Garmin Instinct 2 Solar sporttester – recenze

Sporttester Garmin Instinct 2 Solar se pyšní skvělou odolností, která splňuje vojenské standardy, a také skvělou výdrží baterie. Díky solárnímu nabíjení je provoz v režimu smartwatch prakticky neomezený. Hodinky lze propojit se smartphonem a poté zobrazují notifikace z mobilu. Displej je monochromatický (černobílý), což mohou někteří vnímat jako nevýhodu. Oceňujeme přesné GPS, množství sportovních režimů a informace o zdravotním stavu v podobě tepové frekvence, okysličení krve apod. Hodinky dokáží monitorovat také spánek a upozornit na nadměrný stres. Velkou výhodou je možnost bezkontaktních plateb přes Garmin Pay. Za malé minus považujeme absenci hudebního přehrávače. Poměr ceny, funkcí a výkonu je velmi dobrý.

Publikované: 18.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Garmin Instinct 2 Solar

Monochromatický displej s úhlopříčkou 0,9 palce, vodotěsnost do 10 ATM, max. výdrž baterie 365 dní, 25 sportovních profilů.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Sportovní smart hodinky prošly armádním testem MIL-STD-810, proto jsme se nemuseli obávat o jejich odolnost. Nepřekážejí jim nárazy, extrémní teploty ani voda. Jsou vodotěsné až do 100 metrů. Kromě sportovních aktivit umí zobrazovat notifikace z mobilu, monitorují srdeční frekvenci, stresovou zátěž či vstřebávání kyslíku. Tep dokonce měří ve vodě při plavání. Pod drobnohledem jsme tak měli naši kondici a některé zdravotní údaje. Díky tomu jsme uměli zlepšit cvičení a přizpůsobit si tréninky. Věděli jsme, kdy bychom si měli dopřát odpočinek a čas věnovat regeneraci.

Díky tomu, že hodinky nabízejí solární nabíjení, v režimu smartwatch dokáží pracovat bez jakéhokoli omezení. Líbí se nám, že v nastavení jsme si mohli upravit využití baterie dle aktuální potřeby. Po spárování s mobilním telefonem jsme měli přehled o notifikacích, včetně telefonických hovorů, SMS zpráv, dat z kalendáře atp. Oceňujeme podporu NFC a tedy bezkontaktních plateb, které probíhají přes Garmin Pay. Stačí si sem uložit platební kartu.

Za praktickou funkci považujeme identifikaci nehody. Pokud ji hodinky zaznamenají, automaticky pošlou zprávu nouzovým kontaktům, které jsme si mohli zvolit v mobilu. Pomocí aplikace Garmic Connect jsme si mohli monitorovat stav našeho zdraví a vyhodnocovat fyzické aktivity. K dispozici je 25 sportovních profilů – například. běh, plavání, posilování, jízda na kole, HIIT trénink, jóga nebo golf.

Hodinky mají přesné GPS, GLONASS a Galileo. Pro ještě lepší navigaci výrobce do hodinek zakomponoval snímače ABC – výškoměr, barometr a tříosý kompas, které umožňují automatické i manuální kalibrování. Oceňujeme optický snímač sledující srdeční frekvenci, který dokáže upozornit na jakoukoli neobvyklou hodnotu. Nechybí funkce Body Battery, která na stupnici od 0 do 100 zkontroluje, kde se právě nachází vaše tělo. Ženy mohou ocenit možnost zaznamenávání si menstruačního cyklu nebo průběhu těhotenství.

Garmin Instinct 2 Solar recenze

Nevýhody produktu

Hodinky mají monochromatický – černobílý displej, my jsme to jako nevýhodu nevnímali, ale některým uživatelům může takové zobrazování překážet. Přestože displej je černobílý, je velmi dobře čitelný a přehledný. Trochu nám ve sporttesteru chyběl hudební přehrávač, rádi bychom si během fyzických aktivit pouštěli oblíbenou hudbu. Přehrávač zde ovšem není a tudíž není možné si do hodinek uložit žádné skladby. Vzhledem k ceně a nabízeným funkcím jde o velmi povedené hodinky. Ocení je sportovně založení lidé nebo ti, kdo chtějí mít přehled o svém zdraví a zároveň hledají odolné hodinky.

Garmin Instinct 2 Solar kalendář

Parametry

Velikost displeje0,9 palce
Rozlišení displeje176 x 176 px
Tvar ciferníkukulatý
Typ sklíčkachemicky tvrzené
Typ displejemonochromatický
Materiál pouzdravlákny vyztužený polymer
Ovládánítlačítkové
KonektivitaBluetooth
Integrované GPSano
Barometrano
Akcelerometrano
Gyroskopano
Výškoměrano
Krokoměrano
Senzor srdečního tepuano
Kompasano
Měření okysličení krveano
Monitoring spánkuano
Ovládání hudbyano
Notifikace z mobiluano
Vodotěsnost10 ATM
Maximální výdrž baterie365 dní
Bezkontaktní platby (NFC)ano
Hmotnost53 g

Zkušenosti s Garmin Instinct 2 Solar

Uživatelé ocenili dobrý poměr ceny a nabízených funkcí. Jak uvedly, hodinky nabízejí funkce, které nabízejí vyšší a dražší modely. Černobílý displej může být pro některé nevýhodou, ale spotřebitelé uvedli, že oni jej vnímali jako výhodu. Plus si hodinky zasloužily za solární dobíjení, dlouhou výdrž, nízkou hmotnost a fakt, že nepřekáželi ani během spánku. Vychválili také možnost platit hodinkami přes Garmin Pay. Pochvalu dostal dobře čitelný displej, spoustu sportů. Uvedli, že autostop by mohl reagovat rychleji. Zmínili také intuitivní ovládání, odolnost či možnost nastavení měření tělesných funkcí. Některým chyběl hudební přehrávač.

Recenze a zkušenosti se sporttesterem Garmin Instinct 2 Solar
Zdroj: Heureka.sk

Alternativy

Garmin Instinct 2 Solar jsou odolné hodinky se solárním nabíjením a skvělou výdrží. Chybí jim však hudební přehrávač a mají černobílý displej. Pokud preferujete barevný displej, ale zároveň vám záleží na odolnosti, poohlédnout se můžete po produktu Polar Grit X PRO. Hodinky kromě vysoké odolnosti nabízejí až 130 sportovních režimů, ale je třeba počítat s vyšší cenou. Vhodnou alternativou může být sporttester Garmin Tactix 7. Jedná se o vodotěsné hodinky do 10 ATM s pokročilými mapami a přesným GPS. Minusem je troška nedoladěný software hodinek. Levnější alternativou jsou například Suunto Core. Tyto hodinky nabízí dlouhou výdrž baterie, bouřkový alarm či hloubkoměr do 10 metrů. Chybí jim intergované GPS. K oblíbeným sporttesterům mezi uživateli patří Polar Vantage V2 HR. Dodává se s hrudním pásem.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Perfektní výdrž baterie
Přesné navigační systémy
Možnost bezkontaktních plateb
Jednoduché ovládání
Notifikace z mobilu
Vodotěsnost do 100 metrů
Vysoce odolná konstrukce
Množství sportů a zdravotní měření

Negatíva

Monochromatický displej
Absence hudebního přehrávače

Typ displeje: monochromatický ● Velikost displeje: 0,9 palce ● Vodotěsnost: do 10 ATM ● Měření tepu: ano ● Integrované GPS: ano ● Výškoměr, kompas a barometr: ano ● Maximální výdrž baterie: 365 dní ● Hmotnost: 53 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)