Dogtrace d-control 400 elektrický obojek pro psa – recenze

Elektrický výcvikový obojek Dogtrace d-control 400 je určen pro všechna plemena psů. Vyniká v poměru cena a funkce, což nám dají za pravdu mnozí spokojení uživatelé. Zvládnete s ním především výcvik základních povelů. Jeho dosah je 250 metrů a disponuje mnoha funkcemi, ze kterých zmíníme funkci zvuk, korekční impuls s úrovní 0 – 19 a nastavitelný trvalý impuls, kde si můžete nastavit o 1 až 5 stupňů vyšší intenzitu impulsu. Vysílání, vybití baterie či nastavený impuls se vám zobrazí na podsvíceném LCD displeji.

Publikované: 12.12.2022
Aktualizované: 18.07.2024
Obsah článku:

Dogtrace d-control 400

Univerzální elektrický obojek se zvukovou a statickou korekcí, dosah 250 m, obvod krku 20 až 75 cm, výdrž baterie 6 až 12 měsíců, voděodolnost

Prohlédnout nejlepší nabídku

Hledáte účinný výcvikový elektrický obojek? Dogtrace d-control 400 je vhodný pro všechna plemena psů a pomůže vám s výcvikem základních povelů. Pes, kterému chcete obojek dávat, by měl mít minimální hmotnost 5 kg. Řemínek lze nastavit od 20 do 75 cm.

Dosah a hlavní funkce

Za jednu z hlavních výhod tohoto obojku považujeme dosah, který je určen pro vzdálenost až 250 metrů na volném prostranství. Přijímač je plně vodotěsný a má zabudovaný magnetický systém ON/OFF, tedy zapnutí a vypnutí, které se provádí pouhým přiložením vysílače k přijímači. Pokud máte dva psy, můžete je cvičit najednou, na tlačítku můžete přepínat psa 1 nebo 2. Na každou funkci máte zvlášť určené tlačítko a zvolená funkce, výška impulsu i vybití baterie jsou zobrazovány na LCD displeji. Životnost baterie závisí na používání, maximum je 12 měsíců.

Dogtrace d-control 400 recenze

Signály a funkce Booster

U každé výcvikové sady jsou dostupné hned dva druhy elektrod, pro dlouhosrsté i krátkosrsté psy. Díky tomuto obojku můžete vašeho domácího mazlíčka naučit chůzi u nohy, spolehlivé přivolání, přerušení nežádoucí činnosti nebo štěkání a mnohé jiné povely. Vysílač disponuje funkcí zvuk, impuls nebo Booster. Se zvukovým signálem můžete naučit vašeho psa základní povely, jako „ke mně“, „k noze“... Zvuk napodobí píšťalku, což bude pro psa nepříjemné, když bude dělat něco zakázaného. Funkce impuls je o něco silnější a pro psa nepříjemnější než zvuk. Výrobci ji doporučují při zakázaném chování, utíkání a pod. Impuls můžete nastavit na úroveň 0 až 19. Funkce Booster, která je značená na tlačítku jako dva blesky je nejsilnější metodou, jak psa donutit reagovat. Doporučuje se používat jen v extrémních situacích. S touto funkcí si můžete navolit o 5 stupňů vyšší intenzitu korekčního impulsu.

Výkonnější model

Pokud hledáte ještě účinnější přístroj, model Dogtrace d-control nabízí také výkonnější obojek d-control 600. Liší se dosahem, který je až 600 metrů, a také nastavitelností impulsů, s úrovní 0 až 30 stupňů. V ostatních parametrech jsou tyto dva modely stejné. Samozřejmě počítejte s tím, že vyšší výkon s sebou přináší i vyšší cenu, proto si koupi dobře promyslete.

Elektrický obojek Dogtrace d-control 400 recenze

Zkušenosti s Dogtrace d-control 400

Oba zmiňované modely Dogtrace d-control 400 i 600 jsou u spotřebitelů velmi oblíbené a patří na našem trhu mezi nejprodávanější. V množství recenzí kolují pozitivní názory o účinnosti při výcviku, o krátké době používání a o celkové spolehlivosti výrobku. Za nás je tento model skvělou volbou. Jeho cena se vám může zdát sice vyšší, ale vzhledem k nabízenému množství užitečných funkcí je adekvátní. Pokud vás zajímají případné nedostatky, na ty jsme v souvislosti s tímto modelem nenarazili.

Recenze a zkušenosti s elektrickým obojkem Dogtrace d-control 400
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Množství funkcí
Dosah
Pozitivní recenze

Negatíva

Vyšší cena

Typ korekce: zvuková, statická ● Určení: univerzální ● Dosah: 250 m ● Voděodolnost: ano ● Materiál: PVC, tkaný řemen ● Obvod krku: od 20 do 75 cm ● Max. výdrž baterie: 6–12 měsíců

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)