Riwall PRO RALM 4640SPi akumulátorová sekačka – recenze

Český výrobce zaujme tímto modelem ty, kteří požadují akumulátorovou sekačku s pojezdem. Přístroj kromě pojezdu nabízí velký záběr – až 46 cm. Sekačka zvládne mulčování, boční vyhazování i sběr do koše. Mulčovací záslepka je součástí balení, podobně jako boční deflektor. Kapacita sběrného koše je až 60 litrů. Přístroj ale není dodáván s akumulátorem. Doporučujeme 6Ah akumulátor Riwall Pro RAB 640. Ovládání je jednoduché. Kvalita plastů je na dobré úrovni a velkým plusem jsou i velká kola.

Publikované: 02.06.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Riwall PRO RALM 4640SPi

Akumulátorové napětí 1 × 40 V, záběr 46 cm, koš s kapacitou 60 litrů, výšku sečení lze nastavit od 25 do 75 mm, pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Mít doma sekačku, která nepotřebuje benzín a nemusíte mít na blízku ani přívodní kabel, je možné. Riwall PRO RALM 4640 je akumulátorová sekačka, a navíc je za tuto bezkonkurenční cenu vybavena i pojezdem. Výrobce využívá sílu jednoho akumulátoru, který však není součástí dodávky. Potěší šířka záběru a velký sběrný koš.

Akumulátorová sekačka s pojezdem

V dané cenové třídě jen stěží narazíte na takový poměr ceny a výbavy, kterou nabízí právě sekačka Riwall. Hlavním důvodem je to, že oproti ostatním konkurentům je vybavena pojezdem. Ten sice nemá regulaci rychlosti, ale práci se sekačkou výrazně usnadňuje. Tuto funkci jistě ocení i ženy. Kromě toho zvládá sečení, boční vyhazování i mulčování. Mulčovací záslepka i boční deflektor pro usměrnění vyhazování trávy jsou součástí balení. Sběr do koše je bezproblémový. Koš kombinuje plast a textilii, má masivní madlo a dobře se upevňuje. Tráva nevypadává. Objem koše je 60 litrů.

Riwall PRO RALM 4640SPi recenze

Startování sekačky za pomoci tlačítka je komfortní. Rukojeť je sklápěcí a můžete si ji podle potřeby přizpůsobit. Ovládání je pohodlné, avšak hmotnost stroje je vyšší. Riwall váží až 27 kg. Může za to ocelové šasi. Hmotnost navíc není u aku sekačky zrovna vítána z pohledu vyšší spotřeby energie. Záběr žacího nože je 46 cm. Sekačka je rozhodně vhodná i pro větší travnaté plochy. Bezuhlíkový motor PowerMax je tichý, a hlavně má dostatek výkonu, když je potřeba. Pracuje v rozmezí 2 800 až 3 300 ot./min. Výkon však nepřeceňujte. Louky a pole s aku sekačkou sekat v tomto případě nebudete.

Kvalitní zpracování, ale bez baterie

Sekačka umožňuje regulovat výšku sečení. U vysoké trávy určitě doporučujeme nastavit sečení na vyšší úroveň a při druhé etapě sečení snížit na požadovanou výšku. Vyhnete se tak dušení motoru. Výšku sečení můžete pohodlně regulovat v sedmi pozicích od 25 až do 75 mm. Výhodou jsou při ovládání sekačky i velká kola. Přední mají průměr 180 mm a zadní až 250 mm. Ocelové části vypadají odolně, sekačka celkově již na pohled působí velmi robustně. Spotřebitelé jsou spokojení se samotnou kvalitou sečení, problémem není ani mokrá tráva.

Zařízení je dodáváno bez akumulátoru. Nutná je tedy investice do baterie. Na výběr máte z více možností. Nejčastěji spotřebitelé sahají po baterii Riwall Pro RAB 440 s kapacitou 4 000 mAh. Její kapacita vám vystačí na zhruba 400 m2 plochy. Mnohem více vám doporučujeme investovat do akumulátoru Riwall Pro RAB 640 s kapacitou 6 000 mAh. Samotný výrobce uvádí, že sekačka je vhodná na travnaté plochy o výměře kolem 1 000 m2. V praxi se s 6Ah akumulátorem dostanete na hodnotu 800 m2. Přirozeně záleží i na typu terénu. Řídítka mají měkčený úchop, což při ovládání také zvyšuje komfort.

Zkušenosti s Riwall PRO RALM 4640SPi

Mnozí spotřebitelé byli ze sekačky mile překvapení. V dané ceně totiž pojezd není samozřejmostí. Ocelové šasi už vůbec. Sekačka je kvalitně zpracovaná, dobře se ovládá i navzdory větší hmotnosti. Zákazníci si pochvalují kvalitní provedení. Není dodávána s baterií ani nabíječkou, je potřeba je dokoupit. Výkon sekačky je dostatečný, motor je výkonný a tichý. Jedná se o novější bezuhlíkový motor s nižšími otáčkami. Pojezd nemá regulaci rychlosti, ale pracuje spolehlivě.

Recenze a zkušenosti s aku sekačkou Riwall PRO RALM 4640SPi
Zdroj: Heureka.cz

Pohyb v terénu usnadňují velká kolaVýšku sečení lze regulovat centrálním nastavením – výběrem ze sedmi poloh. Řídítka jsou ergonomická a mají měkčený úchop. Startování probíhá za pomoci jednoho tlačítka. Riwall poseká i mokrou trávu, dokáže mulčovat, sbírat do koše a má boční deflektor pro boční vyhazování trávy. Sběrný koš má objem až 60 litrů. Zákazníky těší bezúdržbovost sekačky a slušná výdrž na jedno nabití.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu
Pojezd sekačky (bez regulace rychlosti)
Jednoduchá údržba a snadná manipulace

Negatíva

Vyšší hmotnost
Bez baterie a nabíječky

Doporučená plocha sečení: 1 000 m2 ● Akumulátorové napětí: 1 × 40 V ● Kapacita akumulátoru: bez akumulátoru ● Šířka záběru: 46 cm ● Pojezd: ano ● Objem sběrného koše: 60 litrů ● Výška sečení: 25–75 mm ● Hmotnost: 27 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)