CTM Wire Xpert elektrokolo – recenze

Horské kolo s integrovaným elektromotorem Bafang a baterií od společnosti Samsung. Elektrokolo disponuje 11 rychlostmi a díky dojezdu je vhodné i na delší cyklovýlety. Jízdu po nerovném terénu zpříjemňuje odpružená přední vidlice se zdvihem až 120 mm. Dodáváno je s kvalitními terénními plášti WTB.

Publikované: 16.11.2022
Aktualizované: 16.12.2022
Obsah článku:

CTM Wire Xpert

Pánské elektrokolo s nosností 120 kg, max. dojezd 120 km, středové umístění motoru, 630 Wh baterie, chybí blatníky, stojan a osvětlení.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Lesní cesty ano, prudké sjezdy ne

Horské elektrokolo CTM Wire Xpert nabízí dobrý poměr mezi cenou a výbavou. Zároveň na první pohled zaujme unikátním designem. Hliníkový rám působí velmi mohutně a oproti některým elektrickým kolům je středová část výrazněji hrubší. Právě ve středové části je umístěn elektromotor Bafang M500 s maximálním točivým momentem 95 Nm. Motor je velmi nápomocný při jízdě do kopce nebo dokonce při rozběhu. Nerovnosti velmi dobře filtruje přední vidlice Rock Shox Judy Silver TKSA se zdvihem až 120 mm.

CTM Wire Xpert recenze

Přestože jde o horské kolo, není stavěno na prudké sjezdy ani na akrobatické skoky a podobně. Rekreační ježdění po štěrkovině či lesních cestách je pro jeho vlastnosti ideálním prostředím. Standardní dojezd je na úrovni 50 až 100 km v závislosti na několika faktorech. Maximální dojezd je 120 km. Baterie se po úplném vybití nabije za přibližně 6 hodin. Kapacita baterie Samsung je 630 Wh. Celková hmotnost kola je 24,7 kg a maximální nosnost 120 kg.

Pláště, brzdy a další komponenty

CTM Wire Xpert využívá řazení Shimano Deore SL-M5100 s 11stupňovým převodníkem Bafang 38T (170 mm). Hydraulické kotoučové brzdy Shimano MT410 mají průměr 170 mm a velmi dobrý účinek. Řídítka i představec jsou z výroby samotného producenta CTM. Průměr řidítek je až 72 cm, což umožňuje držení na široce a zlepšuje to ovladatelnost. Na druhé straně někomu široké držení řídítek nemusí zcela vyhovovat. Elektrokolo je vybaveno sedlem SR Vivo Ergo Man, které je posazeno na sedlovce CTM 350 x 31,6 mm.

Elektrokolo CTM Wire Xpert recenze

Elektrické kolo je dodáváno s terénními plášti WTB Trail Boss o rozměrech 29 x 2,4“. Přehledný cyklopočítač Bafang s podsvíceným LCD displejem zobrazuje základní parametry – aktuální rychlost, spotřeba energie, stav baterie nebo zvolenou pomocnou sílu elektromotoru. Nastavit si můžete také zobrazování ujeté vzdálenosti, celkový počet kilometrů nebo dojezd. Vestavěný je USB vstup pro napájení zařízení, například osvětlení nebo telefonu.

Zkušenosti s CTM Wire Xpert

Toto elektrokolo z dílny slovenského výrobce kol CTM své majitele jistě potěší. Rozhodně nezklame kvalitním zpracováním, přestože některé spoje rámu by potřebovaly vizuálně doladit. Funkčnost, jinak velmi masivně působícího hliníkového rámu je velmi dobrá. V jeho těle se ukrývá 630Wh baterie, která nabízí dojezd od 50 až do 120 km. Kellys Tayen R50 nabízí dojezd 150 až 200 km díky baterii 720 Wh. Chválíme elektromotor Bafang M500 s 95 Nm. Dlouhodobě prokazuje, že výkonem překonává i dražší konkurenci. Převodník má 11 rychlostí. Velice se nám líbil kvalitní cyklopočítač s LCD displejem. Ani mnohé dražší modely nedisponují tak přehledným počítačem. Ten zobrazuje podstatné hodnoty.

Recenze a zkušenosti s elektrokolem CTM Wire Xpert
Zdroj: Heureka.sk

V poměru ceny a výkonu elektrokolo nabízí velmi solidní parametry. Opomenout nemůžeme jen některé méně kvalitní komponenty z nižší kvalitativní řady. Neplatí to však o odpružené vidlici ani soustavě řazení Shimano Deore. Častěji si uživatelé i u jiných kol stěžují na méně odolnou kazetu nebo brzdy Shimano MT410, které by bylo vhodné nahradit vyšší sérií. Přesto je efektivita hydraulických brzd velmi dobrá.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dostatečný výkon
Přehledný cyklopočítač
Kvalitní rám

Negatíva

Některé méně kvalitní komponenty
Spoje rámu – vizuální svary

Typ: pánský/horský/hardtail ● Nosnost: 120 kg ● Maximální dojezd: 60 – 120 km ● Baterie: Samsung ● Kapacita baterie: 630 Wh / 36 V / 17,5 Ah ● Elektromotor: Bafang M500 / 95 Nm ● Umístění motoru: středové ● Brzdy: Shimano MT410 / SMRT54M / kotoučové / 180 mm ● Průměr kol: 29“ ● Pláště: WTB Trail Boss 29“ × 2,4“ ● Hmotnost: 24,7 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.8%)