Apple Watch Series 8 smart hodinky s NFC – recenze

Od Apple Watch se rok od roku očekává ten nejvyšší technologický pokrok a jinak to není ani u Apple Watch Series 8. Tentokrát se příliš mnoho inovací neobjevilo, přesto jsou smart hodinky Apple elitou v kategorii. Hodinky jsou určeny pro náročnější zákazníky a věrné Apple fanoušky. Nejnovější generace nabízí vše, co chytré hodinky mají mít a ještě něco navíc.

Publikované: 13.10.2022
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Apple Watch Series 8

Vodotěsné smart hodinky do 50 m, výdrž baterie 18 hodin/0,75 dne, bezkontaktní platby přes Apple Pay, Watch OS 16, odolnost IPX6

Prohlédnout nejlepší nabídku

Design, který neomrzí a displej stejně kvalitní

Vzhled chytrých hodinek Apple Watch 8 připomíná předchozí sérii, vlastně je to předchozí série. Designová změna nepřišla, ale to není chyba, neboť Apple se drží svých principů a zásad. To se cení, ale na druhé straně po letech, kdy u Apple Watch Series 4 přišel výraznější redesign, zákazníci marně čekají a něco inovativního by se už patřilo. Hranatý design je elegantní i sportovní zároveň. Tělo hodinek je z hliníku. Retina LTPO OLED displej s rozlišením 396 x 484 je krásný, kvalitní a na první dotek i první tah poslouchá. Méně se nám líbí šetření na sklíčku Ion-X, které v testech neprokazuje žádnou speciální odolnost vůči škrábancům. Oproti tomu je safírové mnohem odolnější. Na spodní straně pouzdra se nacházejí senzory a diody.

Apple Watch Series 8 recenze

Na levé straně je podlouhlý reproduktor a v pravé části pouzdra je otočná korunka, mikrofon i zapuštěné tlačítko. Toto se nezměnilo. Hodinky jsou vodotěsné do 5 ATM. Řemínek je z měkkého silikonu a velmi dobře obepne jakékoli zápěstí. Velmi dobrá je také svítivost displeje na slunci. Nechybí ani funkce Always-On displeje.

Trendy funkce a nefunkční teploměr

Watch OS je opětovně dominantou inteligentních hodinek od Apple. Zařízení je skvěle optimalizováno, ekosystém je maximálně přehledný a především hodinky obsahují App Store, takže využitelných aplikací je dostatek. Klasické funkce jako kalendář, budík, menstruační cyklus nebo kalkulačka jsou povinnou jízdou, ale potěší navigace nebo pro mnohé nutné NFC pro bezkontaktní platby Apple Pay. Hodinky pro telefonování využívá v praxi malé množství uživatelů, ale možné to je. Buď to díky spárovanému telefonu, nebo přes eSIM kartu. Ve výbavě je také hudební přehrávač a interní úložiště s 32 GB, kde si můžete vložit například hudbu a jít si zaběhat bez hodinek.

Akcelerometr, výškoměr, barometr nebo kompas jsou také očekávanými prvky výbavy. Novinkou mezi funkcemi je rozpoznání autonehody – hodinky dokáží rozpoznat náraz a jsou-li spárovány s telefonem nebo mají eSIM, dokáží přivolat pomoc samy do několika vteřin. Nebo tak učiníte vy SOS tlačítkem. Apple Watch 8 se hodně zaměřili na diagnostiku a monitoring sportovních aktivit a tělesných procesů – EKG, okysličení krve, tep, monitoring spánku (identifikování fází spánku) či dokonce tělesné teploty. Ta je monitorována pouze během spánku a v zásadě tak teploměr jako samostatný prvek nelze využívat. Fitness funkce jako monitorování běhu, jízda na kole nebo lyžování se upřesnily a dokážete tak přesněji vyhodnotit vaši kondici.

Výdrž baterie se bohužel nezměnila

Mnoha prémiovým hodinkám, a to včetně Samsungu, lze vyčíst, že výdrž baterie je žalostná. Argumentem má být řada funkcí, senzorů, kvalitních displejů a výkonných procesorů. A zdá se, že i Applu tento argument stačí. Ale zhoršení? 18 hodin výdrže na jedno nabití je opravdu málo a monitorovat spánek se nezdá jako dobrý nápad, protože hodinky dříve v noci budete nabíjetÚsporný režim, který slibuje 36 hodin výdrže, je bonusem, ale bude vypnut Always-on displej, což doporučujeme tak jako tak a nebudete mít k dispozici ani denní monitoring tepu, saturace krve a dalších metrik. Ty si zapnete, jen pokud budete chtít něco vědět. Nabíjení kabelem v balení s indukčním dokem nabije hodinky z 0 na 100 % za něco přes hodinu.

Smart hodinky Apple Watch Series 8

Zkušenosti s Apple Watch Series 8

Smart hodinky od Apple nejsou pro každého. Aniž bychom Watch Series 8 porovnávali, nesáhnou po nich lidé, kterým nestačí 18 hodin výdrže. Záchranou je úsporný režim. Rovněž je nebudou potřebovat ani majitelé Apple Watch Series 7. Ne každému budou stačit ty minimální inovace, které Apple v případě inteligentních hodinek představil. Přestože jde o nejlepší smart hodinky na trhu, pro mnohé jde spíše o tvrzení na papíře. Řeči, že Apple je Apple už nestačí a zákazníci od hodinek čekali něco trochu jiného a nového. Zákazník, kterému nevadí si připlatit, jistě ocení ekosystém Watch OS, který funguje bezkonkurenčně. Novinkou je také nový procesor Apple S8. Také skvělý displej dělá radost při běžném používání. NFC placení hodinkami je funkční a praktické a Apple Pay podporuje většina bank.

Apple Watch 8 kladou důraz také na sportovní funkce a zdraví. Diagnostika EKG, měření saturace krve a vyhodnocování různých statistik. Detailní sledování spánku na REM, základní a hluboký spánek je něco navíc. Jeví se to jako něco navíc, ale přitom jde o absolutní standard a v této ceně vlastně jediný „all inclusive“. Přesnost měření je s minimální odchylkou velmi dobrá. Rozpoznání autonehody v reálných podmínkách se na základě testů osvědčilo, ačkoli je třeba věřit, že tuto funkci uživatelé potřebovat nebudou. Hodinky jsou odolné vůči vodě i nárazům (IPX6). Stále hodinkami můžete volat nebo posílat SMS zprávy. Summa summarum, úplné klišé. Apple Watch Series 8 nezklamali, ale ani neohromili. Pro praktického uživatele, fanouška či milovníka Apple Watch jejich koupě nemusí naprosto dávat smysl.

Recenze a zkušenosti se smart hodinky s NFC Apple Watch Series 8
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se smart hodinky s NFC Apple Watch Series 8
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Skvělá rychlost a výkon hodinek
NFC platba a telefonování hodinkami
Kvalitní displej

Negatíva

Vysoká cena
Málo inovací
Výdrž baterie

Výdrž baterie: 18 hodin/0,75 dne ● Rozlišení displeje: 396 x 484 px ● Bezkontaktní platby (NFC): ano / Apple Pay ● OS hodinek: Watch OS 16 ● Kompatibilní OS: iOS ● Interní úložiště: 32 GB ● Voděodolnost: 5 ATM/50 m ● Odolnost: Ion-X ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Rozměry ciferníku: 45 mm ● Hmotnost: 38,8 g ● Materiál: hliník + silikon

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)