Garmin tactix 7 sporttester – recenze

Garmin Tactix 7 je chytrý sporttester nabitý různými funkcemi. Potěší pohodlné ovládání, které je kombinováno dotekem a bočními tlačítky, nebo vysoká odolnost MIL-STD 810G. Hodinky disponují přesným GPS, integrovanými mapami i LED svítilnou, která se hodí v různých situacích. Kromě sportovních funkcí nechybí taktické funkce. Například režim utajení, podpora nočního vidění nebo možnost smazat veškerý uživatelský obsah v případě ohrožení. Vodotěsnost do 10 ATM dovoluje s hodinkami i plavat. Plusem je integrované úložiště 32 GB a místo pro 2000 oblíbených skladeb. Za minusy považujeme nedoladěný software či vysokou cenu.

Publikované: 05.01.2023
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Garmin tactix 7

Transflektivní MIP displej s úhlopříčkou 1,4 palce, vodotěsnost do 10 ATM, Max. výdrž baterie 28 dní, výchozí sportovní aktivity + podpora multisportu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Sporttester disponuje speciálními taktickými a sportovně-outdoorovými funkcemi. Vysoká odolnost splňující vojenské standardy (MIL-STD 810G) a výdrž na jedno nabití až 28 dní jsou zárukou každodenního společníka. Při úsporném režimu se baterie dokáže vyšplhat až na 90 dní bez nabíjení. Plusem jsou integrovány pokročilé mapy a díky přesnému GPS a navigačním systémům jsme se nikde neztratili. Potěšila nás také vodotěsnost do 10 ATM či profesionální měření různých sportovních aktivit. Přitom hodinky sledují tep, úroveň okysličení krve a další metriky a nezapomínají ani na analýzu spánku.

Ovládání je jednoduché a probíhá duálně pomocí dotykového displeje a tlačítek, která jsou po bocích. V případě potřeby lze ovládání dotykem vypnout. Odezva na dotek je velmi dobrá a rychlá. Uvítali jsme speciální taktické funkce, jako například režim utajení, podpora nočního vidění nebo Kill Switch. Poslední zmíněná funkce dokáže v případě ohrožení vymazat všechna uživatelská data v paměti hodinek. Stačí si nastavit kombinaci kláves. Plusem jsou pokročilé funkce pro letectvo a seskok z výšky padákem. Nechybí aktivity jako turistika, golf, běh, fitness a mnohé další.

Garmin Tactix 7 recenze

Oceňujeme integrované zelené i bílé LED svítilny, které poslouží v horších světelných podmínkách. Je to opravdu praktická pomůcka, kterou jsme využívali v mnoha situacích. Pokud máte rádi hudbu, můžete se těšit. Integrován je hudební přehrávač a kapacita úložiště má až 32 GB, do hodinek se vejde cca 2000 skladeb. Díky tomu jsme měli naše oblíbené písně neustále po ruce a během sportovních aktivit jsme si je mohli vychutnávat. Nechybí ani integrovaná aplikace Spotify a Deezer.

Hodinky podporují bezkontaktní platby Garmin Pay a samozřejmě zobrazují i notifikace z mobilu. K velkým výhodám produktů Garmin patří skvělé integrované mapy. Ty doplňuje duální zobrazení souřadnic, GPS, GLONASS a Galileo. Hodinky jsou tak do terénu jako stvořené. Ocenili jsme režim Stealth, ve kterém se deaktivuje bezdrátová komunikace, vypnou pulsometry a sníží podsvícení displeje. Za chytrou funkci považujeme také informace o hranicích veřejných pozemků či lyžařské mapy SkiView. Plusem je databáze více než 40tisíc hřišť v Česku a na Slovensku, která se pravidelně aktualizuje.

Model Garmin Tactix 7 je dostupný také ve verzi PRO. Ta nabízí výbavu jako základní produkt, ale navíc má solární dobíjení neboli vyšší výdrž baterie. V obchodech a eshopech můžete narazit také na verzi Garmin tactix 7 Pro Ballistics Edition. Tato verze obsahuje speciální funkci pro střelbu ze zbraně od společnosti AB Elite. Zmíněné verze se od sebe liší i vyšší hmotností a vyšší pořizovací cenou.

Nevýhody produktu

Výrobce zcela nedoladil software, který se nachází v hodinkách, ale tento fakt se může budoucí aktualizací zlepšit. Hodinky se používají skvěle, svým designem jsou však určeny pánům a ženy si je zřejmě na zápěstí nedají. Ty se budou muset poohlédnout po jiném modelu, který vypadá více žensky. Nemáme žádné výhrady. Tento sporttester patří k těm dražším, takže pokud vám nepřekáží investovat do odolných hodinek, v koupi vám nic nebrání. Nabízené funkce vyváží i vyšší cenu.

Garmin Tactix 7 sporty

Parametry

Úhlopříčka displeje1,4 palce
Rozlišení displeje280 x 280 px
Typ displejeTransflektivní MIP
Tvar ciferníkukulatý
Sklíčko displejesafír
Materiál pouzdratitan
Standard odolnostiMIL-STD 810G
Vodotěsnost100 m (10 ATM)
Kapacita úložiště32 GB
KonektivitaANT+, WiFi, Bluetooth
Notifikace z mobiluano
Krokoměrano
Monitoring spánkuano
Saturace kyslíku v krviano
Tepová frekvenceano
Přehrávač hudbyano
Předpověď počasíano
Integrované mapyano
Výměnitelný řemínekano
Maximální výdrž baterie28 dní
Běžná výdrž baterie89 hodin
Hmotnost61 g

Zkušenosti s Garmin tactix 7

Uživatelé ocenili materiály i celkové zpracování sporttesteru. Vyzdvihli senzorovou a softwarovou výbavu a typický vzhled vhodný pro muže. Za plus považují také LED světlo a safírové sklíčko, které je odolné vůči škrábancům. Na druhé straně je toto sklíčko náchylné k odleskům a otiskům prstů. Minusem je vysoká pořizovací cena. Jak uvedli, potěšilo je 32GB úložiště, nylonový řemínek, který lze dokoupit a je pohodlný a zároveň odolný. Za malý nedostatek považují nedoladěný software, ale ten se může změnit budoucí aktualizací. Pochvalu si vysloužila výdrž baterie, přesnost GPS modulu i ostatních snímačů či tmavé schéma zobrazení. Mnozí uvedli, že jde o nejlepší taktické hodinky, jaké dosud měly. Velkým benefitem jsou špičkové mapy, rychlá odezva na dotek a kombinované ovládání. Kromě vysoké ceny se žádné výrazné minusy mezi uživateli nezmiňují.

Recenze a zkušenosti se sporttesterem Garmin Tactix 7
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se sporttesterem Garmin Tactix 7
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Garmin tactix 7 jsou chytré, ale poměrně drahé hodinky s nedoladěným softwarem. Mají výbornou výdrž baterie, pokročilé mapy a přesné GPS. Plusem je zabudovaná LED svítilna či různé sportovní i taktické funkce. Alternativou může být PRO verze Garmin tactix 7 Pro. Tyto hodinky mají solární nabíjení a díky tomu ještě delší výdrž baterie. Solární nabíjení nabízí také levnější model Garmin Instinct 2 Solar. Tyto hodinky jsou vodotěsné do 100 metrů a kombinují v sobě výhody sporttesteru a smart hodinek. Vhodnou alternativou mohou být Polar Grit X PRO. Přestože hodinky nemají taktické funkce, nabízejí vysokou odolnost a mnoho sportovních režimů. Kromě toho přesné měření a podrobné statistiky naměřených údajů. Zmíníme ještě Polar Pacer Pro, které jsou vhodné pro méně náročné uživatele. K jejich benefitům patří různé praktické funkce určené běžcům, lehká konstrukce, přesné GPS či možnost ovládat hudbu v mobilu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Výborná výdrž baterie
Pokročilé mapy a přesné GPS
Vodotěsnost do 10 ATM
Bezkontaktní platby
Zabudovaná LED svítilna
Integrované úložiště 32 GB
Různé taktické a sportovní funkce
Dostupná i PRO verze

Negatíva

Nedoladěný software hodinek
Vysoká pořizovací cena

Typ displeje: Transflektivní MIP ● Velikost displeje: 1,4 palce ● Vodotěsnost: do 10 ATM ● Měření tepu: ano ● Integrované GPS: ano ● Výškoměr, kompas a barometr: ano ● Maximální výdrž baterie: 28 dní ● Hmotnost: 61 gramů

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.6%)