TP-Link Tapo C210 IP kamera – recenze

Zaujme více parametry. Jedním z nich je kvalitní objektiv s 2K rozlišením záznamu. Snímač velmi solidně snímá i noční záběry. Díky motorovému otáčení kamera nedisponuje žádným mrtvým úhlem. Aplikace Tapo je přehledná a jednoduchá na ovládání. Notifikace ohledně detekce pohybu jsou téměř okamžité. Komunikace je možná výhradně přes WiFi signál. Pozor na jeho stabilitu. Integrován je reproduktor i mikrofon, který má však slabší citlivost. Úložiště představuje microSD karta nebo cloudové úložiště TapoCloud.

Publikované: 15.06.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

TP-Link Tapo C210

2K IP kamera s nočním režimem, WiFi, paměťová karta max. 256 GB, detekce pohybu, mikrofon, reproduktor, otáčení objektivu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

IP kamera s WiFi připojením TP-Link určená do vnitřních prostor disponuje CMOS snímačem s vysokým rozlišením. Zařízení má velmi kompaktní rozměry a umožňuje flexibilní umístění na zeď, strop nebo volné položení v prostoru. Umožňuje horizontální i vertikální otáčení na dálku dle potřeby.

Skvělé snímání den i noc

TP-Link Tapo C210 disponuje snímačem s vysokým rozlišením až 3 Mpx. Kamera tak generuje rozlišení záznamu 2K, konkrétně 2 304 × 1 296 px. Videozáznam je schopen precizně zaznamenat každý detail do poměrně velké vzdálenosti. Platí to i o nočním režimu. Díky IR přísvitu je noční viditelnost velmi dobrá. Ať už chcete hlídat prostor nebo doma monitorovat své ratolesti či domácí mazlíčky, noční režim má svůj velký význam. Vynikající je i barevné podání CMOS snímače. Oproti standardnímu HD rozlišení dokáže snímač lépe rozpoznat tvář i během dynamického pohybu.

TP-Link Tapo C210 recenze

Přes aplikaci Tapo, která je známá svým přívětivým uživatelským rozhraním, můžete využít také prvek obousměrné komunikace. Mikrofon místy může vynechávat a zvuk reproduktoru není zrovna nejčistší. Spíše se jedná o nouzové řešení. Z názorů zákazníků nesmíme opomenout, že občas zlobí horší příjem WiFi signálu přes frekvenci 2,4 GHz. Ideální tak je, pokud je signál z routeru přímý a není rušen více zdmi. LAN vstup k dispozici není. Aplikace umožňuje nastavení notifikací při detekci pohybu. Senzor je poměrně citlivý a zachytí každý výraznější pohyb v zorném poli.

Horizontální rotace o 360°

Napájení je řešeno standardním adaptérem. Data jsou ukládána na microSD kartu (není součástí balení) s maximální kapacitou 256 GB, ale máte k dispozici i možnost externího cloudového úložiště – TapoCloud. Tato služba je zpoplatněná. SD karta s kapacitou 256 GB dokáže bez smyčky nahrávat přibližně 512 hodin (cca 21 dní) a v praxi se přiblížíte zhruba dvěma týdnům podle režimu používání – 24/7 nebo detekce pohybu. IP kamera má v rámci aplikace velmi dobré možnosti ovládání i nastavení. Lze si například nastavit dobu aktivního snímání.

IP kamera TP-Link Tapo C210

Velice silnou stránkou je široké zorné pole díky ovládání rotace na dálku pomocí aplikace. Kamera umožňuje 360° horizontální natáčení kamery. Kameru lze natáčet i ve vertikálním směru. Aplikace je v tomto směru velmi přehledná. Samozřejmostí je možnost mít vzdálený přístup a sledovat na dálku, co kamera snímá, a to bez ohledu na to, zda jste v práci nebo na druhém kontinentu.

V našem testu se tato IP kamera ocitla také díky pozitivním referencím zákazníků i poměru ceny a kvality. Největším benefitem je nepochybně kvalitní 2K rozlišení. CMOS snímač odvádí perfektní práci přes den, ale i noční režim plní svůj úkol maximálně dobře. K tomu je nutno připočítat cenu kamery. V této cenové hladině je 2K rozlišení velmi pozitivní vlastnost. V podobné kategorii se nachází i IP kamera Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K. Uživatelé tento model chválí i díky praktické a jednoduché aplikaci Tapo. Pozitivní vlastností je možnost využívání microSD karty i cloudového úložiště. Velice dobře je na tom i design a kompaktní rozměry kamery. Skvěle reaguje i detekce pohybu, kamera okamžitě reaguje notifikací na váš mobil.

Recenze a zkušenosti s IP kamerou TP-Link Tapo C210
Zdroj: Heureka.cz

Za obrovské plus lze považovat motorové otáčení v horizontální úrovni a také možnost regulace sklonu kamery. Menším nedostatkem je kvalita mikrofonu, ačkoli je poměrně citlivý, a zvuk z reproduktorů, který je někdy velmi přerušovaný. Jedná se spíše o příležitostné využití této funkce. Spotřebitele také občas zlobí nestabilní WiFi signál (2,4 GHz). Kamera se jednoduše někdy odpojí, což uvádí vícero zákazníků. Součástí balení je napájecí kabel.

Recenze a zkušenosti s IP kamerou TP-Link Tapo C210 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr kvality a ceny – skvělé noční vidění
Rozhraní aplikace – rychlé notifikace
Paměťová karta do 256 GB + cloud (placený)

Negatíva

Slabší WiFi přijímač signálu (2,4 GHz)
Méně kvalitní přenos zvuku

Rozlišení: 2K / 2 304 × 1 296 px ● Noční režim: ano ● Paměťová karta: ano – max. 256 GB ● WiFi: ano ● LAN: ne ● Detekce pohybu: ano ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano ● Otáčení objektivu: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(78.4%)