Blumfeldt Merano přenosné zahradní ohniště – recenze

Ve výběru se nachází také zahradní ohniště Blumfeldt Merano, které se liší specifickým, hranatým tvarem i designem. Ohniště zaujme ozdobným lemem s imitací kamene. Zahradní ohniště je vybaveno grilovacím roštem a krytem chránícím před jiskrami.

Publikované: 22.07.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

Blumfeldt Merano

Kovové zahradní ohniště o hmotnosti 19 kg, ochranný kryt, pohrabáč a grilovací rošt v balení, gril.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Praktický hranatý tvar

Větší přenosné ohniště je vhodné na terasu, zahradu nebo klidně také na chatu. Blumfeldt Merano má nádobu o průměru 61 cm, spolu s ozdobným lemem činí průměr ohniště 75 cm. Výška je pouhých 40 cm a ohniště nepřehlédnete díky unikátnímu vintage stylu. Složení je nenáročné a rychlé. Ozdobný kamenný lem působí velmi luxusně. Celá konstrukce je z kovu ošetřeného ochranným nátěrem. Ohniště dobře odolává povětrnostním podmínkám a vlivům počasí. Hranatý tvar je oproti mnohým typickým ohništím ve tvaru „kotlíku“ specifický.

Blumfeldt Merano recenze

Ohniště s grilem

Kromě jiného je model Blumfeldt Merano vybaven grilovacím roštem. Ten lze umístit do spodní části ohniště, když jsou uhlíky aktivní. Na náš vkus je grilovací rošt umístěn až příliš nízko a v případě většího objemu briket, uhlí či dřeva je potřeba si na grilování počkat, dokud neshoří na požadovanou výšku. K nádobě na oheň je dodáván ochranný proutěný kryt chránící před jiskrami. Součástí balení je i kovový pohrabáč.

Zkušenosti s Blumfeldt Merano

Zahradní ohniště s grilovacím roštem poslouží v tomto případě k více účelům. Díky roštu lze ohniště využít i ke grilování. Je však škoda, že grilovací rošt lze umístit jen do jedné, poměrně nízké polohy. Celkově je však dojem z ohniště velmi dobrý. Konstrukce je stabilní a vizuálně velmi přitažlivá. Zákazníkům se tento vintage styl velmi zamlouvá. Ozdobný kamenný lem je vhodným doplňkem celkového vintage vzhledu ohniště. Manipulace je s ohledem na konstrukci o něco náročnější. K dispozici totiž nejsou rukojeti, které by umožnily celé ohniště lépe uchopit. Hmotnost činí přibližně 19 kg. Menším přenosným ohništěm s unikátním vintage stylem je i model Blumfeldt Versailles.

Recenze a zkušenosti se zahradním ohništěm Blumfeldt Merano
Zdroj: Electronic-star.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní konstrukce
Vintage styl
Jednoduchá montáž

Negatíva

Grilovací rošt pouze v jedné poloze
Po stranách chybí rukojeti

Materiály: kov ● Rozměry ohniště (Ø × V × H): 75 × 40 × 75 cm ● Hmotnost: 19 kg ● Gril: ano ● Vlastnosti: grilovací rošt, kryt chránící před jiskrami, pohrabáč

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.4%)