Gorenje GV561D10 myčka nádobí – recenze

Plně zabudovatelná myčka nádobí s kapacitou až 11 sad nádobí představuje skvělý poměr ceny a kvality. Gorenje GV561D10 je velmi tichá (45 dB). Vážená spotřeba vody dosahuje hodnoty 9,5 litru. Sušení nádobí je dobré díky funkci TotalDry. Funkce SpeedWash dokáže program zkrátit o 50 až 70 procent.

Publikované: 09.11.2021
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Gorenje GV561D10

Vestavná myčka na 11 sad nádobí, 5 programů, spotřeba vody 9,5 l, hlučnost 45 dB, energetická třída D.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Oproti modelu Gorenje GV520E10 je cítit technologický i kvalitativní pokrok. Model nabízí standardně dobrou variabilitu vnitřního prostoru, jehož kapacita je až 11 sad nádobí. Výraznější pokrok myčka zaznamenala ve výsledcích sušení kuchyňského nádobí. Nechybí ani možnost zkrácení mycího cyklu.

Lepší variabilita

Vestavná myčka nádobí Gorenje se v našem testu nachází i z důvodu skvělého poměru ceny a kvality. Bez problémů se do slim myčky vejde až 11 sad nádobí. Vnitřní prostor je poměrně jednoduše, ale prakticky řešený. Příborová zásuvka v horní části pojme příbory a drobné kuchyňské náčiní. Horní koš je výškově polohovatelný, prostor tak zvládnete přizpůsobit i v případě většího nádobí.

Gorenje GV561D10 recenzia

Myčka má dvě ostřikovací ramena. Provoz je velmi tichý, hlučnost dosahuje úrovně 45 dB. A na invertorový motor PowerDrive výrobce poskytuje záruku 10 let. Myčka je vybavena bezpečnostním systémem AquaStop v případě nebezpečí úniku vody. Vážená spotřeba vody při mycím cyklu dosahuje hodnoty 9,5 litru – řadí se do energetické třídy D. Myčka nádobí je plně zabudovatelná.

Efektivní sušení

Gorenje se zlepšila především v parametrech sušení nádobí. Vděčit za to může funkci TotalDry – po skončení mycího cyklu myčka automaticky pootevře dveře a pomalu vypouští horkou páru. Výsledky mytí jsou více než dostačující. Na ovládacím panelu můžete vybírat hned z pěti programů. Kromě programu Eco a intenzivního cyklu je zde i program Auto a 60min. mytí. Tento krátký program je velmi praktický.

Vestavná myčka nádobí Gorenje GV561D10

Nás však mile překvapila funkce SpeedWash, díky ní můžete kterýkoli program jednoduše zkrátit o 50 až 70 procent, díky čemuž tak ušetříte velké množství času. Ovládací panel má jednoduchý displej, na kterém najdete informace o zbývajícím čase. Můžete aktivovat i odložený start. Myčka má také funkci 3v1 (tablety s leštidlem a solí). Systém automatického čištění filtru je rovněž velkým plusem, stav filtru však doporučujeme pravidelně kontrolovat.

Myčka nádobí Gorenje GV561D10 recenze

Gorenje GV561D10 ovládání

Gorenje GV561D10 rozměry

Otevřená myčka nádobí Gorenje GV561D10

Myčka nádobí Gorenje GV561D10 ovládání

Gorenje GV561D10 energetický štítek

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Automatické otevření dveří
Tichý chod
Možnost zkrácení programu

Negatíva

Těžké dveře myčky

Typ: vestavná myčka nádobí ● Šířka: 45 cm ● Hloubka: 55 cm ● Počet sad nádobí: 11 ● Počet programů: 5 ● Energetická třída: D ● Spotřeba vody: 9,5 l ● Hlučnost: 45 dB ● Odložený start: ano ● Smart funkce: ne


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)