Suunto 5 sporttester – recenze

Suunto 5 je chytrý sporttester, který se díky svému designu hodí ženám i mužům. Jeho velkou výhodou je dobrý poměr mezi cenou a nabízenými funkcemi. K dispozici je více než 80 sportů a plusem je také vodotěsnost do 50 metrů. Hodinky dokáží monitorovat spánek, měřit tep a integrované GPS umožňuje plánovat si trasy. Informují o východě a západu slunce a nabízí velmi dobrý přehled o naměřených hodnotách. Minusem je slabší odolnost vůči konkurenčním modelům, které se vyrábějí z odolnějších materiálů. Displej hodinek nemusí vyhovovat každému. Za určitých situací není dobře čitelný. Navzdory zmíněným nedostatkům jde o povedený sporttester.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Suunto 5

Matrix displej s úhlopříčkou 1,1 palce, vodotěsnost do 5 ATM, max. výdrž baterie 14 dní, běh, turistika, cyklistika, fitness, outdoor, multisport, plavání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Sportovní hodinky zaujmou dobrým poměrem ceny a výkonu. Vycházejí z oblíbeného modelu Suunto 9, ale mají jiný design a odlišné funkce. Jsou ideální pro sportovce či jinak aktivní lidi, kteří chtějí mít přehled. Hodí se například na běh, cyklistiku, plavání, chůzi či turistiku. K dispozici je více než 80 sportovních aktivit. Plusem je vodotěsnost do 5 ATM, tedy vody se nemusíte bát a taková vodotěsnost zcela postačuje pro běžné plavání nebo i šnorchlování.

Díky menším rozměrům se hodinky skvěle hodí ženám i mužům, v nabídce jsou navíc různé barevné varianty. Silikonový řemínek je příjemný na dotek a pohodlně se nosí. Netlačí ani při celodenním nošení. Oceňujeme různé jazykové mutace včetně češtiny, pohyb v menu je tak jednoduchý. Ovládání probíhá pomocí tlačítek a ne dotykem. Má to své výhody, protože omylem jsme nestlačili nic, co jsme nechtěli.

Výdrž baterie je slušná. Při běžném používání vydrží cca 7 dní a v úsporném režimu je to dvojnásobek. Výdrž se liší v závislosti na používání integrovaného GPS. Při vysoké přesnosti měření polohy se výdrž zkracuje na 20 hodin. Díky integrovanému bluetooth lze hodinky propojit s mobilním telefonem a dostávat praktické notifikace. Kromě GPS je v hodinkách zabudováno GLONASS, GALILEO, QZSS. Vyzdvihujeme možnost naplánovat si trasu, body zájmu, vizuální navigaci, podrobnou navigaci v reálném čase či automatický zoom. Za praktickou funkci považujeme také informaci o odhadované době příjezdu.

Hodinky informují o době východu a západu slunce. Nechybí výškoměr či intervalový trénink. Měření srdečního tepu se zdá být přesné, ale hodinky je třeba mít trochu výše na zápěstí, aby bylo měření přesnější. Pomocí mobilní aplikace Suunto jsme mohli sledovat také vývoj VO2Max. Kromě řady sportovních funkcí dokáží monitorovat také spánek. Informace o pohybové aktivitě a následném odpočinku jsou tedy komplexní.

Suunto 5 recenze

Nevýhody produktu

Sporttester má displej o velikosti 1,1 palce a řadí se k těm menším. Výrobce navíc použil technologii Matrix, displej proto nemusí vyhovovat každému. Rozlišení 218 x 218 px není dostatečně jemné, v určitých situacích nemusí být dobře čitelný. Sklíčko je z minerálního skla, ačkoli je odolné vůči poškrábání či prasknutí, nedosahuje takové odolnosti jako safírové sklíčko, které používají dražší modely.

Suunto 5 náramek

Parametry

Velikost displeje1,1 palce
Rozlišení displeje218 x 218 px
Typ displejematrix
Typ ciferníkukulatý
Materiál sklíčkakrystalické
Materiál tělakompozit
Materiál lunetyocel
Integrované GPSano
Kompasano
Výškoměrano
Krokoměrano
Sportovní režimyvíce než 80
Vodotěsnostdo 5 ATM
Monitoring spánkuano
Snímač srdeční frekvenceano
Propojení s mobilemano
Podporované systémyAndroid, iOS
Běžná výdrž baterie7 dní
Maximální výdrž baterie14 dní
Hmotnost66 gramů

Zkušenosti se Suunto 5

Sporttester se těší oblibě díky dobře nastavené ceně a nabízeným funkcím. Uživatelé ocenili výdrž na jedno nabití a jak uvedli, je to překvapivě dobrý sporttester i pro triatlon a multisport. Hodinky dostaly plus za jednoduché ovládání, přehledné aktivity a velmi dobrý souhrn naměřených parametrů. Líbí se jim zabudované GPS, možnost trasování či komfortní nošení díky pohodlnému silikonovému řemínku. Vyzvedli, že dokáží měřit tep bez nutnosti mít hrudní pás. Vodotěsnost do 50 metrů označují jako dostatečnou. Některým nevyhovoval displej a zdál se jim hůře čitelný. Jeden z uživatelů postřehl, že pro přesnější měření tepu je třeba mít hodinky výše na zápěstí. S vysloveně negativními reakcemi jsme se však nesetkali. Hodinky přesto nemusí vyhovovat každému, závisí to na tom, jak je chcete používat.

Recenze a zkušenosti se sporttesterem Suunto 5
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Suunto 5 mají velmi dobrý poměr ceny a funkcí, displej je však hůře čitelný, jelikož výrobce použil technologii metrix. Tento způsob zobrazování údajů nemusí vyhovovat každému. Pokud se chcete vejít do ceny 5 000 Kč, vhodnou alternativou může být Garmin Forerunner 45S. Jedná se o lehké a kompaktní hodinky, které dokáží monitorovat vícero sportovních aktivit. Hodinky jsou dobře čitelné i na přímém slunci. Suunto 5 se prodávají také ve verzi Peak. Mezi uživateli patří k oblíbeným sporttesterům Polar Pacer S-L. Běžcům nabízí všechny základní funkce, ale také pokročilejší nástroje pro monitoring a záznam sportovní aktivity. Méně náročným uživatelům dáváme do pozornosti například Polar Unite, popřípadě Sigma iD.FREE. Ženy zase může zaujmout model Suunto M5 Women, který se řadí k fitness modelům.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velmi dobrý poměr ceny a funkcí
Vodotěsnost do 5 ATM
Slušná výdrž baterie
Notifikace z mobilu
Jednoduché ovládání
Dobrý souhrn naměřených údajů

Negatíva

Hůře čitelný displej
Nižší odolnost proti konkurenci

Typ displeje: Matrix ● Velikost displeje: 1,1 palce ● Vodotěsnost: do 5 ATM ● Měření tepu: ano ● Integrované GPS: ano ● Výškoměr, kompas a krokoměr: ano ● Maximální výdrž baterie: 14 dní ● Hmotnost: 66 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)