Garmin Forerunner 45S smart hodinky – recenze

Garmin Forerunner 45S jsou hodinky vhodné k monitorování sportovních aktivit. Jsou vybavené GPS modulem, disponují voděodolností 5 ATM a slušnou výdrží baterie (7 dní). Na hodinkách si můžete nastavit cíle. Potěší přesnost metrik a měření denních aktivit.

Publikované: 22.11.2021
Aktualizované: 17.06.2022
Obsah článku:

Garmin Forerunner 45S

Voděodolné hodinky (do 50 m), LCD displej, výdrž baterie 7 dní, GPS, bluetooth.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Pokud je vaším záměrem monitorovat své sportovní aktivity, sporttester Garmin Forerunner 45S je k tomu ideální. Díky rozměrům je vhodný i pro ženy, průměr pouzdra je jen 39 mm a hodinky váží pouhých 32 g. Sklíčko je tvrzené (Gorilla Glass) a hodinky jsou vybavené i GPS modulem. Hodinky disponují také voděodolností 5 ATM. Na plavání však vhodné nejsou.

Jednoduchost a kompaktnost

Výhoda těchto smart hodinek (nebo chcete-li sporttesteru) spočívá v tom, že za ně nezaplatíte mnoho, ale přesto dostanete velmi vysokou kvalitu. Hodinky zaujmou svojí kompaktností, průměr pouzdra je menší a menší je i displej. Všechno je však jednoduché a funguje i přesto, že displej není dotykový. Je pravdou, že displej má na přímém slunci větší míru odlesků, ale nejde o nic tragického. Rozlišení je 208 × 208 pixelů, úhlopříčka má 1,04 palce, displej je chráněný úpravou Gorilla Glass. Tělo hodinek je z odolného plastu a řemínek ze silikonu. Při nošení na ruce se s nimi budete cítit velmi komfortně.

Garmin Forerunner 45S recenze

Hodinky mají integrovaný GPS modul. Mapy ani navigace v rámci funkcí nejsou podporovány. Mezi smart funkcemi nenajdete ani podporu bezkontaktních plateb – NFC. Jsou vybavené akcelerometrem, krokoměrem a změří i pulz a také saturaci krve. Hodinky Garmin automaticky detekují začátek sportovní aktivity. Virtuální trenér k dispozici není. Hodinky vás dokážou upozornit na nedostatek aktivity.

Výdrž baterie „překvapí“

Hodinky se prezentují vcelku slušnou výdrží baterie. Spotřebitelé však upozorňují, že kapacita klesá v určitých intervalech. V základním režimu je to kolem sedmi dní, ale kapacita ubývá po zhruba 15 až 20 % – nárazově, což někdy může nemile překvapit. S aktivní GPS se dostanete na zhruba 10 až 13 hodin výdrže.

Smart hodinky Garmin Forerunner 45S

Na hodinkách si můžete nastavit i cíle, které chcete splnit – kroky, počet spálených kalorií nebo ušlou vzdálenost. Přes bluetooth můžete hodinky spárovat se svým chytrým telefonem. Následně můžete přes aplikaci provádět nastavení, například i změnit vzhled ciferníku. Zařízení dokáže monitorovat váš spánek, hladinu stresu, míru aktivity a zobrazovat i notifikace z aplikací, které si vyberete. Garmin Forerunner 45S vás rovněž vibrováním upozorní na zvýšení srdeční aktivity a doporučí regeneraci.

Zkušenosti a recenze

Hodinky na běhání, které splní základní požadavky každého uživatele (běžce). Nabídnou sice menší počet sportovních režimů a někdy zaskočí i rychlejší vybíjení baterie, spotřebitele však těší přesnost metrik, měření denních aktivit a také kvalitní zpracování. Hodinky jsou kompaktní a velmi lehké. Příznivá je samotná cena. Čitelnost displeje na slunci je trochu horší. Pokud byste přece jen potřebovali odolnější hodinky na více sportovních aktivit, můžeme doporučit Garmin Fenix6.

Recenze a zkušenosti s hodinkami Garmin Forerunner 45S

Smart hodinky Garmin Forerunner 45S recenze

Garmin Forerunner 45S senzor

Inteligentní hodinky Garmin Forerunner 45S

Inteligentní hodinky Garmin Forerunner 45S recenze

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní materiály
Cena
Kompaktní rozměry

Negatíva

Slabší výdrž baterie
Slabší podsvícení displeje
Bez podpory NFC

Výdrž baterie: 7 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 5 ATM / 50 m ● Úhlopříčka displeje: 1,04″ ● Rozlišení displeje: 208 × 208 px / LCD ● Typ skla: tvrzené – Gorilla Glass ● GPS: ano ● WiFi: ne ● Bluetooth: ano ● Mapy: ne ● Bezkontaktní platby (NFC): ne ● Velikost pouzdra: 39 mm ● Hmotnost: 32 g ● Materiál: tvrzený polymer + silikon


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82%)