Garmin Fenix6X Pro smart hodinky – recenze

Sportovní hodinky Garmin Fénix 6X PRO jsou voděodolné do hloubky 100 m. Disponují akcelerometrem, kompasem, gyroskopem a mají integrovanou GPS. Díky podpoře NFC můžete hodinkami platit přes Garmin Pay. K dispozici jsou i topografické mapy. Výdrž baterie se pohybuje na úrovní tří týdnů.

Publikované: 22.11.2021
Aktualizované: 14.11.2022
Obsah článku:

Garmin Fenix6X Pro

Voděodolné hodinky (do 100 m), výdrž baterie 21 dní, GPS, WiFi, bluetooth, topografické mapy, bezkontaktní platby.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Jedná se o vylepšený základní model hodinek Garmin Fenix6, které neobsahují topografické mapy. Lepší je i výdrž baterie, která v základním režimu činí 21 dní, což je o týden víc. Tento model podporuje i bezkontaktní platby přes Garmin Pay a rovněž se dočkáte smart notifikací.

Pro každý sport – i plavání

S těmito sportovními hodinkami se při svých sportovních aktivitách rozhodně nemusíte omezovat. Můžete s nimi realizovat desítky sportů, od běhu přes jízdu na kole až po plavání v jezeře. Hodinky jsou voděodolné do hloubky 100 m a mají také zvýšenou odolnost. „Fénixy“ mají akcelerometr, kompas, gyroskop, integrovanou GPS (Galileo, GLONASS), výškoměr, teploměr, barometr a také dokážou změřit okysličení krve. Z denních aktivit spotřebitelé často využívají monitoring spánku. Hodinky po tréninku samy doporučí dobu regenerace.

Garmin Fénix 6X PRO recenze

Velmi zajímavý je virtuální trenér a animovaná cvičení. Z režimů jsou k dispozici golf, lyžování nebo kolo. Díky podpoře technologie Bluetooth a WiFi (i ANT+) můžete přes aplikaci sledovat své cíle a detailnější výsledky metrik. Hodinky jsou však plně autonomní a vše se dozvíte přímo z nich. Díky podpoře NFC můžete hodinkami platit přes Garmin Pay. V nastaveních si můžete určit, které notifikace chcete v případě připojení přes bluetooth na svůj telefon dostávat.

Detailní topografické mapy

Pokud se věnujete outdoorovým aktivitám, kromě různých metrik se vám bude hodit například dobrá navigace. Díky integrovaným topografickým mapám si opravdu nebudete stěžovat. Nám se toto zpracování od Garminu velmi líbí a platí to i u spotřebitelů. Přímo na displeji, který mimochodem není dotykový, se vám zobrazí detailní barevné mapy (lyžařská střediska, golfová hřiště). Díky dobrému rozlišení je čitelnost velmi dobrá. Během turistiky budete přesně znát svou nadmořskou výšku, aktuální rychlost a v neposlední řadě ušlou vzdálenost.

Inteligentní hodinky Garmin Fénix 6X PRO

Podstatná je také výdrž baterie. Pokud je řeč o běžném režimu a pravidelném měření denních aktivit, dostanete se na fantastické tři týdny. V praxi můžete „ukrojit“ cca 2 až 3 dny, což je stále skvělý výsledek. Při zapnuté GPS se doba používání pohybuje na úrovni 60 hodin. Chytré hodinky perfektně sedí na ruce, přestože jsou těžší (93 g). Garmin použil kvalitní materiály a hodinky působí velmi hodnotně. Při sportu působí přirozeně, ale také jsou velmi elegantní.

Zkušenosti s Garmin Fenix6X Pro

Ne náhodou patří hodinky Garmin Fénix 6X PRO mezi nejprodávanější. O kvalitách přesvědčí především pozitivní recenze. Spotřebitelé oceňují bohatou funkcionalitu, řadu měřených metrik a celkově přívětivé rozhraní hodinek. Velmi dobrá je i výdrž baterie a kvalitní LCD displej s dobrou svítivostí. Cena je již tradičně vyšší. Za účelem perfektní orientace v terénu jsou však vestavěné i topografické mapy. Hodinky se označují za vlajkovou loď výrobce.

Recenze a zkušenosti s hodinkami Garmin Fenix6X PRO
Zdroj: Heureka.cz

Garmin Fenix6X PRO VO2

Smart hodinky Garmin Fenix6X PRO

Garmin Fenix6X PRO senzor

Garmin Fenix6X PRO mapy

Inteligentní hodinky Garmin Fenix6X PRO recenze

Smart hodinky Garmin Fenix6X PRO recenze

Garmin Fenix6X PRO GPS

Garmin Fenix6X PRO funkce

Garmin Fenix6X PRO baterie

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výdrž baterie
Řada metrik
Vysoká odolnost

Negatíva

Vyšší cena

Výdrž baterie: 21 dní (běžný režim) ● Voděodolnost: 10 ATM / 100 m ● Úhlopříčka displeje: 1,4″ ● Rozlišení displeje: 280 × 280 px / LCD ● Typ skla: tvrzené – Gorilla Glass ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Mapy: topografické ● Bezkontaktní platby (NFC): ano ● Velikost pouzdra: 51 mm ● Hmotnost: 93 g ● Materiál: tvrzený polymer + PVD úprava + silikon


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)