Garmin Fenix6 smart hodinky – recenze

Pokročilé sportovní hodinky Garmin Fénix 6 jsou stvořené pro sport. Monitorují řadu sportovních aktivit, nabízejí přesnou polohu GPS, nechybí jim kompas, gyroskop i výškoměr. Výdrž činí 14 dní, s funkcí GPS je to 72 hodin. Hodinkami lze platit a umožňují přijímat i odmítat hovory.

Publikované: 22.11.2021
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Garmin Fenix6

Voděodolné hodinky (do 100 m), výdrž baterie 14 dní, GPS, WiFi, bluetooth, bezkontaktní platby.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V našem výběru se nachází také pokročilé sportovní hodinky, které jsou vhodné i na plavání, lyžování nebo náročnou turistiku. Nabídnou přesnou polohu GPS. Topografické mapy nejsou integrovány. K dispozici však máte kompas, gyroskop i výškoměr. Díky Garmin Pay můžete hodinkami i platit.

Stvořené pro sport

Hodinky Garmin Fénix 6 v základní verzi dlouhodobě patří mezi nejprodávanější na tuzemském trhu. Důvodem je především skvělý poměr mezi cenou a kvalitou. Z našeho pohledu je silnou stránkou výdrž baterie – až 14 dní ve smart režimu. A dokonce i s aktivní funkcí GPS se dostanete na 72 hodin. Díky kvalitním materiálům jsou hodiny velmi odolné, svědčí o tom certifikace MIL-STD-810G a rovněž voděodolnost do hloubky 100 metrů. Hodinky jsou vhodné i na plavání.

Garmin Fénix 6 recenze

Hmotnost je 80 g, průměr pouzdra 47 mm. Displej má 1,3 palce, ovšem pozor, není dotykový, jednotlivé funkce si volíte za pomoci bočních tlačítek. Někomu tento styl ovládání vyhovuje. Líbí se nám čitelnost hodinek na slunci, displej je totiž transflektivní. Hodinky jsou vybavené WiFi a technologií Bluetooth, nechybí ani vcelku vzácné připojení přes ANT+. Při turistice určitě využijete akcelerometr, výškoměr, barometr, pulzní oxymetr nebo údaje o srdečním pulzu.

Bezkontaktní platby

V robustním pouzdře se ukrývá i chytrý potenciál. Hodinky podporují bezkontaktní platby NFC přes aplikaci Garmin Pay. Kromě toho mají integrované smart notifikace z aplikací, měření denní aktivity, kroků, monitoring spánku, stresu nebo měření okysličení krve. Telefonovat bohužel nelze, jen odmítat a přijímat hovory. Vestavěný je také automatický kalendář, stopky či budík. Naměřené hodnoty můžete snadno sdílet s ostatními, a to přes aplikaci Strava.

Smart hodinky Garmin Fenix6

Hodinky vás upozorní na to, kdy je potřeba zvýšit aktivitu a kdy si naopak dopřát odpočinek. Prostřednictvím aplikace si můžete nastavit vlastní cíle. Pokud se rozhodnete vydat na hory, cvičit jógu, jít plavat, běhat nebo vyrazit na kolo, všechny tyto sportovní režimy jsou podporovány. Vzhled ciferníku si můžete upravovat.

Zkušenosti a recenze

Hodinky pro skutečné outdoorové zážitky. Zaujme už jen vysoká odolnost s označením MIL-STD-810G. Rovněž voděodolnost až do 10 ATM. Spotřebitelé jsou rádi i za výdrž baterie v délce 14 dní v běžném smart režimu (expediční režim s GPS 28 dní). Rovněž panuje velká spokojenost se spoustou funkcí a přesnou metrikou. Pokud by vám vadilo, že tento model nemá safírové sklíčko a integrované topografické mapy, hodinky Garmin Fenix6 PRO Sapphire vám tyto nedostatky vynahradí. Existují i další verze těchto hodinek – Garmin Fenix6X PRO Solar.

Recenze a zkušenosti s hodinkami Garmin Fenix6
Zdroj: Heureka.cz

Smart hodinky Garmin Fénix 6 recenze

Garmin Fénix 6 senzor

Garmin Fénix 6 měřidla

Inteligentní hodinky Garmin Fenix6

Garmin Fenix6 funkce

Garmin Fenix6 baterie

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr ceny a funkcionality
Vysoká odolnost (i vůči vodě)
Výdrž baterie

Negatíva

Nemají přehrávač hudby
Displej není dotykový

Výdrž baterie: 14 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 10 ATM / 100 m ● Úhlopříčka displeje: 1,3″ ● Rozlišení displeje: 260 × 260 px / LCD ● Typ skla: tvrzené – Gorilla Glass 3 ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Mapy: ne ● Bezkontaktní platby (NFC): ano ● Velikost pouzdra: 47 mm ● Hmotnost: 80 g ● Materiál: tvrzený polymer + silikon + nerezová ocel


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(79.4%)