Gorenje GV520E10 myčka nádobí – recenze

Řadí se k levným myčkám nádobí. Navzdory úzké konstrukci Gorenje umyje naráz až 11 sad kuchyňského nádobí. Plusem je, že má zásuvku na příbory a je maximálně jednoduchá i z hlediska ovládání. Konec mycího cyklu oznamuje akustickým signálem. Patří do energetické třídy E. Na skrytém ovládacím panelu můžete vybírat z pěti programů. Nízká cena se projevuje především na horší kvalitě plastů.

Publikované: 09.11.2021
Aktualizované: 13.06.2022
Obsah článku:

Gorenje GV520E10

Vestavná myčka na 11 sad nádobí, 5 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 47 dB, energetická třída E.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Spotřebitelé často hledají spotřebiče, které příliš nezatíží jejich peněženku. Gorenje GV520E10 je přesně tou volbou, která tuto podmínku splní. Přitom potěší zásuvkou na příbory a také solidní kapacitou. Výrobce udává, že naráz umyjete až 11 sad kuchyňského nádobí. Ovládací prvky jsou umístěné v horní části vyklápěcích dveří.

Zaujme jednoduchostí

Začneme samotným ovládáním myčky, které je maximálně jednoduché a intuitivní. Myčka nádobí má jednoduchý ovládací panel, na kterém máte k dispozici pět předvolených programů. Displej vám zobrazí dobu programu, který si zvolíte. Můžete také aktivovat funkce poloviční naplnění nebo odložený start. Možnost extra sušení nebo urychlení programu v portfoliu funkcí nenajdete.

Gorenje GV520E10 recenze

Provoz je velmi tichý. Podobně jako jiná konkurence, například vestavná myčka nádobí Beko DIS26021, i tento model dosahuje hlučnosti pod hranicí 50 dB, řadí se tak k tichým. Vážená spotřeba vody je 9,5 litru. Nejúspornější je program Eco, který je však dlouhý přes čtyři hodiny. Výsledky mytí jsou i podle spotřebitelů uspokojivé, ovšem sušení je na tom hůře a s mokrým nádobím se setkáte poměrně často. Úzká myčka oznámí ukončení mycího cyklu akustickým signálem, světelný signál nemá.

Variabilita prostoru je na úrovni

Gorenje zůstalo věrné praktičnosti, neboť vnitřní prostor je i navzdory 45 cm široké a 55 cm hluboké konstrukci velmi flexibilní. Hlavním plusem je podle nás příborová zásuvka a možnost polohování horního koše. Kapacita 11 sad nádobí je tudíž reálná.

Nižší cenovou kategorii lze spatřovat právě v plastových materiálech. Horší kvalita plastů se může projevit v pozdějším období a při častějším používání. Vnitřek myčky je nerezový a odolný proti korozi. Koše i výsuvný systém s kolejnicemi však působí levněji. Nechybí ochrana proti přetečení ani bezpečnostní systém AquaStop.

Zkušenosti s Gorenje GV520E10

Řada spotřebitelů tento model upřednostňuje především z důvodu nízké ceny. Z našeho pohledu se nižší cena projevuje především na kvalitě plastů, které jsou znatelně méně odolné. Spotřebitelům se však velmi líbí variabilita prostoru a přítomnost příborové zásuvky. Programová nabídka je standardní, funkcionalita je slabší, ale vzhledem k ceně jí nelze tento fakt vyčítat. Celkově tak pro menší domácnosti nebo méně náročné zákazníky půjde o vhodnou volbu.

Recenze a zkušenosti s myčkou nádobí Gorenje GV520E10

Gorenje GV520E10 ovládání

Gorenje GV520E10 rozměry

Gorenje GV520E10 energetický štítek

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Snadné ovládání
Zásuvka na příbory

Negatíva

Slabší efektivita sušení
Levnější plasty

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 11 ● Počet programů: 5 ● Energetická třída: E ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 47 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ne


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)