Riwall RPM 5155 PRO mulčovací sekačka – recenze

Výkonná zahradní sekačka se čtyřtaktním OHV motorem, jehož objem činí 196 cm3. Riwall zaujme příznivou cenou a zajímavými parametry. Šířka záběru je 51 cm a sběrný koš má až 75 litrů. Kromě toho nechybí mulčovací sada a boční deflektor. Sekačka je vybavena odolnou francouzskou převodovkou GT Transmission. Dílenské zpracování je přímo úměrné ceně. Sekačce při manévrování pomáhají i velká kola. Rychlost pojezdu i jeho tah jsou velmi dobré.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

Riwall RPM 5155 PRO

Čtyřtaktní motor OHV o objemu 196 cm3, nadstandardní záběr žacího nože – 51 cm, nastavitelná výška pojezdu od 30 do 90 mm, 75litrový sběrný koš, pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V zahradní technice se Riwall v posledních letech zařadil k předním výrobcům. Zahradní sekačka Riwall RPM 5155 PRO poskytuje možnost sběru trávy do koše s velkým objemem, zadní vyhazování, dodáván je také boční deflektor a mulčovací záslepka. Jedná se tak o provedení 4 v 1.

Výkon, dobrý záběr a sběr trávy

Zárukou toho, že se sekačkou toho zvládnete opravdu hodně, je čtyřtaktní OHV motor Loncin o objemu 196 cm3. Tento benzinový motor má velmi kultivovaný chod a také plynulý akustický projev. Jeho maximální výkon je 5,4 kW, pracovní výkon motoru dosahuje hodnoty 4 kW. Pro takový výkon není problémem ani vyšší tráva, protože motor pracuje s vysokým točivým momentem. Výšku sečení můžete regulovat centrálním nastavením od 30 do 90 mm. Sekačka je samozřejmě vybavena praktickým pojezdem. Záběr žacího nože činí 51 cm.

Riwall RPM 5155 PRO recenze

V dané cenové třídě nabízí Riwall perfektní parametry. Elektrické startování v tomto případě nečekejte, to však nemá ani konkurence. Sběrný koš o objemu až 75 litrů má také indikátor stavu naplnění. Koš kombinuje plastový top a textilní část. Spotřebitelé v recenzích chválí efektivní sběr trávy. Součástí výbavy je boční deflektor k bočnímu vyhazování. Za účelem mulčování trávníku máte v balení mulčovací záslepku.

Předpoklad dlouhé životnosti

OHV motor Loncin má nízkou spotřebu a vždy pracuje při optimálních otáčkách. Spárován je s odolnou francouzskou převodovkou GT Transmission. Ta je v daném segmentu považována za jednu z nejodolnějších. Celé šasi je vyrobeno z jakostní oceli, což je také výhodou při sečení v členitém a nerovném terénu. Lze tudíž předpokládat, že konstrukce toho zvládne opravdu hodně. Zákazníci chválí i odolnost konstrukce. Samotná sekačka není žádným pírkem, váží až 41 kg. Objem palivové nádrže je jeden litr. Se sekačkou se dobře manipuluje díky velkým kolům s ocelovými ložisky. Zadní kola mají průměr až 28 cm, přední rovných 20 cm.

Manévrování ani průchodnost terénem nejsou problém. Sekačka má pohodlná široká řídítka s ergonomickým úchopem a polstrováním. Zmínit musíme praktický zadní vyhazovací otvor, který je důležitý pro plnění koše. Ten je dostatečně široký a neucpává se ani v případě mokré trávy. Zákazníci chválí snadné startování sekačky Riwall.

Zkušenosti s Riwall RPM 5155 PRO

Z názorů zákazníků lze vybírat převážně jen superlativy. Nejčastěji zákazníci chválí výkonný čtyřtaktní OHV motor Loncin. K tomu klidně můžeme přidat i odolnou převodovku GT Transmission, která zvládá opravdu extrémní zátěž. Se sekačkou se nemusíte bát husté ani vysoké trávy. Výšku sečení můžete přizpůsobovat centrálním nastavením. Sekačka nabízí funkce mulčování, zadní i boční vyhazování, ale také sběr do koše, který má luxusní objem, a to až 75 litrů. Slova chvály spotřebitelé adresují konstrukci. Šasi je ocelové a sekačka působí opravdu robustním dojmem.

Recenze a zkušenosti s mulčovací sekačkou Riwall RPM 5155 PRO
Zdroj: Heureka.cz

Pojezd funguje bez problémů a zákazníci chválí také snadné startování. Výhodou pojezdu je fakt, že ani při startu se sekačkou necuká. Motor má velmi příznivou spotřebu, objem benzinové nádrže jeden litr proto nepředstavuje problém. Velmi efektivní je i sběr trávy a plnění koše, který má také indikátor stavu naplnění. Z hlediska zpracování potěší i měkčená rukojeť a široký úchop. Sekačka má solidní záběr 51 cm. Průjezdnost terénem je i díky přednímu hřebenu a velkým kolům velmi dobrá. Pokud vám Riwall není po chuti, pak je zde tradiční výrobce. Mulčovací sekačka s pojezdem Hecht 5534 SX 5 in 1 je sice dražší, ale nabízí vysoký výkon, variabilní pojezd a má stejný záběr (51 cm).

Recenze a zkušenosti s mulčovací sekačkou Riwall RPM 5155 PRO na Mall
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a výkonu – kvalitní konstrukce
Výkonná sekačka s pojezdem
Velký objem sběrného koše

Negatíva

Bez výhrad

Objem motoru: 196 cm3 ● Provozní výkon motoru: 4 kW ● Šířka záběru: 51 cm ● Pojezd: ano ● Objem sběrného koše: 75 litrů ● Výška sečení: 30–90 mm ● Mulčování: ano ● Boční vyhazování: ano ● Objem palivové nádrže: 1,0 l ● Hmotnost: 41 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.4%)