Siemens SR65ZX16ME myčka nádobí – recenze

Technologicky nejinovativnější model z našeho testu Siemens SR65ZX16ME využívá technologii Zeolith, funkci TimeLight, která na podlahu promítá zbývající čas, údaj o programu i případná chybová hlášení, ale také technologii IntensiveZone. V myčce naráz umyjete 10 sad nádobí, hlučnost je 44 dB.

Publikované: 09.11.2021
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Siemens SR65ZX16ME

Vestavná myčka na 10 sad nádobí, 6 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 44 dB, energetická třída C.

Prohlédnout nejlepší nabídku

V našem výběru patří k technologicky nejinovativnějším modelům. Rozhodně je určená pro spotřebitele, kteří jsou náročnější a nevadí jim do myčky nádobí investovat více peněz. Úsporná myčka Siemens disponuje možností připojení přes aplikaci HomeConnect, zbývající čas promítá na podlahu a je velmi tichá.

Ověřené technologie

Je potřeba říct, že Siemens v segmentu myček nádobí nepatří k nejběžnějším, ale faktem je, že využívá osvědčené technologie, které jsou zárukou úspěchu. S myčkou nádobí Bosch SPV6ZMX23E má společných hned několik vlastností. Jako první musíme upozornit na spokojenost s výsledky sušení nádobí. Myčka nádobí nemá automatické pootevření dveří po skončení cyklu, ale využívá technologii Zeolith, což zároveň efektivně ovlivňuje i spotřebu. I proto spotřebič patří do energetické třídy C. Myčka také velmi efektivně informuje uživatele o čase zbývajícím do konce mycího cyklu – čas promítá na podlahu, jde o funkci TimeLight. Oproti jiným modelům však na podlahu promítá i údaj o programu a také případná chybová hlášení.

Siemens SR65ZX16ME recenze

O zvýšenou efektivitu mytí se stará dávkovací asistent a o extrémně znečištěné nádobí technologie IntensiveZone ve spodním koši. Prostřednictvím aplikace HomeConnect máte přístup k mnoha údajům a funkcím. Umožňuje vám vzdálené ovládání, ovládání hlasem či kontrolu spotřeby tablet, jakož i jednoduchou diagnostiku. Při mytí vybíráte ze šesti programů a jedním z nich je i váš oblíbený, kde si můžete zvolit přídavnou funkci, například odložený start nebo varioSpeed ​​Plus pro zkrácení mycího cyklu. Velmi dobře je na tom i délka programů (Eco – 3,5 hod.). Myčka dokáže automaticky vyhodnotit nejvhodnější program a optimalizuje mycí cyklus.

Kvalita zpracování a tichý chod

Myčka nádobí Siemens disponuje kapacitou 10 sad nádobí. Kromě výše zmíněných technologických vychytávek nás potěšila obsluha skrze ovládací panel. Ten má uprostřed malý displej. Velkou výhodou je označení programů ikonami, které jsou velké a srozumitelné. K dispozici máte také přídavné programy, včetně odloženého startu. Samostatné tlačítko je i pro oblíbený program.

Siemens SR65ZX16ME ovládání

Vnitřní prostor je dobře členěný. Oba koše jsou výsuvné, horní je výškově polohovatelný. Oba koše mají sklopné trny a etažéry. Potěší i prostorná příborová zásuvka. Úzká myčka nádobí ve spodním koši disponuje velmi účinným otočným ramenem s tryskami. Motor iQdrive patří mezi nejtišší na trhu, důkazem je naměřená hlučnost 44 dB.

Siemens SR65ZX16ME zásuvka na příbory

Siemens SR65ZX16ME zásuvka na sklenice

Siemens SR65ZX16ME rozměry

Siemens SR65ZX16ME energetický štítek

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

TimeLight – čas promítaný na podlahu
Smart funkce – HomeConnect
Tichý chod a kvalita zpracování

Negatíva

Vyšší cena

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 10 ● Počet programů: 6 ● Energetická třída: C ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 44 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ano


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)