Dyson V8 Absolute+ vysavač – recenze

Moderní vysavač 2 v 1. Jedná se o tyčový vysavač, který lze používat i jako ruční vysavač. Akumulátorové provedení vydrží v provozu 40 minut. Vysoký sací výkon je zárukou účinnosti vysávání bez poklesu výkonu. K dispozici jsou také dva režimy výkonu. Přítomna je HEPA filtrace. Dodáván je s unikátní hubicí s rotačním kartáčem a vlastním pohonem.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 31.08.2023
Obsah článku:

Dyson V8 Absolute+

Bezsáčkový tyčový vysavač, doba nabíjení 5 hod., doba provozu 40 min., objem sběrné nádoby 540 ml.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Chcete-li mít důkladně vysáté podlahy i koberce, můžete se zaměřit i na tento model tyčového vysavače Dyson V8 Absolute+. Jedná se o bezsáčkové provedení s účinnou multicyklonovou filtrací podpořenou o HEPA filtr. Hubice disponuje samostatným motorem, který se stará o pohon rotačního kartáče. Efektivita sběru nečistot je tak na velmi vysoké úrovni. Rázem se dokáže proměnit i v ruční vysavač.

Dva režimy výkonu a HEPA filtrace

Model V8 Absolute+ se vyznačuje různými inovativními technologiemi, které využívá. Sací výkon je produkován díky digitálnímu elektromotoru Dyson V8, který dokáže z akumulátoru dostat maximum výkonu, a to bez jeho poklesu. Disponuje dvěma výkonnostními režimy MAX a STANDARD. Na běžné znečištění vám standardní mód bude bohatě stačit, pokud však přece jen budou zrnka kávy v koberci s vyšším vlasem, režim MAX má své opodstatnění. Rozhodně však počítejte s tím, že baterii „vyšťavíte“ během 5 až 7 minut.

Dyson V8 Absolute+ recenze

Vysoká účinnost vysávání je zásluhou patentované cyklonové technologie 2 Tier Radial, kdy 15 cyklonů zachycuje prostřednictvím odstředivé síly veškerou nečistotu, včetně prachu či alergenů. Multicyklon funguje také jako filtrační systém, ve výstupu je navíc účinný HEPA filtr. Vysavač je vhodný i pro alergiky. Tyčový vysavač je lehký a ergonomický, váží pouze 2,63 kg. Vysávat jím můžete podlahy, koberce, zdi i strop. Dodáváno je i nadstandardní příslušenství. Sběrná nádoba na prach a nečistoty je menší, má jen 540 ml, nicméně vyprazdňování známým systémem Point and Shoot bez doteku je otázkou několika sekund.

Dlouhé nabíjení – štědré balení

Na jedno nabití vydrží v praxi 30 až 40 minut. Pracuje s Li-ion akumulátorem s napětím 21,6 V. Doba nabíjení možná překvapí, ale jelikož jde o speciální akumulátory s použitím elektrod z niklu, kobaltu a hliníku, na maximální kapacitu se baterie nabije za zhruba 5 hodin. Vysavač má velmi dobrý, ergonomický úchyt. Základ pro vysávání tvoří podlahová hubice s motorovým rotačním kartáčem s přímým pohonem. Díky tomu si vysavač Dyson poradí i s koberci, které mají vyšší vlákna.

Vysavač Dyson V8 Absolute+ recenze

Dále je součástí výbavy i podlahová hubice s měkkým rotačním válečkem, ta je určená primárně na tvrdé podlahy. Na čalounění, sedačky či autosedačky dostanete také minihubici s motorovým rotačním kartáčem. Má velmi šetrné nylonové štětiny, takže nehrozí poškrábání textilního nebo jiného materiálu. Součástí balení je také kombinovaná hubice s kartáčem 2 v 1, štěrbinová hubice (s osvětlením) a minikartáč na prach. Kartáče i rotační válec jsou omyvatelné. Za účelem skladování můžete využít praktický úchyt na zeď.

ZKušenosti s Dyson V8 Absolute+

Z recenzí zákazníků bychom jen stěží vybírali negativní odezvy. Pokud má vysavač nějaké nedostatky, můžeme mluvit o vyšší pořizovací ceně v porovnání s konkurencí. Tyčový vysavač Dyson V8 Absolute+ je však představitelem velmi povedené modelové řady. Spotřebitelé jsou rádi za sací výkon, což je zásluhou cyklonové technologie a výkonného digitálního motoru. Potěší také účinná cyklonová HEPA filtrace. Vysavač je velmi kompaktní a snadno se ovládá. Jednoduše ho proměníte v ruční vysavač.

Recenze a zkušenosti s vysavačem Dyson V8 Absolute+
Zdroj: Heureka.sk

Zákazníci jsou nadšení i z bohatého příslušenství (až 9 nástavců + hubice), které je dodáváno spolu s vysavačem. Velmi populární verzí je také tyčový vysavač Dyson V8 Animal Plus, který má totožné parametry jako tato verze, má však méně příslušenství. To platí i o základní verzi Dyson V8 Motorhead. Jejich koupí přijdete o nějaké příslušenství, avšak zaplatíte o pár desítek eur méně. Dyson V8 Absolute+ je vrcholem této modelové řady. Jedná se o bezsáčkové provedení a zákazníci velmi chválí i spolehlivost a kvalitu zpracování.

Recenze a zkušenosti s vysavačem Dyson V8 Absolute+ na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Bohaté příslušenství
Velmi dobrý sací výkon
Kvalitní filtrace – pro alergiky

Negatíva

Vyšší cena
Bez displeje

Konstrukce: tyčový vysavač ● Typ: bezsáčkový ● Napájení: Li-ion akumulátor ● Max. sací výkon: 115 AW ● Doba provozu: 40 min. ● Doba nabíjení: 5 hod. ● Objem sběrné nádoby: 540 ml ● Filtrace: multicyklon + HEPA H13 ● Hmotnost: 2,63 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.8%)