Polar Vantage V2 HR sporttester – recenze

Unisex sporttester Polar Vantage V2 HR ocení amatéři i profi sportovci. K dispozici je více než 130 sportovních aktivit a praktické funkce, které upozorní např. na nutnost regenerace, případně na nutnost doplnit živiny a tekutiny. Hodinky mají přesné GPS a funkci „zpět na start“, díky které se neztratíte ani v neznámém terénu. Vodotěsnost je do 100 metrů a odolná konstrukce se jen tak něčeho nezalekne. Oceňujeme možnost propojení s mobilem a následné zobrazování notifikací nebo ovládání hudby v mobilu. Hodinky se dodávají s hrudním pásem a jejich odlehčená konstrukce se dobře nosí. Na žádné zásadní nedostatky jsme nepřišli.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Polar Vantage V2 HR

Dotykový displej s úhlopříčkou 1,2 palce, vodotěsnost do 10 ATM, max. výdrž baterie 7 dní, podpora více než 130 sportů.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Hezky vypadající sporttester s integrovaným GPS se hodí na vícero druhů sportu včetně triatlonu. Funkce nabídne amatérům, ale i profesionálním sportovcům. Potěší unisex design a dobře čitelný 1,2palcový displej s dotykovým ovládáním. Druhá generace těchto hodinek přináší oproti předchůdci několik vylepšení. Pouzdro hodinek je z hliníku a oblejší hrany působí elegantněji. Nechybí běžecký a cyklistický výkonnostní test nebo test regenerace nohou. Ten se hodí po těžkém tréninku. Hodinky vám sdělí, zda jsou svaly na nohou připraveny na další trénink, případně zda je nutná regenerace.

Oceňujeme funkci Hill Splitter™, se kterou jsme měli přehled o tom, jak nám šli naše aktivity při běhu z kopce a do kopce nebo při jízdě v terénu. Tato funkce automaticky detekuje stoupání a klesání pomocí GPS, údajů o rychlosti, vzdálenosti a nadmořské výšce. FuelWise™ se zase hodí při dlouhé túře, běhu nebo výjezdu. Upozorní na potřebu doplnění energie, případně tekutin. Už před výkonem jsme měli přehled, kolik karbohydrátů bychom si měli vzít sebou, abychom měli dostatek energie na celý trénink nebo závod. Funkce funguje na základě naměřených údajů, kterých jste dosáhli během aktivit. Zohledňuje se VO2max, maximální srdeční tep, klidový tep, hmotnost a podobně.

Měření tepové frekvence je přesné a vyzdvihujeme také měření běžeckého výkonu přímo ze zápěstí bez potřeby dodatečného snímače. Hodinky se osvědčily při měření výkonu během intervalového tréninku do kopce. Zmíníme také funkci Training Load Pro, která nabízí komplexní pohled na to, jak různé tréninky zatěžují tělo. Nechybí rozšířené sledování spánku, měření regenerace během spánku či dechová cvičení pro relaxaci.

Hodinky podporují více než 130 sportovních režimů a jsou vodotěsné do 10 ATM (100 metrů). Metriky plavání v bazénu jsou přesné. Hodinky automaticky detekují srdeční tep, plavecký styl, přeplávanou vzdálenost, rychlost, tempa a odpočinek. Potěšil nás inteligentní výpočet kalorií, který se počítá na základě hmotnosti, výšky, věku, pohlaví, individuální maximální tepové frekvence a intenzity tréninku. Bonusem je kvalitní GPS či navigace v terénu s funkcí „zpět na start“, díky které jsme se neztratili ani na toulkách neznámým terénem.

Po propojení s mobilem hodinky zvládají zobrazovat notifikace o příchozích hovorech, SMS zprávách apod. K dispozici jsme měli také ovládání hudebního přehrávače přímo ze zápěstí, jen škoda, že hodinky nemají interní paměť, a tak jsme mohli ovládat jen skladby uložené v mobilu. Potěší také předpověď počasí. Sporttester zobrazuje aktuální hodinovou předpověď a také na nejbližší dva dny dopředu. Hodinky se nám velmi dobře nosily díky vytříbenému designu a odlehčené konstrukci.

Polar Vantage V2 HR recenze

Nevýhody produktu

Hodinky se nám používaly velmi dobře a během testu jsme neobjevili žádné zásadní nedostatky, které by mohly odradit od nákupu. Sporttester ocení amatéři, ale také profesionální sportovci. Některým uživatelům se zdál jas displeje nedostatečný, ale my jsme tento nedostatek nepostřehli. Hodinky byly dobře čitelné i na přímém slunci. Pokud vám nepřekáží za sporttester zaplatit více než 12 000 Kč, právě tento může být správnou volbou.

Sporttester Polar Vantage V2 HR

Parametry

Velikost displeje1,2 palce
Rozlišení displeje240 x 240 px
Materiál sklíčkaGorilla Glass
Materiál pouzdrahliník
Ovládáníkombinováno
Notifikace z mobiluano
Vodotěsnost10 ATM
Měření tepové frekvenceano
Integrované GPSano
KonektivitaBluetooth
Výškoměrano
Barometrano
Kompasano
Spánková aktivitaano
Krokoměrano
Intervalový tréninkano
Stopkyano
Alarm a budíkano
Hrudní pásano
Kapacita baterie346 mAh
Maximální výdrž baterie7 dní
Hmotnost52 gramů (včetně hrudního pásu)
Hmotnost bez pasu34 gramů

Zkušenosti s Polar Vantage V2 HR

Uživatelé ocenili dobrou výdrž baterie, lehkou konstrukci a spolehlivé měření. Líbí se jim nabízené funkce a jak uvedlo několik, hodinky splňují vše, co od nich očekávali. Sporttester doporučují každému, kdo chce mít svůj trénink pod kontrolou. Některým překážela nízká intenzita jasu displeje i při nastavení na nejvyšší úroveň. Mnozí uvedli, že cena odpovídá kvalitě a neměli k produktu žádné výhrady. Hodinky se těší oblibě také pro svůj pěkný unisex design.

Recenze a zkušenosti se sporttesterem Polar Vantage V2 HR
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Polar Vantage V2 HR jsou povedené sportovní hodinky, které uživatelům nabídnou zvýšenou odolnost, množství sportovních aktivit i přesné GPS s funkcí „zpět“, která spolehlivě zavede na začátek trasy. Pokud vám z nějakých důvodů tento model nevyhovuje, můžete sáhnout po Polar Grit X PRO, ale počítejte s vyšší pořizovací cenou. Naopak, levnější jsou například Polar Pacer Pro S-L, které mohou zaujmout Always-On displejem, podrobnými měřeními a statistikami či možností určit VO2max i z chůze. K jejich mínusům ale patří slabší výdrž baterie. Z konkurenčních značek zmíníme například Garmin Forerunner 955, které nabízejí slušnou výdrž baterie, pohodlné ovládání i interní úložiště s kapacitou 32 GB. Za zmínku stojí také Suunto 5 s dobrým poměrem ceny a nabízených funkcí. Nenáročným uživatelům, kteří se věnují zejména triatlonu, se nabízí sporttester Sigma iD.TRI Basic. Na trhu je k dispozici několik verzí, včetně verze určené speciálně běžcům.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Zvýšená odolnost hodinek
Dodáváno s hrudním pásem
Více než 130 sportovních aktivit
Upozornění na nutnost regenerace
Hezký unisex design
Přesné GPS s funkcí „zpět na start“

Negatíva

Nenašli jsme žádné zásadní

Velikost displeje: 1,2 palce ● Ovládání: kombinované ● Vodotěsnost: do 10 ATM ● Měření tepu: ano ● Integrované GPS: ano ● Výškoměr, kompas a barometr: ano ● Maximální výdrž baterie: 7 dní ● Hmotnost: 52 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)