Klarstein Summer Vibe stojanový ventilátor – recenze

Zárukou zchlazení je i tento levný stojanový ventilátor se třemi rychlostními stupni a průměrem vrtule 41 cm. Maximální průtok vzduchu dosahuje hodnoty 2 040 m3/h. Funkce jako časovač či automatická oscilace nejsou k dispozici. Oscilaci lze aktivovat manuálně. Konstrukce zařízení je teleskopická a její výšku lze upravit. Příkon dosahuje 55 W.

Publikované: 20.07.2022
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Klarstein Summer Vibe

Stojanový ventilátor, tři rychlosti, nastavitelná výška, hlučnost max. 60 dB, chybí dálkový ovladač.

Prohlédnout nejlepší nabídku

I v portfoliu výrobce Klarstein se nachází ověřená klasika. V tomto případě se jedná o standardní stojanový ventilátor s průměrem rotoru 41 cm. Zařízení disponuje klasickou konstrukcí, ale potěší teleskopickým stojanem. Tento model nelze ovládat na dálku.

Klasický ventilátor na léto

Pokud si chcete narychlo pomoci během horkých letních dnů, ale přitom nechcete příliš zatížit svůj rozpočet, pak je Klarstein Summer Vibe jednou z vhodných možností. Standardní stojanový ventilátor s příkonem 55 W dokáže při maximálním výkonu ochladit až 2 040 mza hodinu. V horní části stojanu pod rotorem se nachází ovládání. Je zde otočný volič, jehož pootočením ventilátor vypnete/zapnete nebo zvolíte rychlost. Ventilátor má tři intenzity foukání. Průměr rotoru je 41 cm. Efekt chlazení je citelný, dokonce by nebylo na škodu, kdyby byl první stupeň ještě o něco pomalejší. Při maximálním výkonu je hodnota akustického hluku cca 60 dB.

Klarstein Summer Vibe recenze

Teleskopická konstrukce

Konstrukce ventilátoru je kvalitativně na přiměřené úrovni. Nevydává žádné zvuky, ale ničím neohromí. Výrobce vsadil na klasickou konstrukci, kterou ozvláštnil teleskopickým stojanem. V základu je ventilátor vysoký 118 cm, po vysunutí může měřit až 138 cm. Mechanický spínač oscilace v rozmezí 65° se nachází na hlavě rotoru, tak jak bývá standardem. Vertikálně je hlavice sklopná o 30°. Přívodní kabel je dlouhý 150 cm.

Zkušenosti s Klarstein Summer Vibe

Celkový dojem z ventilátoru je dobrý. Z hlediska poměru ceny a kvality jde o dobrou volbu, kterou nelze nic pokazit. Spotřebitele těší výkon ventilátoru. Jedná se o levný stojanový ventilátor se třemi rychlostmi, které k potřebnému ochlazení bohatě stačí. Nepatří mezi nejtišší. Kvalita zpracování je úměrná ceně.

Recenze a zkušenosti se stojanovým ventilátorem Klarstein Summer Vibe
Zdroj: Klarstein.cz

Zařízení má poměrně výkonný první stupeň a někdo by možná uvítal ještě o něco méně otáček. Příjemným bonusem je teleskopická konstrukce. Přívodní kabel má 150 cm, což je rovněž dostatečné. Kladně hodnotíme i fakt, že ventilátor neprodukuje žádné vibrace, což je u některých levnějších modelů problém. Standardem je také funkce otáčení v zorném úhlu 65°.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dostatečný výkon
Příznivá cena
Teleskopický stojan

Negatíva

Bez výhrad

Příkon: 55 W ● Objem průtoku vzduchu: max. 2 040 m3/h ● Úroveň hluku: max. 60 dB ● Průměr rotoru: 16″ (41 cm) ● Počet rychlostí: 3 ● Časovač: ne ● Dálkové ovládání: ne ● Rozměry (V × Š): 138 × 60 cm ● Hmotnost: 3,3 kg ● Délka přívod. kabelu: 1,5 m

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)