Klarstein Sommerwind stojanový ventilátor – recenze

Kvalitní a tichý stojanový ventilátor s vylepšeným systémem proudění vzduchu díky pěti- a devítilamelovému rotoru. Zařízení disponuje až 22 rychlostmi. Maximální objem průtoku vzduchu činí až 5 444 m3/h. Zařízení disponuje třemi režimy (klasický, přírodní, tichý). Ventilátor je maximálně úsporný (s příkonem pouze 35 W). Ovládat jej můžete prostřednictvím ovládacího panelu s LED displejem nebo pomocí dálkového ovladače. Mezi funkcemi se nachází také časovač a automatická oscilace.

Publikované: 20.07.2022
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Klarstein Sommerwind

Stojanový ventilátor, 22 rychlostí a 4 ventilační režimy, nastavitelná výška, hlučnost 17–58 dB, časovač a dálkové ovládání.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Horké letní dny vám může zpříjemnit také ventilátor Sommerwind, který disponuje speciálním patentovaným rotorem a až 22 rychlostmi foukání vzduchu. Zařízení je velmi tiché a efektivní také díky vysokému objemu průtoku vzduchu. Klarstein má také časovač a teleskopickou konstrukci.

Patentovaný rotor ventilátoru

Model Sommerwind je specifický právě technologií proudění vzduchu. Namísto standardního rotoru disponuje inovativní technologií pěti- a devítilamelového rotoru. V případě maximálního výkonu dokáže tímto způsobem zpracovat vysoký objem vzduchu – průtok dosahuje hodnoty až 5 444 m3/h. Menší lamely vzduch při proudění koncentrují a větší lamely vítr následně distribuují do větší vzdálenosti. Tímto způsobem se dostavuje vysoká efektivita a snížení spotřeby. Příkon stejnosměrného elektromotoru je pouhých 35 W.

Klarstein Sommerwind recenze

Obrovským benefitem je až 22 rychlostí ventilátoru. Kromě toho si můžete zvolit klasický, přírodní nebo tichý režim. V takovém případě je intenzita regulována přednastavenými parametry. Při nejvyšším rychlostním stupni dosahuje hlučnost 58 dB, což je skvělá hodnota. V případě režimu spánku je to jen 17 dB. V přírodním režimu se rychlost mění a simuluje tak přirozený vítr. Aktivovat lze i automatickou oscilaci rotoru. Nastavit lze také vertikální sklon hlavy.

Skvělý ovládací panel i dálkový ovladač

Ovládací panel s LED displejem nacházející se v horní části jinak teleskopické konstrukce (max. výška 134 cm) je maximálně přehledný. Přímo na ovládacím panelu je k dispozici regulátor, kterým plynule nastavujete stupně rychlosti. Nastavit můžete také časovač, a to v intervalu půl hodiny až 12 hodin. Rovněž si můžete zvolit režim, přičemž jsou k dispozici také ikony, které zobrazují aktivní režim. Samostatné tlačítko má i funkce oscilace. Součástí balení je dálkový ovladač (2 × 1,5 AAA baterie nejsou součástí balení), který vám umožňuje všechny funkce aktivovat na dálku.

Zkušenosti s Klarstein Sommerwind

Zákazníci, kteří daný model ventilátoru vlastní, pozitivně hodnotí jeho tichý chod, a to i v případě vyšších rychlostních stupňů. Konstrukce je robustní a kvalitně zpracovaná. Velmi se nám líbí přehledný ovládací panel s LED displejem, který je v případě konkurence nevídaný. V balení se nachází také dálkový ovladač, kterým můžete ovládat všechny funkce. Specifikem daného modelu je unikátní, 41cm rotor s pěti- a devítilamelovým systémem, který vzduch koncentruje a následně distribuuje do větší vzdálenosti. Klarstein Sommerwind je velice zdařilý model s vysokým výkonem a dobrými funkcemi. Nechybí ani časovač, oscilace, či dokonce volba režimů včetně režimu spánku.

Recenze a zkušenosti se stojanovým ventilátorem Klarstein Sommerwind
Zdroj: Klarstein.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Tichý chod ventilátoru
Kvalitní zpracování
Dálkový ovladač

Negatíva

Bez výhrad

Příkon: 35 W ● Objem průtoku vzduchu: max. 5 544 m3/h ● Úroveň hluku: 17–58 dB ● Průměr rotoru: 16″ (41 cm) ● Počet rychlostí: 22 ● Časovač: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Rozměry (V × Š): 134 × 46 cm ● Hmotnost: 7 kg ● Délka přívod. kabelu: 1,6 m

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)