporty.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Přesný pulsometr
Snadno čitelný displej
Informace o spotřebě kalorií
Informace o spáleném tuku
Kompatibilita se Speedboxem
Možnost namontovat na kolo

Negatíva

Komplikované ovládání
Vyšší hmotnost
Málo funkcí oproti konkurenci

Typ displeje: LCD ● Velikost displeje: neuvedeno ● Vodotěsnost: do 30 metrů ● Měření tepu: ano ● Integrované GPS: ne ● Výškoměr: ano ● Krokoměr: ano ● Barometr: ne ● Maximální výdrž baterie: 180 dní ● Hmotnost: 430 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)